Autor Zpráva
Walter Sobchak
Profil *
Ahoj,
mám dotaz. Jak je to s hraním her na širokoúhlém monitoru?
Chci si koupit širokoúhlý 19" LCD ASUS, ale zajímalo by mě, jak je to s hrami, jelikož jsem ještě ani u jedné neviděl rozlišení 1440 x 900. Nebude pak hra nějak podivně roztáhlá?
Druhá část dotazu; je možné, že při takovém rozlišení asi budou větší nároky na hardware, že?
Mám PCI-e Gainward 7600 GS, přetaktnutou na GT. Díky všem.
Joker
Profil
Novější věci to rozlišení budou nejspíš umět, u starších věcí sám nevím.
Já si právě kvůli "normálnímu" rozlišení koupil 20" 4:3 monitor. Má 1600x1200, takže "nativně" zvládá i 800x600 a není problém :-)
Walter Sobchak
Profil *
Joker
Díky za odpověď.

Na nějakém widescreen fóru jsem četl, že nároky roustou opravdu silně, protože GPU musí propočítávat rozlišení z 4:3 na 16:9.

Bude tedy můj počítač stačit aspoň na nějaké to hraní? (Hlavně na Oblivion)

Intel Core 2 Duo, 1,8 GHz
ASUS P5Ne SLI, nForce 650i, Sata2, DDR2
1 GB DDR 2, 800 MHz
GForce 7600 GS od Gainwardu (GT overclocked)
500 GB WD
Kcko
Profil
S timhle chces hrat oblivion? ;) Ale co uz, za chvili jsou vanoce...
Railbot
Profil
Walter Sobchak
S tímhle si moc dobře nezahraješ a na širokoúhlém monitoru už vůbec ne. S přepočítáváním rozlišení je to pravda. Grafická karta dostává mnohem větší "záhul" než normálně.
Gekon
Profil
Walter Sobchak
Hele, soused:)

Kcko
Mám dojem, že s tímhle dá Oblivion na střední detaily a HDR bez menších problémů.

Railbot
Docela by mě to zajímalo, o kolik se to zhorší, protože jsem si chtěl koupit dvacítku:) Počítač mám sice silnější, ale třeba Medal of Honor Airborne mi na nejvyšší jede tak na 25 FPS. To už by asi nešlo hrát, co?
Railbot
Profil
Gekon
Nešlo :o) O kolik to žere víc výkonu ti nepovím, nemám teď po ruce žádné testy, ale obecně to platí. Málo to asi nebude, to přepočítávání a vykreslvání na brnkačku nevypadá. Proto stále pro domáci použití zůstávám u klasikých rozměrů. Osobně neznáým nikoho, kdo by na hraní používal širokoúhlý monitor a nikde jinde jsem to také neviděl.
Joker
Profil
Osobně neznáým nikoho, kdo by na hraní používal širokoúhlý monitor a nikde jinde jsem to také neviděl.
Ani já... akorát borce, co v různých diskusích píší, že dneska už si všichni kupují jen širokoúhlé :-)
Gekon
Profil
Joker
Třeba Hulán, ne?
Joker
Profil
Třeba Hulán, ne?
To nevím, jeho názory čtu akorát když se chci pobavit :o) Ale u diskusí ohledně monitorů se objevují takoví, co píší jako že dnes už jedině širokoúhlý monitor a že 4:3 je mrtvý formát.
Ale ona je pravda, že u větších monitorů (20" a víc) širokoúhlé převažují alespoň v nabídce.

Přitom třeba 20" širokoúhlý (1680x1050 = 1,76Mpix) dá míň pixelů, než 20" normální (1600x1200 = 1,92Mpix)

Jinak ale nemají širokoúhlé monitory možnost přepnout do 4:3 s černými pruhy po stranách? Akorát na tom bude asi blbý, že nebude přesně vycházet přepočet žádného "normálního" rozlišení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0