Autor Zpráva
Pechy
Profil *
Dobrý den. Mám následující problém.
Jsem připojen k internetu přes místní wi-fi síť. Teď bych ale to připojení potřeboval rozdělit na 2 počítače bez toho, abych musel mít 2 antény/dvojit kabel. Vymyslel jsem tedy, že si koupím router(našel jsem ASUS WL-500 Premium, který by mi vyhovoval), připojím k němu kabel z antény a vytvořím bezdrátovou síť po domě.
Jenže nevím, jestli router ASUS WL-500 Premium podporuje sdílení připojení k internetu z Wi-Fi a nemůžu to ani nikde najít. Nevíte to někdo. Protože se to složitě vysvětluje a protože jsem to možná vysvětlil trochu zmatečně, přikládám obrázek.

Pokud je tento dotaz trochu hloupý, předem se omlouvám, ale o bezdrát. síťích toho moc nevím.
Děkuji všem za odpověď.
Pechy
Profil *
Zjistil jsem, že obrázek se nezobrazuje, takže adresa obrázku je
http://www.ukazto.com/?img=1048151,Netng.jpg
temistokles
Profil
Pechy
K routeru budeš, pokiaľ viem, potrebovať aj access point, ak chceš mať tú sieť bezdrótovú.
Inak ak ten router obsahuje aj switch (väčšina switch má), tak by net "rozdeliť" dokázať mal ;-)
Pechy
Profil *
K routeru budeš, pokiaľ viem, potrebovať aj access point, ak chceš mať tú sieť bezdrótovú.
No, měl by mít i switch i access point - přesný název je :
Aktivní síťový prvek ASUS WL-500g Premium - Acces Point / Switch / Router
takže myslím, že by to měl mít. Jde mi spíše o to, jestli dokáže rozdělit připojení přijímané přes Wi-Fi.
DNK
Profil *
Predpoklam, ze Vas poskytovatel pripojeni k internetu zna MAC adresu Vasi sitove karty. Bylo by treba Vasemu poskytovateli zdelit novou MAC adresu routeru.

Jinak takovou otazku bych kladl spise na diskuzni forum k internetovemu prodejci, jenze takovyto produkt nabizi.
Pechy
Profil *
Jj, dobře díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0