Autor Zpráva
Thidol
Profil
Ja jsem si na instaloval win XP prof., ale pořád se mi to spouští s cd. Můžete mi někdo prosím poradit. Díky
Joker
Profil
Stačí vyndat CD z mechaniky ;-) Anebo až se objeví hláška "Stiskem libovolné klávesy spustíte systém z disku CD", tak nic nemačkat ;-)
Thidol
Profil
No ale když ho vydám tak mi to sice najede, ale po dalším spuštění to zase nenajíždí a musím tam strčit cd
Měsíček
Profil
a že by jsi k tomu řekl více? Jak nenajíždí? Nebootuje nebo co? Vypisuje nějákou chybu?
Thidol
Profil
objevuje se věta která říká F1 opakovat- což ale vyvolává pořád tu stejnou větu a nebo F2 bios
Měsíček
Profil
Linux :-)) zkus kdyžtak napsat přesně to co se píše ...
Jan Pepa
Profil *
Já to dělám takto (a doufám, že to dělám správně). V biosu nastavím bootovací zařízení na cd/dvd mechaniku, vložím instalační disk do mechaniky a restartuju počítač. Počítač začne bootovat z cd/dvd mechaniky a za několik sekund vypýše hlášku:"Stiskem libovolné klávesy spustíte systým z CD", nebo něco v tom smyslu. Stisknu libovolnou klávesu a pak už se řídím podle pokynů. Zvolím disk, na který to chci instalovat. Popřípadě ho zformátuji. Poté systém začne kopírovat soubory a až se nakopírují na disk.(Zatím nejde o instalaci, ale jen o kopírování souborů). Pak se počítač znovu restartuje. Teď zase nastavím zpět bootovací zařízení na disk na kterém jsou nakopírované soubory, nebo myslím stačí jen vyzáhnout cd z mechaniky ještě než z něj začne znovu bootovat. Začnou se spouštět windowsi z hardisku a spouští se jejich instalace. Pokud je instalačni cdčko v mechanice tak vše pokračuje v pořádku, pokud ne výžádá si systém instalační disketu. V takovém případě musíš cdčko zasunout zpět do mechaniky. Po chvilce po tobě bude systém žádat sériové číslo. Pokud máš originální instalační cdčko, tak je to bez problémů, pokud máš ilegální, tak ho musíš nzískat nějakým jiným způsobem. Potom se bude systém asi dvacet minut, někdy i více, instalovat. Poté se znovu restartuje a naběhne do nově naistalovaného systému.

Jednoduše: nejdříve musíš nabotovat z cd. potom restartovat a bootovat z disku(Pokud nabootuješ zase z cdčka, tak začne znovu kopírovat soubory a můžeš to dělat třeba donekonečna.)Poté se začne vlastní instalace, při které musí být instační cdčko v mechanice.
Měsíček
Profil
Jan Pepa : ten postup se mi líbí odvolávám co jsem odvolal slibuji co jsem slíbil .. Thiodol zkus naformátovat hardisk a řídit se tím co napsal Pepa.
Jan Pepa
Profil *
Jan Pepa : ten postup se mi líbí odvolávám co jsem odvolal slibuji co jsem slíbil .. Thiodol zkus naformátovat hardisk a řídit se tím co napsal Pepa.
Díky.
pokud nemáš na disku nějaká nepostradatelná data, tak ho jednoduše zformátuj a nainsatluj celý nový systém. Ale pokud se snažíš instalovat nelegální windows, tak je možné, že chyba bude už na instalačním disku a s tím pak nic nenaděláš.
Thidol
Profil
Dneska už to nebudu dělat, protože už mám z toho nervy v haji, ale zitra zkusím to co říká Jan Pepa, ale nejsme si jistý.
Jan Pepa
Profil *
zkus to a pak napiš. Dobrou noc
Thidol
Profil
Chcu se zeptat dá se naformátovat disk i z Biosu
Manq
Profil
Thidol
Nedá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0