Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Tak po třech hodinách práce s pravidelným ukládáním mi můj milý Windows oznámil, že v programu Word došlo k chybě, která znamená ztrátu dat. Vysvětlí mi někdo proč všechny soubory .doc, které jsem ručně (nikoliv automaticky) ukládal (sejvy) mají velikost nula?

Poradíte mi někdo spolehlivější program který aspoň při příkazu Ulož jako/Ulož skutečně uloží práci do souboru? Uvažoval jsem o WinText602, jenže ten jsem na rozdíl od Wordu jako dáreček ke svému PC nedostal. Jednou jsem zkoušel nějaký StarOffice od SUNu ale byl příšerně pomalý a generoval ještě větší dokumenty než Word, nehledě na to že jeho dokument Word a MS dokument Word nebyly kompatibilní.

Co myslíte o OpenOffice (na platformě Win)?
lukysy
Profil
Anonymní Používám je a nemůžu si stěžovat. Přední výhodou pro mě je přímý export do PDF. Nevýhodou zase pomalejší načítání programu samotného na mém starším počítači (Pentium 200Mhz, 64MB RAM)
Hugo
Profil
Anonymní

Ja pouzivam OpenOffice na Fedore a jsem celkem spokojeny. Pod win jsem je zkousel, ale zerou hodne pameti a na slabsich pocitacich jedou pomalu, ale pracuje se s nima dobre. A konverze dokumentu do wordu a naopak je celkem v pohode.
minpet
Profil *
Neviem, čo máte všetci proti Wordu? Ja som s ním spokojný :-) {aj keď z času na čas blbne....}
Marty
Profil
Používám OpenOffice na Win XP s 850 procesorem.
Jsem naprosto spokojenej, žádný zpomalení nepozoruji a užívám si konverzi do ostatních formátů...
peta
Profil *
Open office :) dej to hledat do www.google.com

Mimochodem, mozna to mas cele zavirovane. Word bezne nepada, pokud ma dostatek mista, mas updatovany system a nemas vira. Teda on pada, ale ne tak vyznamne, kdyz to SAVEujes
halogan
Profil
Já jsem Linuxák a Office nepoužívám ani na jednom systému. Pokud něco píšu, tak to píšu v HTML nebo v LaTeXu, ale když sednu k nějakému Wordu, tak musím říct, že i když MS Word tvoří asi 5x větší soubory než OO nebo AbiWord, tak je mi na ovládání mnohem příjemnější než alternativy zdarma. To samé u Excelu a to ani nevím, zda OO či Gnumeric mají řešitele. Navíc Microsoft má jednoznačně nejlepší kontrolu pravopisu. Nechci nějak Microsoft podporovat, sám od něj nic nepoužívám, ale toto se mu povedlo.

Sečteno a podtrženo přežiji s OO, protože je kvalitní, ale příjemné to není.
Nai Dzet Quiv
Profil
Referáty, tištěné dopisy, životopisy... ...to vše dělám v PSPadu v jazyku XHTML a CSS.
Jsem spokojen.
S Wordem neumím moc pracovat. Jednou jsem se nějak pokusil hýbat s okraji textu, což mi zabralo asi 100krát více času než v CSS. To byla poslední kapka.
Ale chápu, že ne každého baví psát XHTML.
Spikee
Profil
Easy Office je tiež celkom dobrá alternatíva
mat
Profil
celý můj projekt (viz můj profil) vzniká ve wordu - tedy textový základ, xhtml dokumenty pak vznikají v pspadu - za ty necelé dva roky mi word nikdy neselhal.

Nai Dzet Quiv

Psát běžné dokumenty v pspadu v xhtml a css mi přijde docela divné... a na to:
S Wordem neumím moc pracovat. Jednou jsem se nějak pokusil hýbat s okraji textu, což mi zabralo asi 100krát více času než v CSS. To byla poslední kapka.

se dá říct jen jedno - měla to být první kapka, aby ses s wordem (t602, Open Office apod.) naučil pracovat. Věř mi, že se ti to neztratí...
thingwath
Profil
Latex je samozřejmě super (když se může psát ve vi(m) :-)). Když už to tedy musí být něco Word-like, tak preferuju AbiWord, protože je malej a hezkej :-)
Fred
Profil
V práci Word , doma 602 suite
Spikee
Profil
Fred
602 je dobrý, ale AFAIK nie je kompatibilný s Wordom
Fred
Profil
Spikee *.doc jde normálně otevírat a jde v něm i ukládat, jen to není nastaveno jako výchozí formát ukládání.
halogan
Profil
thingwath: VIM je jasná volba. AbiWord mám taky rád, startuje rychleji než OO writer a je hbitější, souhlasím.
printf
Profil
Word občas dělá různé zlomyslnosti, ale nutno přiznat že většinou je to při importu/exportu objektů z jiných programů nebo ve spolupráci s jinými programy. Na psaní běžného textu je dobrý, ale práce s tabulkami (vnitřní a vnější okraje, barvy, styly čas a podobně) je zdlouhavá protože se člověk pořád musí proklikávat těmi dialogy. Jednou jsme ve wordu psali 30ti stránkový text s obrázky a to se fakt nedalo jak to bylo pomalé, pořád to překresloval a občas mu došly prostředky a beze slova spadl. Další problém je práce s grafickými objekty, například zaokrouhlování souřadnic: při zvětšení 500% čáry pěkně navazují ale při 100% jsou jejich konce rozházené. Jenže Word má leckdo, takže a s otevíráním a editací jeho dokumentů nebývají problémy.

Na dlouhé texty je dobrý LaTex ale není to program pro běžnou sekretářku. HTML bych s Wordem moc neporovnával.
Nai Dzet Quiv
Profil
pro Mata:
Základy s Wordem mám, ale VŽDY jsem byl s Wordem spokojen maximálně na 99%. A ten konkrétní problém byl s odrážkymi a jejich okraji (zlatý I.E. a "jeho" odrážky ;-) ).
Nicméně uznávám fakt, že s Wordem je nutno umět. Jeho čas přijde ;-)))
Kráťa
Profil
Ač mám nainstalované 602 i OO, stejně nejvíc používám Word. 602 téměř vůbec a OO tam na jeden dokument z deseti. Ono je to asi také o tom, jak s čím člověk umí. Mám verzi Office 2000. Pozdější verze, ve kterých jsem zkoušel něco dělat mi nevyhovovaly a stále chtěly umíněně dělat něco po svém, že to tak snad bude lepší, nebo nevím, jak to bylo myšleno. Navíc, ve Wordu dělám hodně grafiky. Třeba tlačítka na web a jiné věci. Je to skvělý Editor. :-)
Možná by se mohlo zkusit to "rozpoznat a opravit". Asi bude opravdu něco poškozené. Mohl by to být i OS. Já nikdy problémy za nějakých 7 let, co Word používám neměl, naopak zachránilo se hafo dokumentů, při půzných selháních počítače.
České stránky Open Office může tazatel vidět na http://cs.openoffice.org/index.html
OO mi opravdu přijde trochu náročnější na systém, ale to asi bude stejně starý Word také.
SuE
Profil
zlatej word z office 97 :-)
vážně uvažuju, že se k němu vrátím, ten xp-čkový je systémový žrout a furt se s čímsi vnucuje, kdo to má hledat, kde to povypínat. (podotýkám, že nepíšu složité dokumenty a za nejlepší funkci wordu, pro kterou ho používám, považuji kontrolu pravopisu, která odchytá většinu mých přehozených nebo vynechaných písmenek)

na nulovou velikost sejvu jsem narazila jednou a bylo to u dokumentu, který byl předaný z vyšší verze - ta nižší se tvářila, že všechno ok, a pak to neuložila (a scípla při tom)
Nai Dzet Quiv
Profil
V podstatě se SuE souhlasím. Teď máme (resp. máma & brácha mají) Office 2000. Předtím jsme měli '97; sice nebyl úplně dle mých představ, ale byl tak o polovinu lepší (pozn.: používal jsem ho čistě k psaní a formátování textu; žádné "další" funkce).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0