Autor Zpráva
Bidisek
Profil *
Zdravím,
mám nový počítač, první dva týdna šlapal výborně ale za poslední tři dny se mi už asi padesátkrát resetoval (nepřeháním).
Stana se to vždy, když spustím nějakou aplikaci nebo hru (kromě IE, nwm proč). Počítač se sekne, pak naskočí modrá obrazvka ale asi jen na 1s a pak se PC restartuje.
Dost podivná věc je, že mi TU2007 hlásí 3GB RAM, když mám 4 - fyzicky v PC jsou, pravděpodobně teda špatně zapojený.
Možná je to v zákl. desce, která je taky špatně fungující - např. nejdou zapojit bedýnky (musí se zapojovat zepředu), nefunguje mikrofon (což není tím mikrofonem, na notebooku mi funguje).

Sestava:
INTEL Core 2 Quad Q6600
Asus P5W64 WS Pro
4x1GB (typ neznám, zjistím a napíšu)
Asus EN8800GTX
750W Zdroj
Bidisek
Profil *
Takže ty RAM:
Corsair DIMM 2048MB DDR II 800MHz XMS2 - dvě dvojice
fandaa
Profil
když mám 4 - fyzicky v PC jsou, pravděpodobně teda špatně zapojený.
Tak je zkus znovu zapojit ne?
djlj
Profil
Bidisek
Máš RAM zapojený správně? Máš je docvaknutý? Zkoušels je v jiným PC? Co se týká desky, pokud tam ty věci opravdu nefungují, reklamoval bych ji.
Bidisek
Profil *
Já vezu PC v pondělí do servisu kvůli tý desce ale přes víkend potřebuju na PC pracovat ...
tady je ta modrá obrazovka - http://img264.imageshack.us/img264/4562/dsc0063wm8.jpg
djlj
Profil
To samý to dělá kámošovi (vypisuje tu stejnou chybu); u něj jsou s největší pravděpodobností na vině RAM; když má zapojenou jen jednu, tak to hodí modrou obrazovku jen občas, když zapojí druhou (klidně i samostatně), tak to padá furt. S mojí RAM bez problému. Zkus nechat zapojený třeba jen 2 ramky nebo klidně jen jednu.
Bidisek
Profil *
Zkusím s tím experimentovat a uvidím, jak to dopadne
shaggy
Profil
Aký máš Windows?
Pokial viem, tak XP vedeli bez problémov pracovať iba s 3GB RAM (po určitých nastaveniach myslím, že zvládli až 4, neviem ako to je u 64bit) a Vista s RAM väčšou ako 4GB vie robiť iba v 64b verzii (ak sa nemýlim, nerobil som s Vistou a je aj veľa verzii).
A či je chybná RAM zistíš tak, že ich zapojíš postupne, jednu po druhej.
Bidisek
Profil *
Takže...na servisu mi potvrdili to, co říkal shaggy - že WinXP neumí pracovat s více než 3 GB.
Dali mi tam novou zvukovku - Creativ Blaster X-Fi za 1700 ,-, ale mikráč stále nejde. Jsem hodně naštvanej.
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, kde se dají stáhnout ovladače na zákl. desky Asus, konkrétně Asus P5W64 WS Pro . Pokud to nepomůže, tak si ji asi nechám vyměnit.
Aha a málem bych zapomněl: počítač už se nerestartuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0