Autor Zpráva
Janny
Profil *
Ahoj, zkusil jsem si navrhnout PC sestavu, pište k ní prosím své připomínky (jde mi o to, aby PC byl stabilní, byl vyvážený výkon a vůbec vhodná kombinace komponent - kompatibilita, a také jestli to je zkrátka výhodná sestava)


mainboard GIGABYTE P35-DS3P skt 775, 4iP35, DDR2, 8xSATA2, 1394 (3 627,12)

gpu GIGABYTE GE FORCE 8800GT 512MB (5 700,00)

cpu Intel Core 2 Duo E6750 BOX 2,66GHz/ 4MB/ 1333MHz/ LGA775 (4 666,59)

ddr2 DDR2, 800MHz, CL4, 4x1GB (3 100,00)

chladič cpu Artic Coolling FREZER 7 Pro (600,00)

zdroj seasonic ss-400et 400w oem (1 350,00)

čtečka karet interní (400,00)

case AplusCase CS-188AF (1 278,00)

hdd 2x WD 500GB WD5000AAKS 7200rpm/ SATAII-300/ 16MB/ Caviar (6 000,-Kč)


dĚKUJI

lcd širokoúhly 21" (Acer AL2016WBs 20"LCD - 5ms,wide) (5 700,00)
habendorf
Profil
Záleží co na tom chceš dělat a na systému. Třeba 4GB RAM - využiješ je? S XP těžko :o)
Janny
Profil *
Myslím, že dneska má smysl už jedina Win Vista, chci na tom dělat všechno. :-)
habendorf
Profil
chci na tom dělat všechno. :-)

V tom případě chybí matrace :o)
xHire
Profil
Se skládáním počítačových sestav "podomácku" mám vesměs špatné zkušenosti. Je to totiž otázka náhody, jestli ti to bude všechno běhat tak, jak si představuješ. Kupříkladu teď mi pod stolem běží sestava, kterou jsme si sami skládali - na samotném sestavení není nic těžkého a zkazit tam toho taky moc nejde. Spíš jde o to, aby člověk správně zvolil kompnenty, sladil požadavky jednotlivých komponent. To se nám zjevně nepovedlo - co chvíli si nám stěžuje CPU na přetaktování (podotýkám, že přetaktovávaný není!), sem tam odejde paměť, a především nám *hodně* vypadávají disky - prostě klepne a je dole. Po restartu, příp. výpnutí-zapnutí, zase naběhne (buď jeden nebo druhý, příp. oba). A proto bych už nikdy do vlastní sestavy nešel. Už jen proto, že si můžu za stejné peníze nechat počítač s požadovanými parametry/komponentami nechat profesionálně složit od renomované firmy, která mi ho profesionálně otestuje, vyřeší chlazení, provede i zahoření, že je vše stabilní. To celé během pár dní.

Já osobně věřím značce Triline. A dostanu na to navíc záruku 3 roky. Případný cenový rozdíl je dobré chápat jako příplatek za kvalitu. :c)

To je můj názor, jak bych si já kupoval počítač. Za ty problémy mi těch pár korun vážně nestojí. :c)
DoubleThink
Profil *
xHire
Ano, pokud skládáš PC stylem "kočička a pejsek vařili dort", tak se není čemu divit.

Primární při výběru je trio CPU-MB-RAM. Pokud tohle zvolíš správně, není už prakticky žádný prostor pro chybu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0