Autor Zpráva
Dukolm
Profil *
Jaký je mezi nimi rozdíl ve funkcích...?
přemíšlím jestli si mám pořídit word nebo něco jiného.
tiso
Profil
Pokiaľ si robil stále z wordom, tak budeš mať problémy s ovládaním i s pokročilejšími vecami. Je to o zvyku...
Timy
Profil
Já bych řekl, že největší rozdíl je především v ceně...

Funkčně jsou na tom podobně, aspoň do té doby, než začneš vytvářet něco komplikovanějšího. Problém Writeru je ten, že není úplně kompatibilní s .doc formátem, takže to občas blbě uloží (soubor poté nejde otevřít ve wordu) nebo blbě otevře.
Joker
Profil
Dukolm
OpenOffice.org jsou celý balík programů, takže by to spíš odpovídalo Microsoft Office, než jenom Wordu. Jako náhrada za Word by se dal definovat program Writer, který je součástí OpenOffice.org

Nakolik je Writer "dobrá náhrada" za Word, to je otázka.
Záleží na použití. Pro napsání a vytisknutí třeba dopisu to může být i lepší než Word.

Naopak třeba propojení s programy používajícími nějaké zvláštní pluginy pro Word bude asi těžko realizovatelné.

Další problém je, že u MS formátů (u Wordu teda konkrétně .doc) mám podezření, že ani v Microsoftu pořádně nevědí, jak vlastně fungují. Takže ačkoliv OpenOffice.org umí otevírat i ukládat .doc formát, může se stát, že potom ve Wordu to bude trochu rozhozené.
Nicméně řekl bych, že kompatibilita se s každou další verzí zlepšuje a od verze 2 už je na hodně dobré úrovni.
djlj
Profil
Dukolm
Myslím, že to je kvalitní, ne-li lepší software, než od MS.
Viz http://www.openoffice.cz/popis, http://extensions.services.openoffice.org/

Nejlepší bude asi to vyzkoušet ;).
koudi
Profil
Poslední verze OO, respektive writeru, mne velice potěšila v tom, že přesunula 'papír' doprostřed obrazovky, jak jsem tomu zvyklý z wordu. To byla jedna z věcí, která mě do té doby dost štvala a kvůli čemu jsem to odmítal používat :)
havs
Profil
OOo má víc možností exportu, např. mimo HTML, taky i do PDF, SVG ... Výhodou je samostatný vektorový editor (velmi slušný).
Nějaké problémy po přechodu z MS Office budou, např. instalace a použití cizích slovníků pravopisu, ale zvládnout se to dá - je podpora na stránkách a ve fóru.

... zrovna jsem četl, že IBM - 35 programátorů se zdrojáky Lotusu - se zapojuje na plný úvazek do vývoje OOo. Doufejme, že přinesou jen to dobré z Lotusu.
souki
Profil
MS 2007 už zvládá PDF taky v pohodě.. Dokonce má špičkový tlačítko "Odeslat emailem jako přílohu ve formátu PDF"
Bubák
Profil
MS 2007 už zvládá PDF taky v pohodě..
Ale jde "pouze" o doplněk pro ukládání do PDF, je potřeba si jej stáhnout a nainstalovat.
souki
Profil
Bubák
To ano... Kliknout Uložit do PDF a následující dialog "Stáhnout podporu formátu PDF a nainstalovat?" odkliknout....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0