Autor Zpráva
stepi15
Profil
pls kouknete potrebuji zmenit exe soubor ktery kdyz se otevre tak naede na jednu stranku a potrebuji to zmenit na jinou a jeste nazev programu kdyz je otevreny tak nohore v poli s minimalizu zavrit atd

tady je link na ten soubor

http://www.runescape.com/runescape.exe
Str4wberry
Profil
stepi15
Pokud chceš něco měnit, budeš potřebovat zdrojový kód toho programu.
stepi15
Profil
a to nejde pres program otevrit a upravit ho?
Timy
Profil
ne
Gekon
Profil
Nešel by třeba Resource Hacker?
stepi15
Profil
ten mam ale neumim v nem vtom jsem jen menil ikonu u programu
Afrod
Profil
resource hacker umí jen základní věci. a hlubší změny programu sou trestné
Joker
Profil
stepi15
.exe soubor se dá změnit i v textovém editoru, ale vyžaduje to hluboké znalosti strojového kódu.

Každopádně upozorňuju, že zásahy do toho uvedeného souboru jsou porušení licence a navíc i zákona.
Mike8748
Profil
Resource Hacker pripadne Resource Workshop umi menit jak ikony, tak vzhled vetsiny formularu (tedy i hlavniho okna) programu. zrovnatak i textovy hodnoty, pokud nejdou v programu nakodovany natvrdo

stepi15: nebylo by jednodussi rict nekomu aby ti udelal vlastni program? okno ktery otvira webovou stranku je zalezitost asi 10 minut
Miloš
Profil
Afrod: hlubší změny programu sou trestné
Joker: zásahy do toho uvedeného souboru jsou porušení licence a navíc i zákona
Nechci s vámi polemizovat, protože máte dozajista pravdu, ale trestnost takového počínání ve mně evokuje následující představu:
Koupím si stůl, ale nevyhovují mi jeho nohy (jsou dřevěné a kočka do nich pořád drápe, jsou zahnuté a trochu překáží). I vyměním tedy zahnuté dřevěné nohy za rovné kovové, ale vtom mám na krku soud, protože jsem neoprávněně zasáhnul do autorského díla a poškodil tak jeho autora.
Vážně to nikomu nepřipadá směšné?
Mike8748
Profil
Milos: nastuduj si neco o tom nez zase budes plodit nejaky predstavy

kdyz si koupis stul, tak si kupujes stul jako vec
kdys si "koupis" software, tak si ve skutecnosti koupil jen pravo ten sw pouzivat, nekupujes sw jako takovej

v tom je velkej rozdil
Miloš
Profil
Mike8748
Bylo to jen takové přirovnání. Ale nešť, zkusme to jinak:
1) Tím, že si program upravím tak, aby vyhovoval mně, nikomu dalšímu ho nezkopíruju, ale zákon jsem porušil; poškodil jsem autora toho programu, hmm… by mě ale zajímalo, čím se on může cítit poškozen. Kde došlo k nějaké újmě.
2) Podobně (když už má být řeč o právech používat) – koupím si CD své oblíbené hvězdy. Zvuk edituju, přidám k němu vlastní nástroje a naopak něco z původní nahrávky potlačím. Takto upravené CD si pouštím výhradně pro vlastní potěchu. Poškodil jsem tím někoho?

Chci tím jen demonstrovat hovadskost takového zákona.
Tam, kde nevzniká škoda, se nemůže autor softu cítit poškozený.
thingwath
Profil
Textové řetězce v textu programu není problém přepsat, ale aby to šlo tak snadno, tak je třeba dbát aby se tím nezměnila jejich délka :-)
Mike8748
Profil
Milos: ale ja bych rek ze von to chce pozmenit aby to otviralo jeho stranku s nejakou hrou, a title programu nejspis ukazovalo na jeho text (web, jmeno,... ? ). imho to chce pozmenit aby to dal mohl sirit jako svuj vytvor. v tom je ten problem.


(pokud tomu tak neni, byt o tom pochybuju, tak se omlouvam)
stepi15
Profil
ok a udelal by me nekdo exe soubor ktery by otevrel webovou stranku http://stepi15.yc.cz/Runescape_Worlds/

a nazev okna : Runescape Worlds

predem dik pokud me to nedko udela
Joker
Profil
Miloš
ad stůl: To by ovšem odpovídalo koupi toho software. Jenže software si nekupuju, kupuju si jen licenci k jeho používání.
Spíš takhle: můžu si např. koupit auto za půl milionu, nebo si stejné auto půjčit za 600 na den. Ale kdybych nechal to půjčené auto přelakovat a uříznout mu střechu, protože se mi to tak víc líbí...

S tím druhým příspěvkem celkem souhlasím, podle "zdravého rozumu" ty uvedené úpravy nikoho nepoškozují.
Jenže ta úprava co chce stepi15 je minimálně dost podezřelá.
stepi15
Profil
a udelal by to nedko?
nosko
Profil
uloz ako nieco.bat

cd C:Program FilesInternet Explorer
iexplore.exe http://stepi15.yc.cz/Runescape_Worlds/
#PAUSE


Len pre MS WIN, ako je zrejme ;) da sa prepisat aj na firefox,operu ale da sa predpokladat ze kazdy ma IE ;)
Str4wberry
Profil
nosko
Pravděpodobně jsi nepochopil správně, stepi15 nepotřebuje „baťák“, který otevře internetovou stránku (Podle mě by navíc stačil klasický zástupce.), ale upravit nějaký program.
nosko
Profil

#include<stdlib.h>
#include<string.h>

int main( int argc, char* argv[] )
{
if(argv[1]==NULL)
system("cd C:\Program Files\Internet Explorer & iexplore http://stepi15.yc.cz/Runescape_Worlds/");
else{
char *str1= argv[1];
char *str2 = "cd C:\Program Files\Internet Explorer & iexplore ";
char *str3 = (char *)calloc(strlen(str1) + strlen(str2) + 1, sizeof(char));
strcat(str3, str2);
strcat(str3, str1);
system(str3);
}
return 0;
}

program
source
stepi15
Profil
a nemohly by jste to sem hodit uz hotovy ke stazeni ja tomu vubec nerozumim :(
Joker
Profil
stepi15
Vždyť tam nosko má i odkaz na zkompilovaný soubor.

Ale jak na to koukám, říkám si, že už jsem nějak zapomněl C++
Madenio
Profil
Vysvetluj 15 rocnemu gamerovi problematiku prava dusevneho vlastnictva :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0