Autor Zpráva
Fox
Profil
Ctěl bych začít s linuxem
Muže mi někdo doporučit nejakou stránku kerá se zabývá linuxovýma začítečnikama
diky
Tomik
Profil
No stránku nevím, možná snad linuxsoft.cz. Ale já začínal s Linuxem Mandrake (distribuce za 1000,- Kč až do domu, obsahuje velmi dobrý manuál, 4CD+2DVD+1LiveCD) - koupil lze na mandrake.cz. Vřele doporučuji. :)
thingwath
Profil
www.abclinuxu.cz :-)
halogan
Profil
Já začínal s knížkou přecházíme na linux, skoro nic v ní není, ale lamu jako já to připraví. Distro je na tobě. Mandrake pro klikaře a ostatní pro lidi :o) (no flame pls)

Jinak abclinuxu je vyborny na blby dotazy, protoze tam jsou lidi jako thingwath, kteří rádi odpoví.
thingwath
Profil
Blby dotazy nikdo nema rad :-) Nejlepe je ptat se dobre, minimalne pokud chcete prinosnou odpoved ;-)
Boldrik
Profil
Ale proc linux, vzdyt na okynkach je tak krasne
Fox
Profil
Boldrik; Okýnka sou prolezlá červotočem a další havětí...

BTW dyž už sme u toho mam mandrake 10.1 jeden nerozdělený systemový disk s widlema a sem na něm kapátko už zabydlený. Pude to vubec naistalo vat abych nepřišel o data ??
halogan
Profil
Boldrik: You're living in a dream world!
thingwath: myslim blbe jako pro me blbe, dotazy jsou chytré :o)
Mordae
Profil
Fox: Kdykoliv mi napiš na ICQ# 341965595, jsem ochoten s tebou projít jak nahrát a začít se SuSE, nebo Gentoo Linuxem. Taky jsem nedávno začal, ale jde to rychle, na internetu je fůra informací, mám doma skvělou knihu "LINUX - kompletní příručka administrátora" a učíme se s tím ve škole. Za těch pár měsíců jsem si stihl užít skoro všechny zajímavé věci kolem domácího kompu - počínaje instalací, přes nastavení všecho možného a nemožného až po kompilaci kernelu.
Uvítám každou živou duši, která k tomuhle skvělému systému přejde! (BTW; Pod *NIXem není IE, tak bacha! :-D)

Já jsem začal na SuSE, ale ve škole jsme s kamarádem instalovali a připravovali to Gentoo.
Rozdíl mezi nimi je takový, že v SuSE máš na všechno grafické utilitky. S YaSTem si snadno nainstaluješ téměř každou aplikaci a vůbec, je to pohoda. Do jisté míry (než začnou být problémy) nepotřebuješ umět pracovat s terminálem a tak...
V Gentoo máš na instalace systém Portage a k tomu utilitku zvanou 'emerge', se kterou si bez problémů se závislotsmi stáhneš a zkompiluješ veškeré potřebné aplikace, akorát se ty kompilace dost protáhnou - chce to lepší mašinu a pro úplného začátečníka (tj. "Co je to BASH?") je to nepoužitelné...

Co se týká webu, tak stačí googlit. Jestli se to chceš naučit pořádně a od píky, tak zkus http://www.sh.cvut.cz/linuxfaq/unix.txt je to sice UNIXová rychlokuchařka, ale naprostá většina je v Linuxu stejná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0