Autor Zpráva
Paulí
Profil
Dobrý den,
prosím Vás o radu.
Existuje nějaký program na to, abych se dostal do tajnýho místa (složky) MP3 přehrávače ?
Chtěl bych si totiž trochu upravit zdrojový kod přehrávače MP3.
Vím že něco takového existuje, protože od výrobců jsem dostal program na to, abych si mohl občas aktualizovat software mp3, takže někde to tam být musí.
Děkuji moc za rady.
S pozdravem Paulí.
Mike8748
Profil
co te vede k tomu ze ty zdrojovy kody jsou tam nekde ulozeny? tam zadna "tajna" slozka neni

update firmware v mp3 znamena ze se jiz zkompilovany kod ulozi do flash pameti v tom prehravaci. k tomu aby si to moh upravovat, bud musis mit zdrojovej kod (coz pochybuju) nebo dekompilovat stavajici firmware, a bez urazky na to nemas znalosti
Paulí
Profil
update firmware v mp3 znamena ze se jiz zkompilovany kod ulozi do flash pameti v tom prehravaci.

no vidíš to ... sám píšeš uloží do paměti mp3 přehrávače. no jo , ale kam se to uloží ... kde to najdu ....
tomu já právě říkám to "skryté misto"
souki
Profil
Paulí
jenže do trochu jiné paměti než myslíš ty :)
Paulí
Profil
no jo, ale jak se tam dostanu, abych si mohl ty soubory prohlédnout a případně upravit ....
Mike8748
Profil
Paulí
1) to misto je dostupne pouze prez takzvany bootloader, ktery se aktivuje pouzitim toho programu pro aktualizaci
2) to misto neni jako misto nekde na disku, ze by tam byla halda souboru. tam proste neni nic k prohlizeni. to je pamet ridiciho mikroprocesoru, a do ty se proste jen tak nedostanes

co konkretne by si jako chtel upravovat?
souki
Profil
Paulí
umíš assembler?
Paulí
Profil
Mike8748
no a když je to teda místo mimo pameť, proč teda moje mp3 má 512Mb a v PC vidím "kapacita: 462Mb" ......

co konkretne by si jako chtel upravovat?
no tak chtěl bych si upravit jazyky (je jich tu spoustu jenom ne cz) a některé smazat (ušetřit místo) ..... a ještě když tak něco příležitostně poupravit ..... a ještě si dát nejnovější aktualizace (ten program na aktualizace zkolaboval a tam si tam ty soubory chci nahrát sám) ...

to misto neni jako misto nekde na disku, ze by tam byla halda souboru.
myslím si že tam ty soubory jsou, protože jsem zkoumal ten program a vím, že tam soubory nahrává ...
Paulí
Profil
souki
no nevím cco to má být ....
Miloš
Profil
Paulí
http://cs.wikipedia.org/wiki/Assembler
djlj
Profil
proč teda moje mp3 má 512Mb a v PC vidím "kapacita: 462Mb"
Protože má tvůj přehrávač 0,5 GB, což je něco pod 500 MB. Klasický marketingový trik, jako s prodejem pevných disků.
Paulí
Profil
no jo , ale když už jste mě přesvědčili že tam NENÍ SKRYTÉ MÍSTO a že NELZE EDITOVAT ten ZDROJOVÝ KOD, tak bych měl ještě jednu otázku:

proč nejde z mp3 přehrávače bootovat OS když z flash usb jde bootovat OS ????

v Biosu jsem to nastavil správně a z flash disku to šlo .... ale jakto že to nejde z této mp3 ???
Mike8748
Profil
k tem megabajtum: ano, mas 512megabajtu, ovsem ta pamet obsahuje nejakej souborovej system, tedy nejakou tabulku souboru. a ta taky neco zabira.
zdrojovej kod v tom zarizeni nikdy nebude, neni proto duvod. je tam jen zkompilovany binarni kod, primo ve flash procesoru


bootovat z mp3 lze, pokud plne podporuje USB mass storage protokol. nerekl si co to je za mp3, takze tezko rict.
ja bootoval pc i z fotaku, takze neni problem.
Paulí
Profil
Mike8748

tak jo .. jen to mp3 "PHILIPS SA 1105" (kdybs hledal , tak na http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SA1105/58&scy =cz&slg=CES) ......

v boot menu byla uvedena a tam jsem ji dal na místo číslo 1 ale pc nedokázal bootovat a tak použil volbu číslo 2 .... ale z flash disku to fachá normálně .... opravdu nevím co s tím ...
Mike8748
Profil
a jenom tak pro zajivamost, tu mp3 si zformatoval na system? jsou tam systemove soubory? komplet?
Paulí
Profil
Mike8748

a jenom tak pro zajivamost, tu mp3 si zformatoval na system?
jak se formátuje na systém ????

jsou tam systemove soubory? komplet?
systémové soubory tam jsou ..... jestli jde o podrobnosti, tak ten OS je LINUX distribuce SLAX 6.0.0 (CZ) a jak říkám na FLASH DISKU jde a na mp3 ne .......

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0