Autor Zpráva
rhintin
Profil
zdravim chtěl jsem se zeptat nainstaloval jsem si windows vista ultimate,ale mám s ním nejrůznejší problémy,a tak jsem na internetu hledal něco o downgrade zpět na XP všude se píše že to jde i bez ztráty dat,ale nikde už jsem nenašel návod jak na to,prostě bych potřeboval ponížit na XP bez ztráty veškerých dat,aby v kompu po vistach nic nezůstalo,jestli by mi někdo poradil jak to udělat jestli mám strčit cd s XP a normálně instalovat bez formátování disku nebo jak prosím radu,nerad bych přišel o svá data.
Tomáš Hanus
Profil
rhintin
Viš co je downgrade OS?

To znamená, že musíš vlastnit legální XP Pro a ty si tam nainstaluješ, a vlastně si je aktivuješ na číslo Vist.
fandaa
Profil
nerad bych přišel o svá data
Tak je vypal.. ;)

Moje rada: Vypálit co potřebuješ, potom naformátovat a vzhůru zpět k XP.. ;)
rhintin
Profil
a co když mám OEM Xp home půjde to,nestratim ty data vypalovat se mi moc nechce jelikož by to bylo tak 10 DVD.
Tomáš Hanus
Profil
rhintin
Nejde. Downgrade neni záloha dat a "nainstalovani" XP na Visty. Je to jen jakási možnost instalace XP na číslo Vist pro vlastníka licence.

Vista Bussiness downgraduješ pouze na XP Pro. Musíš tedy nainstalovat XP Pro z legální licence. Tedy "půjčit" XP Pro třeba OEM, nainstalovat jej a při aktivaci zavolat na MS HelpLine. Zde si tě ověří, zda máš legální licenci Vist (v praxi to moc neověřujou :o)) a oni ti dají aktivační klíč.

To je asi vše. Dá se tedy říci, že možnost downgradu je jen v helpline MS.
rhintin
Profil
hmm tak jak zjištuju bude nejlepší když si ty data teda vypálim.naformátuju hadr a pojedu nanovo.ale je to pěkná svinárna od microsoftu,nechápu vůbec jejich dementní strategii akorát mě čím dál víc se..ou.jako nechápu důvod proč si nemůžu udělat downgrade na legal XP home z Legalních ultimate proč to jde jenom s Professionalama.asi to bude tim že vůbec nerozuměj uživatelům nebo nevim ale mě to přijde jako totální demence.stejně jako že nemůžeš přenstalovat DirectX10 zpět na devítku.ty mě dokážou vytočit jako nikdo jinej.
Tomáš Hanus
Profil
rhintin
proč si nemůžu udělat downgrade na legal XP home z Legalních ultimate proč to jde jenom s Professionalama
protože stojí zhruba stejně. Nechci obhajovat licenční politiku Microsoftu, ale mají jí více než zmáklou. Řekl bych, že i downgrade je od MS docela "nabídka" navíc, neboť máš jiný software, proč umožňovat uživateli používat jiný, což je vlastně downgrade?

Oni uživatelům rozumí, ale chtějí vydělávat. Downgrade je umožněn jen kvůli nedostatkům ovladačů a velkými nároky na HW. To je stejné, jako s nelegálním OS. Už jen díky tomu, že je hodně nelegálních OS, tak má tím Microsoft zaručeno to, že s jejich produkty lidé umí, z čehož oni teží ve firmách. Proto třeba pro školství jsou licence hodně výhodné. Je to proto, protože studenti s jejich produkty budou umět a ve firmách si je při nákupu obhájí. Toto mě třeba trochu mrzí od IBM.

DirectX 10 je trochu jiná kapitola. Je to bálíček, který obsahuje rozhraní videa, ale také zvuku atd. Pramení to spíše s odinstalací. A přece jen, directX10 je lepší než 9 ;)
rhintin
Profil
ale stejně z mojí vlastní tří mesícní zkušeností s windows vista ultimate na kompu s 2gb ram procesorem AMD athlon 2.6GHz a gafarnou radeon 9600xt,je velmi špatná zvuk se seká hry nejedou polovina programů taky ne.starty kompu mě až vytáčej jak dlouho to trvá,asi takhle nainstaluju zpět ty skvělý bezproblémový rychlý kompatibilní atd windows XP a na visty se mrknu tak za rok za dva ale stejně je asi nikdy v lásce mít nebudu,prostě pro mě to uplně strácí význam oni vůbec nevědí co by ,ani nemyslí na uživatele s nižším vykonem kompu,abych to zhrnul microsoft jde víc dopředu než jiný výrobci a myslí si že ho všichni budou následovat ale opak je pravdou.
Tomáš Hanus
Profil
rhintin
myslí si že ho všichni budou následovat ale opak je pravdou
To si nemyslím. On si tím připravuje půdu. Pomocí politiky jsou s výrobci HW dohodnutý. Ve velkovýrobě prostě XP nedostaneš.

a visty se mrknu tak za rok za dva
Ano, já to vidím stejně. Ještě není pro ně půda. Problém ale je, že některé ovladače již pro XP nejsou.

starty kompu mě až vytáčej
Všechno jde nastavit. U XP jsou starty také pomalé. Restarty ani nemluvě. Existují na to cleanupy uživatelských profilů.
Miloš
Profil
Tomáš Hanus
directX10 je lepší než 9
Vzhledem k tomu, že nejnovější hry, které hraju, jsou Mafia, Bombič, Fuk a Hopmon, docela by mě zajímalo, jestli by mi bylo DX10 k něčemu.


rhintin
na visty se mrknu tak za rok za dva
Jestliže tu v roce 2010 mají být Windows 7, pak hádám, že Visty přeskočím stejně jako Windows ME.
Tomáš Hanus
Profil
Miloš
Nové hry? Ja myslel Crysis :) Tobě ne, protože tyto hry nevyžadujou DX10. Jinak právě v Crysis je třeba voda masakr ;)
rhintin
Profil
hmm to si radší zahraju far cry a mám to defakto to samý.a asi si taky počkám na uplně jiný systém až bude něco lepšího než XP.
Tomáš Hanus
Profil
rhintin
hmm to si radší zahraju far cry a mám to defakto to samý
Asi jsi to neviděl na plné detaily, takže není.

Osobně bych opravdu počkal, až budou mít Visty druhý SP. Jako u XP potom bude velký "boom" a plná podpora a tak by s nima neměl být problém.
rhintin
Profil
Asi jsi to neviděl na plné detaily, takže není.
asi máš pravdu že directX 10 a hry k němů jsou lepší.
na ten boom jak ty říkáš si rád počkám.akorát mám otázku vyřeší SP2 pro visty mé problémy s programem flash studio 8 on teda neni moc velký akorát se mi nejde dostat do symbolu dvojklikem jak jsem byl u XP zvyklej ale musim kliknout pravym a pak teprve můžu dát edit.půjdou mi někdy directX 10 na grafarně radeon 9600xt budu k ní někdy ovladač na visty nezaměřej se výrobci na novější produkty?tot otázka bojim se že si budu muset koupit novou grafarnu jenže je problem že nemám PCI zběrnici ale AGP8 a na to už moc grafaren neni k dostání takže nakonec budu muset koupit i novej motherboard.
Tomáš Hanus
Profil
nakonec budu muset koupit i novej motherboard
a právě o toto jde všem. Aby lidé utráceli.
rhintin
Profil
aspon že ta výroba componet je masová a tak je to i docela levný.
akorát jsem narazil ted při instalaci apache i apachetraid vůbec mi to na vistach nejde je to možný nebo je chyba jinde.na XP mi vždycky fachal dobře?

tak už jsem něco o tom našel takže to snad podle tohohle návodu půjde
http://weblog.pari.cz/174/instalace-apache-22-php-52-a-mysql-51-na-win dows-vista
smajli
Profil
Je to ještě o downgrade?
rhintin
Profil
v podstatě pořád jo.
DoubleThink
Profil *
Je to ještě o downgrade?
Asi už ne...

Podle mě je nejlepší se informovat přímo u Microsoftu nebo jeho prodejce.
Nějaké informace MS poskytuje i na webu - námátkou FAQ: Upgrade/Downgrade.

Obecně si myslím, že vás nikdo nenutí používat Vistu. Já osobně používám 32bitovou verzi cca půl roku a nebyl s ní žádný problém. Drobné SW nekompatibility (hlavně co se týče rozbitého GUI u starých programů) se daly spolehlivě vyřešit nastavením režimu kompatibility.
To že má tento OS jiné HW nároky než 7let staré XP snad proboha nemůže nikoho překvapit. Srovnání výkonu XP/Vista na běžném dnešním stroji dokonce dopadlo nerozhodně.

64bitový Windows Vista je trochu kapitola sama pro sebe - zde je kompatibilita výrazně horší. Pořád ale výrazně lepší než u XP64 alias "zmutovaného Windows Server 2003 x64".

Takže stačí nebýt ovce a pokud mám starý komp, ještě splácaný na koleně, zjistit si jak si s ním Vista dokáže poradit.
rhintin
Profil
no já jedu na windows vista 32bitech mě akorát štve ta nekomtabilita s některejma HW ,SW .předtím než jsem je koupil tak jsem použil nastroj poradce při upgrade na windows vista a system vyhověl tak jsem si je koupil.

Jak říkám počkám na SP2 mezitim budu muset koupit novou základovku a grafárnu procesor naštěstí nemusim ten mám novodobej.tak asi tak tím bych s touhle kapitolou zkončil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0