Autor Zpráva
Radek Novák
Profil
Mám 160Gb disk s jedním oddílem a Windows Vista. Potřeboval bych, bez nutnosti formátu, dodatečně rozdělit disk a udělat si alespoň 20Gb oddíl pro Win XP. Je to vůbec možné? Pokud si chci disk zmenšit pomocí správy disků, mohu ho zemnšit jen o 15MB.
Gekon
Profil
Radek Novák
Je, například pomocí programu Partition Magic. Ten má ale několik háčků, například vysokou cenu a nestabilitu ve Windows Vista, kterou řeší tento postup.
Miloš
Profil
Gekon
Ten má ale několik háčků, například vysokou cenu
1.865,- Kč s DPH
Uznávám, není to málo, není to zanedbatelná položka, ale pořád si pod pojmem vysoká cena představím spíš krabicové verze M$ Office (samotný Word nebo Excel přes 7 000, celé „Wopice“ bratru za 12 a půl), o cenách Adobe pak ani nemluvně.

Radek Novák
Nepomohlo by na rozdělení nějaké linuxové CD/DVD?
tpikalek
Profil
Zkuste SystemRescueCD, snad by to mohlo jít před gparted.
http://www.sysresccd.org/

Profil *
Jde to jednoduše v Linuxu - spustím Live CD (mám Mandrivu) - dám rozdělit nebo změnit velikost, reboot počítače a Win má jiné disky. Funguje k plné spokojenosti.
fandaa
Profil

On ale píše že má Vistu a ne Linux.
Mastodont
Profil
fandaa
No a co??
Radek Novák.
Profil *
Tak jsem zkusil Partition Magic a po restartovani PC nemel disk prirazen zadne pismenko. V BIOSu nic takoveho nastavit nejde, naformatovat to nejde, obnoveni ani stav nouze nefunguje.. Tak ted hledam nekde nejakou linuxovou distribuci na DVD.. Ale nevim, jestli to pomuze...
Radek Novák.
Profil *
A pokud chci spustit instalaci Windows XP, hned na zacatku to napise, ze v pocitaci nebyly nalezeny zadne pevne disky. Visty ten disk najdou, ale zase s nim nechteji pracovat.. :-/
Miloš
Profil
: spustím Live CD (mám Mandrivu)
fandaa: On ale píše že má Vistu a ne Linux.

Pro fandaa: Víš, co je to live CD?


Radek Novák.
Zřejmě jsi v PM ten disk jen rozdělil, ale už jsi ho nenaformátoval.
Podívej se, co s ním půjde udělat ve správci disků.
Nevím, kde je to ve Vistách, ale nemělo by se to výrazně lišit od XP, kde to je přes pravé myšítko na Tento počítač —> Spravovat a tam Správa disků.
Radek Novák.
Profil *
Miloš
Já jsem totiž PM ani nespustil. Psalo to nějaký problémy s režimem kompatibility a po restartu nic nešlo. Nakonec pomohl až SystemRescueCD a kompletní formát :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0