Autor Zpráva
sump
Profil *
Ahoj všichni,
Mám takový docela velký problém, mám doma dvě PC - desktop & notebook.
Propojil jsem je kříženým kabelem, všechno nastavil a funguje mi v síti všechno jak má, až na sdílení připojení k internetu ( které jsem samozřejmě povolil ). Zapojení: UPC -> modem -> Integrovaná síťovka - a dále - druhá síťovka -> UTP kabel -> notebook

DESKTOP NASTAVENÍ:
( Lan nebo vysokorychlostní internet )
Internet - UPC: vše přiděleno servrem DHCP ( zaškrtlé pole sdílení připojení internetu v síti pro "Home - Síť" )
Home - Síť: 192.168.0.1 // 255.255.255.0 // zbytek prázdný

NOTEBOOK NASTAVENÍ:
( internetový brána )
SUMP(název mého PC): Internet - UPC

( Lan nebo vysokorychlostní internet )
Home - Síť: Získat Adresu IP se serveru HDCP automaticky ( vše přiděleno serverem DHCP ) - jinak po zadaní ipconfig mi pise 192.168.0.2

Podle me by ta sit chodit mela, ale jsem jeste amater, takze neznam pricinu, jestli jste nekdo schopny mi poradit... budu Vám MOC vděčný.. Díky moc Sump
Joker
Profil
sump
je potřeba u toho druhého počítače nastavit Internetovou bránu a Upřednostňovaný DNS server na adresu toho prvního počítače.
sump
Profil *
nastavit Internetovou bránu a Upřednostňovaný DNS server
no ale v internetové bráně nemám žádné nastavení na výběr ( jen "zakázat" a "vlastnosti" v kterých není nic dležitého )
a jak přepsat DNS, když celá ta "místní síť" u druhého PC síť je přidělena serverem DHCP... mám ty adresy přepsat a vložit tam IP a DNS toho prvního PC manuálně ?
Joker
Profil
sump
Aha... no, já těmhle "automatickým" věcem, co se snaží být chytřejší než já obvykle nevěřím a nastavuju si to sám...

Tohle se tu už někde řešilo, ale jak nastavit dva počítače na sdílení připojení:
- Počítač připojený do LAN i na Internet, síťové připojení LAN, vlastnosti:
na jedné záložce je "Sdílet připojení k Internetu tohoto počítače", nebo tak nějak, to je potřeba zapnout.
Na první záložce protokol TCP/IP, vlastnosti:
IP: 192.168.0.1
maska: 255.255.255.0

- Počítač připojený k tomu prvnímu:
- vlastnosti síťového připojení, protokol TCP/IP, vlastnosti:
IP: 192.168.0.2 (první tři čísla stejná a poslední jiné než u toho prvního)
maska: 255.255.255.0
Výchozí brána: 192.168.0.1 (IP toho prvního počítače)
Použít následující DNS server
Upřednostňovaný DNS server: 192.168.0.1 (IP toho prvního počítače)


...jde to i jinak, ale takhle to funguje (ověřeno) :-)
Nobelicek
Profil
Zkus vypnout firewall na pocitaci kde mas internet. POkud to pak zacne chodit, tak polad pravidla

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0