Autor Zpráva
josh
Profil *
ahoj,
koupil jsem si hp compaq 6720s bez os. Jelikoz se v tom moc nevyznam a nevedel sem co udelat jako prvni, dal jsem tam instalacku xpcek. probihala jakasi priprava k instalaci, a kdyz jsem konecne instalaci pustil, objevilo se chybove hlaseni..

V pocitaci nebyly nalezeny zadne pevne disky.
ujistete se ze jsou pripojeny k napajeni a spravne zapojeny... ze konfigurace hardwaru tykajici se disku je spravna... muze byt vhodne spustit diagnosticky nebo instalacni program dodavany vyrobcem..

a ejhle: pokud mam mit nejaky instalacni program od vyrobce, tak jsem k tomu nic nedostal..

verim, ze zde naleznu nekoho, kdo se s tim jiz setkal, nebo je proste moudrejsi nez ja ;-)

Vsem dekuji za pripadne odpovedi.
S pozdravem Josh.
Str4wberry
Profil
josh
K vytváření oddílů jsi se dostal? Často stačí jen naformátovat disk.
belial
Profil
Máš pravděpodobně řadič, který XPéčka neznají. Musíš tam strčit disketu s ovladačem. S Vistou ti to půjde :)
Patřičné ovladače si stáhni na stránkách HP
josh
Profil *
str4wberry
cetl jsem o vytvareni oddilu cosi ale nedostal sem se tam..

betial
vistu nechci, a jaka ovladace mas konkretne na mysli?
diky josh.
Hugo
Profil
josh

Pro instalaci vypni v biosu native sata support, pak by to mělo naběhnout bez problémů.
Joker
Profil
josh
Nejčastější příčinou tohohle bývá Serial ATA disk.

Tohle je současně asi poslední důvod, proč se dneska hodí v počítači disketová mechanika.

Postup:
- Sehnat disketu a ovladač toho řadiče, nahrát ovladač na disketu
- Pustit instalaci WinXP a hned při jejím natahování se dole na obrazovce objeví hláška "Chcete-li nainstalovat jiné ovladače zařízení SCSI nebo RAID, stiskněte F6", tak stisknout F6
- Z diskety natáhnout ten ovladač a pak by to mělo jít.

Problém nastává, pokud počítač nemá disketovou mechaniku. Pak je asi nejlepší použí nLite a ovladač si integrovat přímo na instalační CD.
Mimochodem nLite je vůbec bezva nástroj, s jeho pomocí se mi povedlo vyrobit i instalačku WinXP, která se po spuštění nainstaluje bez jakéhokoliv zásahu uživatele během 12 minut a zároveň obsahuje i všechny potřebné ovladače HW toho počítače a aktualizace Windows (všechny vydané v době vytvoření instalace)
Hugo
Profil
Joker

Není jednodušší malá úprava v biosu (viz moje dřívější reakce)?
Joker
Profil
Hugo
Není jednodušší malá úprava v biosu (viz moje dřívější reakce)?
Ta úprava mi přijde zvláštní. Četl jsem, že *některé čipsety* mají nativní podporu SATA a potom mohou WinXP najít disk i bez zvláštních ovladačů. Ale očekával bych, že k tomu bude potřeba mít naopak nativní podporu SATA zapnutou.

Každopádně vzhledem k tomu, že tohle umí jen některé desky, psal jsem raději postup fungující vždycky.
Hugo
Profil
Joker

Tohle funguje vždycky. Pokud vypneš nativní podporu SATA, tak ten disk pojede na emulovaném ATA rozhraní. Takže nebude problém při instalaci XP. Po instalaci stačí zapnout podporu SATA a disk pojede na plný výkon.
josh
Profil *
joker, hugo
dekuji za pomoc, pomohlo mi vypnuti sata a jeho znovuzapnuti.

ale kdyz jsem konecne uspesne doinstaloval windowsy, objevili se dalsi tri problemy :-(
1) nefunguje rolovatko na touchpadu
2) rozliseni se nezobrazuje jak by melo. uvadene maximalni rozliseni je 1280*800px. kdyz chci pres vlastnosti -> nastaveni zmenit rozliseni, nabizi mi to pouze 800*600 a 1024*768px. ani jedno z onech dvou nabizenych neni sirokouhle, tudiz se mi zobrazuji po stranach cerne okraje (pracovni plocha se zmensila)
3) pripojeni k internetu. Ted jak pisu, mi pripojeni funguje normalne. kdyz ale prehodim kabel do noveho notebooku, napise sice ze se sitovy kabel pripojil. Ve vlastnostech pripojeni je take napsano Pripojeno, doba trvani pripojeni porad bezi dale jako by nic. Ve skutecnosti odeslany objem dat (v paketech) vystoupi na 1 nebo 2 a pak zase spadne na nulu, stranka na internetu se nezobrazi..

zkousel sem hledat i na internetu ale nic vhodneho jsem nenasel.. :-(

snad uz to bude vsechno a jeste jednou dekuji :-)
josh.
nightfish
Profil
ad 1) máš nainstalované ovladače k touchpadu?
ad 2) máš nainstalované ovladače ke grafické kartě?
ad 3) nastavení TCP/IP probíhá automaticky přes DHCP nebo nastavuješ ručně? co se stane, když pingneš bránu? co se stane když pingneš seznam? co se stane když pingneš třeba 81.27.192.33?
Joker
Profil
josh
Minimálně ty první dva budou problémy s ovladači, jak píše nightfish.
Mrknul bych na stránky výrobce toho notebooku, jestli tam má aktuální ovladače ke stažení.
josh
Profil *
pingnuti: nic nedela vyprsel casovy limit..
ovladace sem nasel jenom k vistam, zkusim, co to udela..
josh
Profil *
prvni dva problemy vyreseny, jeste zbyva posledni, a sice internet
nastaveni tpc/ip mam nastaveno rucne - ip, maska, brana, dns1, dns2 - podle papiru od poskytovatele. bezdratovou sit to nenaslo, asi tu zadna nebude ale ten kabel nechapu. Vsude pise ze je pripojeno, ale pakety stale par odesle, nasledne spadne zpet na nulu a zadny neprijme..

josh.
neuneo
Profil *
koupil sem si stejny notebook, ale nemohu sehnat ovladace sitoveho adapteru, wifi, a zvuku. mohl by mi nekdo jestli je sehnal pomoci?
Hugo
Profil
To je takový problém vlézt na web výrobce?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?&l ang=cs&cc=cz&pnameOID=3442833&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesI d=3442832&lang=cs&cc=cz
neuneo
Profil *
to by problem nebyl a uz sem tam nekolikrat byl
promin ale trochu sem zapomel specifikovat problem ..jde o windows XP, ktere HP nepodporuje ...snazim se prochazet vsemozna fora a hledat pomoc.
bylo mi doporuceno od kamose co dela v HP abych pouzil nektere ovladace od 6710s ktery je podobny ale nejak to take nemuzu rozchodit, jde mi hlavne o zvuk
Hugo
Profil
Aha, tak to bude problém. Já jsem taky koupil nový notebook a bohužel jsem si neověřil jak je to s drivery pro různé OS, takže jsem tam nakonec musel nacpat vistu.
neuneo
Profil *
ne s ti mse nesmirim, ja to dokazu =D
pokusim se protoze visty znam a delaj fakt problemy ...v nejhorsim pude na nektery programy XP ochuzeny o zvuk a sit a pak tam hodim linux
jinak kdyby nekdo vedel napiste, budu sesem divat
Hugo
Profil
Já bych se asi taky nesmířil, ale nebyl to naštěstí můj noťas. Přeji hodně štěstí, i když si nejsem jistý, jestli uspěješ.
ajdam
Profil *
Jo díky moc lidi. stačilo to vypnout a vše jelo
Weidmann
Profil *
Pořídil jsem si taky model Compaq 6720s a nainstaloval jsem tam WIN XP bez problému. Vsechny byly na strankach vyrobce jen modem jsem pouzil z visty a vse chdi v pohode. Jen jsem se setkal se zavadou, ze mi nefunguje klavesova zkratka pro jas(FN+F7 a F8), tato skratka funguje jen pod BOOTem PC a pri najeti jiz nefunguje. Nemel jsem moc cas se tim zatim zabývat, takze to doladim casem :-)

Ovladace zde :
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lan g=cs&cc=cz&prodNameId=3442833&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3442832&s wLang=5&taskId=135&swEnvOID=1093

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0