Autor Zpráva
Honza22
Profil
No, troufnu si říct, že PC docela rozumim, ale co se týká sítí, sem úplně mimo, protože sem to nikdy nepoužíval...
No a tak sem byl docela v šoku, když se na mym PC objevilo ve složce místa v síti asi šest místních sítí. Zkoušel jsem se v tom trochu prohrabat, některý mě nepustili, některý chtěli heslo, ale asi dvě mě pustili až do sdílenejch dokumentů danýho člověka, kde sem se mohl volně prohrabovat v jeho playlistech a pár jeho fotkách... Zajímalo by mě, jestli s mohou ostatní stejně hrabat v mým PC (teda v mech sdílenejch dokumentech...) Nebo jestli se zobrazuje ostatním v PC méno mého počítače a pak je to nepustí pro malá práva, nebo tak... Pokud možno bych tohle všechno chtěl zrušit...
Jinak k netu se připojuju přes WiFi, používám Ashampoo FireWall a AVG Antivir...
Vím, že je to dotaz blbej, a prosím, aby mi někdo, kdo tomuhle rozumí poradil...
Joker
Profil
Jaké adresáře jsou vidět "přes síť" se asi nejsnadněji zjistí pohledem "přes síť" na svůj vlastní počítač, stačí zadat do správce souborů (nebo Průzkumníka) adresu: \\jmenopocitace\
anebo prostě síť a najít svůj počítač. Co bude vidět tam, uvidí i ostatní.

A co bude vidět, to se ovlivní nasdílením příslušného adresáře. Jsou vidět adresáře, které mají povolené sdílení. Nastavuje se to ve vlastnostech toho daného adresáře.
Honza22
Profil
No, podle tento počítač vlastnosti a Názvy se PC menuje Honza a je v pracovní skupině TEST....
V místech v síti je síť test, ale když jí chci spustit, tak mi napíše, že nemam dostatečný oprávnění...
Jinak co se týká sdílení složek tak jsem už předtim zkontroloval všechno důležité a nikde to nebylo povoleno - naštěstí....

Je tedy možné se nepřipojit do žádné pracovní skupiny, když jsem byl v tento počítač vlastnosti a Názvy tak jsem mohl název sítě přepsat, nikoli smazat... Je nějaká možnost, že se mi do PC dostane někdo a "vyžere" mi moje data, i když mám sdílení zakázáno? Zkoušel jsem vlézt do jiného PC, a tam smazat třeba soubor desktop.ini a ono se tok mému překvapení povedlo... Jinak se nepřipojuji k něčí WiFi domácí síťi, ale k síťi Prahy 5...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0