Autor Zpráva
DANIEL
Profil *
jak vytvořit svazek na xp home (např se jmenem x:)
děkuji
Mistr
Profil
svazek
Svazek? Co to je?

A krom toho, proč se nezeptáš přímo na Microsoftu nebo v Googlu?
Tomáš Hanus
Profil
DANIEL
nejsnadnejší cesta je asi nabootování z cd
Bubák
Profil
Svazek? Co to je?
To je o něco lepší pojmenování pro disk, ale ne pro hardisk.

jak vytvořit svazek na xp home
Prakticky stejně, jako už kdysi v MS DOS. Z čeho a kde chceš disk (svazek) vytvořit?

Jedna z možností je vytvořit disk (svazek) ze složky příkazem subst, příklad:
subst x: c:\temp
Disk jse odstranit zadáním správného příkazu, více nápověda "subst/?", nebo po restartu.

Dneska příkaz "subst" příliš užitečný není, protože je výhodnější použít zástupce.
Aleš Janda
Profil
Bubák
Dneska příkaz "subst" příliš užitečný není, protože je výhodnější použít zástupce.
Neřekl bych. V čem je výhodnější použít zástupce?
DANIEL
Profil *
jsem lama:-d
na starem pc to šlo udělat (win xp profesional,přes sprava počitače)
ještě jsem nasell neco u microsoftu ale to nejde piše to "Vybraný příkaz není v této verzi systému Windows k dispozici."
a to od [b]bubak[/b jsem skoušel ale taky to nejde zatim
je na to nějaky program?
děkuji
Aleš Janda
Profil
a to od bubak jsem skoušel ale taky to nejde zatim
je na to nějaky program?


Program subst je přímo součástí Windows. Teď jsem to schválně zkoušel - ve WinXP i WinVista to normálně chodí :-)
Co to znamená "taky nejde"?
Tomáš Hanus
Profil
Spíše by mě zajímalo, zda dotyčný vůbec ví (a nám to sdělí) co svazkem myslí?
Oddíl na disku?
Nebo virtuální jednotku?
Mistr
Profil
Bubák
Svazek? Co to je?
To je o něco lepší pojmenování pro disk, ale ne pro hardisk.

To je takové to vytvoření disku z nějakého adresáře? Že když chci přistupovat do adresáře například Web, tak si mohu v počítači udělat disk třeba M a ten se mi pak zobrazí ve výpisu pevných disků po klepnutí na Tento počítač?
Bubák
Profil
Mistr
Pokud se ptáš na příkaz subst, tak ano, pro jistotu jsem ho včera vyzkoušel ve Wndows XP. Jestli to funguje i ve Vistě, nemůžu vyzkoušet.
Pokud něco na substituovaném disku něco smažeš, windowsy mu přiřadí Koš. Pokud později nemáš disk substituován, nemůžeš jenoduše smazaný soubor obnovit. Pak můžeš znova použít subst, nebo soubor najít ve složce RECYKLER pod jiným jménem, přípona je stejná.

Jinak svazek je obecné pojmenování, takže, pokus máš microsoftí OS (možná) máš svazek a:, pravděpodobně nemáš svazek b:, téměčjstě máš svazek c:. Hardisk může být rozdělen, nejčastěji fdiskem, na několik disků (svazků), někdy bývájí dva disky (svazky) na flešce.
Tomáš Hanus
Profil
Bubák
No, to je právě ono. To rozdělení se nazývají oddíly. A vertuální prostor (subst) je "svazek".
Bubák
Profil
Tomáš Hanus
To taky, třeba microsoft se běžně používajá oba pojmy:
www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/cs/library/Ser verHelp/d773121a-de0d-4795-b9aa-40a1202fae72.mspx?mfr=true
http://support.microsoft.com/kb/307881/cs
DANIEL
Profil *
Našel jsem něco o subst a funguje to link
Tomáš Hanus
Profil
DANIEL
a co jsme ti všichni radili? To samé ☻
DANIEL
Profil *
ja vim jemom jsem to napsal špatně ma to byt např: subst x: C: ejakaslozka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0