21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Lukáš()
Profil *
Zdravím,mám problém při zapojení přední turbíny,při zapojení do zdroje se mi netočí,obrázek skříně je zde :

Jak se projeví přepálený ventilátor ?Zkusím ještě oddělit přední panel od skříně,zda není někde špatný kontakt,nebo utrhlý drátek..Za případně rady velmi děkuji
Gekon
Tuhle skříň jsem na vlastní oči neviděl, takže nevím, jak je zapojená, ale pokud se zapojuje do zdroje, nejspíš to bude klasický 4pin molex, že? V tom případě se podívej, jestli drátky v samčím konektoru (ten na větráku) opravdu doléhají na kontaktní plochu (tzn. jestli se drátky dotýkají těch 4 vidlic).
Lukáš()
Profil *
Pokud se podívám na ventilátor,tak z něj žádné dráty koukat nevidím (možná jsou zakryté),ale vše to směřuje do jedné desky,na které je přimontovaná regulace otáček a odtud vedou dva kabely do zdroje,obrázek zde:

A přiletováno je to tak,že je jedno jestli do zdroje zapojíte samce nebo samicu,prostě elekřina by tam měla téct tak i tak.Ale turbína je stále neaktivní
Gekon
Lukáš()
Takže to bude špatný kontakt, nejspíš. Zkus to nějak rozebrat, prozkoumat, jestli to opravdu není někde přerušené, v opačném případě žádej "odborné" zapojení větráku přímo u prodejce, popř. výměnu.
soner
Profil *
Mam taky isty problem, nerozbehne sa mi turbina.Je to zly kontakt alebo co?
maestro888
Profil *
nic niejee pokazene toto je design tejto skrine je to len atrapa ta turbina ....
DoubleThink
Profil *
design tejto skrine je to len atrapa ta turbina
Příznačné k celému case-tuningu ;)
Jesus
Profil *
Mam taky isty problem, nerozbehne sa mi turbina.Je to zly kontakt alebo co?
Cavte vcera som si kupil tuto Case a ani predavaci nevedely ci je ta turbina fake alebo nie, v kazdom pripade ked som to rozobral zistil som ze to FAKE naozaj je. Popravde som to aj ocakaval pretoze klasicka cena case s turbinou v predu je tak 3000 KC. Ale ak ste trochu sikovny tak sa to da prerobit, mne nato stacili kombinacky a orezavatko, dalej 4 hodky piplaciek a bolo, teraz som zdvihol cenu tej CASE na 2500 KC :). Navod je asi takyto vyberete tu prednu cast. Odmontujete tu spodnu polku z prednej casti a ostane vam v rukach stvorec s turbinou, ktoru zo zadnej strany uvolnite takimy striebornymi zubkami... teraz mate uz iba samotnu striebornu turbinu z mriezkou v predu (teraz si mozte vsimnut ze je to len atrapa). dalej som postupoval tak ze som chytil kombinacky a tu vrtulu odcvakol odmeral som hlbku normalne turbini a zacal olamovat vnutorne koleso aby sa tam zmestila prava turbina (z nej budete muset tiez zrezat tie dierky na srouby) potom ju prisroubujete na cierny kryt turbiny a pridate predne strieborne koliesko :) a uz to len zmontujete dokopy.... Inak ja som to robil na intraku a ak by som bol doma tak nato vezmem karbosku a je to behom chvylky hotove..... vela stastia

By Jesus
Jesus
Profil *
Jo a ak by ste niekto zistili naco su tie kable c o su vyssie vyfotene nevahajte a napiste to sem... ja som nato doteraz neprisiel....
Jesus
Profil *
tak uz som nato prisiel je to na regulaciu vetraku. jeden kabel ide do zdroja a druhy do vetraku... :)
Kleo
Profil *
Ahoj všem - např i Jesusovi :-)
A poradíte mi, jak se dá ten přední panel sundat. Nějak jsem na to nepřišel.
To se opravdu musí odšoubovat celé přední čelo ??? Nedá se nějak oddělit jen ten panel,
tak abych se dostal jen k té "fake" turbíně ??? Díky za radu, nejsem moc velký kutil,
a potřebuji "jen" přidělat větráky a narovnat "prokopnutou" mřížku na turbině !!!
Odpověď / radu možno poslat i na "v.klemak@upcmail.cz" Díky moc za help.
jdarken
Profil *
Zdravím všechny!
Osobně jsem hledal nějaké informace, ale nic z toho co jsem našel mě neuspokojilo, proto pociťuji za nutné se podělit o zkušenosti s tímto case. Občas prodávám nějaké to PC a většina lidí chce aby nabízelo "hodně muziky za málo peněz".
Case vybírám vždy tak aby byl co nejlevnější, ale také aby ch se při montáži nepořezal a prostě aby k něčemu vypadal.
Na tento case s turbínou už jsem dlouho koukal a jeho design mě zaujal hned na první pohled. Teprve nyní jsem se však rozhodl
jej zkusit a zde jsou mé postřehy.
Case je na první pohled velice dobře zpracovaný. I když plechy jsou měkké, jsou dost silné na to aby se nekroutily. Nýty drží
celou bednu pevně a bez vůlí takže se nikde nekroutí, ani nevrže jako u většiny nejlevnějších case.
K povrchovému laku nemám nejmenších výhrad, je prostě dokonalý. Zrcadlově lesklý černý povrch je opravdu moc hezký a v
kombinaci se stříbrnou ani není lepší varianta. Montáž všech komponent proběhla také velmi dobře. Všechno potřebné je
přibaleno a ani při zastrkávání napájecího konektoru desky se plech držící MB neprohýbá. Po zapnutí PC se rozvítí zelená i
červená LED na čelním panelu, ale tolik očekávaná turbína se ani nepohne ani nesvítí.
Zkontroloval jsem zapojení konektoru molex vedoucího z panelu o kterém jsem předpokládal že slouží k napájení turbíny, ale
vše bylo v pořádku. Přistoupil jsem tedy k dalšímu kroku a to kontrole samotné turbíny.
Zde narážím na první problém této bedny. Sundat přední masku totiž není vůbec tak jednoduché jak by se mohlo zprvu zdát. Drží
ji 6 malých vrutů a po odšroubování 4 spodních vám zbydou dva úplně nahoře ke kterým je přístup pouze malým úzkým otvorem v
horním plechovém tunelu pro 5,25 mechaniky. Ten je dlouhý cca 13cm, takže pokud nemáte specielní nářadí, těžko se k nim
dostanete. Já je odšrouboval ze spodu otvorem pod úhlem cca 50 stupňů a kupodivu se mi povedlo stejným otvorem je i
zašroubovat. Po odklopení panelu uvidíte turbínu. Já ji dále celou rozebíral, ale není to potřeba. Stačí skrz lopatky
křížovým šroubovákem vytlačit perforovaný plech chránící lopatky (není ani přilepený, jen je tam natlačený). Pak uvidíte
celou turbínu z obou stran a teprve tehdy jsem pochopil, že je opravdu jen atrapa. Je sice uložená v mosazném kluzném
"ložisku", ale žádné dráty ani motor neobsahuje. Použité ložisko je navíc dost nekvalitní a ani použitá vazelina jejímu
lehkému otáčení nepomáhá, takže jak zde bylo zmíněno je opravdu potřeba přidat 12cm větrák s minimálně 1000 rpm. To jsem
nechtěl akceptovat a tak jsem turbinu rozebral. Stačí vycvaknout segerovku a celou vrtuli ůžete vyndat. Přidal jsem několik
silonových podložek na vymezení vůle ze strany lopatek a hodně jsem celé ložisko promazal řidkým olejem WD40 abych vyplavil i
zbytky vazeliny. Zasunul vrtuli zpět a přidal i jednu podložku ze strany segerovky a zajistil. Fouknutím jsem ověřil, že se
nyní opravdu otáčí mnohem volněji. Než vrátíte turbinu na místo, je nutné přišroubovat z druhé strany 12 cm větrák. Já použil
jeden co mi zbyl z bedny Rebel9. má 1000rpm a svítí modře. Po zapojení přes ty molex konektory co vedou z čela je možné jeho
otáčky regulovat potenciometrem na boku předního panelu, takže ani není slyšet a přitom se turbina otáčí. Ještě zmíním, že
jsem vystříhal příčný plech umístěný přímo za touto turbinou s dírami pro dva 8cm větráky (asi další možnost), nevěřím ale že
by s turbinou pohnuly, byly by totiž dost daleko od ní a vzduch nasávaly kolem vzniklou mezerou a ne přes lopatky. A ještě
něco. Vrtulový kužel na turbíně je tak volný, že při jejím otáčení slyšitelně cvaká. Stačí ho ale jakýmkoli způsobem
zafixovat. Já použil vteřinové lepidlo. Pak můžete vše zas smontovat a dílo je hotovo. Teď case vypadá přesně tak jak jsem si
jej představoval, ale práci s tím spojenou nikoli. Pokud někdo váhá jestli koupit či nekoupit, rozvažte zda máte dost času,
nářadí i možností na takovou úpravu. Osobně myslím, že za ty peníze je ten case velice dobrý, jen si myslím, že by výrobce
měl uvést více informací o funkčnosti a nefunkčnosti designových doplňků a více přemýšlet o možnostech demontáže (vrchní
šroubky) a funkčnosti použitých prvků (plech za turbínou). Také si myslím že mohl uvést další case, který bude již obsahovat
svítící větrák v základní výbavě i za vyšší cenu. Určitě by spousta lidí raději koupila "hotovou věc", než něco
"nedodělaného". To je také důvod proč ji pro dalších PC nejspíš nepoužiji. Pokusím se přidat obrázky. Kdyby měl někdo ještě nějaký dotaz, pište na jaroslavpysny@seznam.cz

jdarken
Profil *
No páni!
Tak koukám že tento case se stále prodává. Ani po dvou letech výrobce nebyl schopný turbínu zprovoznit. To je fakt škoda, myslím že by mu to dost zvedlo prodejnost. Tedy alespoň jsem ji nenašel nikde v ceníkách s popisem "funkční turbína". Namísto toho se prodává v 5-ti variantách s přiloženými různými zdroji (beda však stejná). Pokud ještě někdo máte zájem o tuto bednu a s ní spojené bastlení, měl bych jednu novinku.
Na stránkách http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31648 je ventilátor průměru 12cm, který nejen že svítí, ale hlavně má přesně tvar této turbíny z case. Narozdíl od ni ale funguje a není ho potřeba nijak upravovat, pouze zamontovat do case místo toho stávajícího. Tento case jsem již dlouho v rukách neměl, tak si už nepamatuji přesně jak co tam bylo a netuším jestli by tam šel zadělat, myslím si ale že šikovný český ručičky by s tím problém mít neměli. Pamatuji si že tu fake turbinu drží 4 slabé můstky, tak ty bych uříznul a k nim přišrouboval, nebo tavící pistolí přilepil tu novou. Je možné že se tam kvůli úchytům na šroubky na kraji ventilátor nebude vejít a bude nutné je taky uříznout, to vážně nevím, nemám vyzkoušeno. Každopádně tohle bude jedoduší a efektnější řešení než dva za sebou stojící ventilátory.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0