Autor Zpráva
Fred
Profil
Jak se zapíná v XP funkce vysoký kontrast. Asi jsem fakt lama a nemůžu to najít. (Mám trochu vykoštěné windowsy, takže se nemůžu podívat do smazané nápovědy :-()
Petra
Profil
Možnosti usnadnění -> Zobrazení -> Použít vysoký kontrast
Fred
Profil
Už jsem chtěl jásat, ale mám to taky předělané (smazal jsem nepoužívané zástupce z nabídek a většinu věcí co používám mám v kontextovém menu). Jak se prosím jmenuje přesně to exe co to spouští, zkusít to najít vyhledáváním.
Petra
Profil
:-) hm, exe, já jsem počítačový antitalent, klikám, co to spouští nevím.

Ještě to jde ale skrz vlastnosti zobrazení -> vzhled -> barevné schéma
Pak ještě jestli jde jen o web, tak to jde přímo v Opeře.
Fred
Profil
Už jsem to spustil, ale nevím ja to vypnout. Mimochodem to co teď píšu mám neviditélné. Pěkná hovadina.
Fred
Profil
UF, už se to podařilo. Nedoporučuji zkoušet. Přepne to obrazovku do klasického nastavení a vrátit to zpátky je docela věda.
Fred
Profil
Jenom to proboha nikdo nezkoušejte, ta ******* fce mi úplně rozhodila nastavení MSIE, a vypadá to na pěknej prů.... Sice jsem celý windowsy nastavil do původního stavu, ale IE jaksi stále zobrazuje stránky, jako by ta funkce byla zapnuta. Nemůžu ladit scripty, ani stránky a vypadá to na reinstalaci, po dvou bezproblémových letech. Zasr.. přístupnost. Argh...
Petra
Profil
:-))) To chce klid. Mně to taky blbne, vždycky jsem měla za to, že to je tím, že už ten můj systém je celej trochu jetej. Tak možná ne. Ale reinstalace by potřeba být neměla, už jsem to nejednou provedla a zatím se to vždycky do normálu dostalo, nějak... samo :-) IEčko je někdy potřeba killnout a znova pustit.
Fred
Profil
Jo díky za podporu, po restartu, opětovném nastavení vzhledu xp a po opětovném stisknutí té klávesové zkratky (fakt jsem se bál!) při současně spuštěném IE se to vrátilo k normálu. Příště radši použiju Operu a její uživatelské styly, tam je taky nějaký vysoký kontrast. Docela mě překvapilo, že při vysokém kontrastu mi šlo zvětšovat v IE písmo nastavené v pixelech (snad se mi to nezdálo).
Tomik
Profil
Frede: Nepoužívej IE a nebo rovnou používej Linux ;)
Fred
Profil
Tomik Představ si, že bohužel musím, pokud chci dělat stránky pro normální lidi. BTW mám jak Linux a asi tak 25 prohlížečů, který možná ani všechny neznáš. Přesto musím ladit právě pro IE, a pokud bych o tuto možnost přišel, asi bych své pousy o webotvůrství mohl zabalit. Zkus to schválně říct těm miliónům uživatelů co tu modrou věc používají, co ti na to řeknou. BTW výchozí prohlížeč upravený starý Firebird.
Yuhů
Profil
Frede, já na XP vysoký kontrast používám v celém systému, ne pouze v Exploreru. Dělám to takto:

pravoklik na plochu > záložka Vzhled > Barevné schéma
Fred
Profil
Taky jsem si matně pamatoval, že to tam bylo, ale fakt to tam nemám ( http://xy.wz.cz/plocha.jpg ) . To je to tunningování počítače, občas člověk smázne něco co nemá. On o tom Rider tady psal http://weblog.rider.cz/entry/article-20041118.aspx (příklad druhý)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0