Autor Zpráva
spuchlina
Kto mi poradi jestli je pravda ze je nutne defragmentovat disk FAT32 alespon jednou mesicne? Dik za odpovedi.
habendorf
Není.
Miloš
Záleží na provozu disku. Jestliže kopíruješ a mažeš velké objemy dat a disk bývá skoro plný, pak nejspíš budeš muset defragmentovat docela často.
Naopak při běžné kancelářské práci (vytváření a úprava textových souborů) a při pouhém čtení dalších dat (poslech mp3, prohlížení fotek…), ale i při přidávání dat na disk, pokud je vzápětí nepřesouváš a nemažeš (mp3, fotky…), pak není potřeba defragmentovat velmi dlouho.

Jak často – o tom si můžeš udělat obrázek při analýze disků, kolik procent je fragmentováno, či dokonce které soubory to jsou. (Nevím, jestli ti takový komfort poskytne vestavěný defragmentátor, já používám O&O Defrag 2000 Freeware, je do toho i čeština. V tomto programu si klepnu na červenou – fragmentované soubory obsahující – kostičku a dozvím se, které soubory v ní jsou fragmentované.)
london
Profil *
Môže mi niekto poradiť či sa odporúča defragmentovať aj MTF (Mater Files Table)?
Mike8748
>> defragmentovať aj MTF (Mater Files Table)?
co ze chces defragmentovat?
Miloš
Mike8748
co ze chces defragmentovat?
MFT, neboli Master File Table, což je na diskové oblasti typu NTFS obdobou FAT tabulky (File Allocation Table) u diskové oblasti typu FAT (resp. FAT32).
Miloš
london
Môže mi niekto poradiť či sa odporúča defragmentovať aj MTF (Mater Files Table)?
Z free programů neznám nic.
Možná by to mohl umět O&O Defrag (ten placený; ne odlehčený, free).
Můžeš taky přeformátovat disk, ale tím přijdeš o data. ;-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: