Autor Zpráva
obok
Profil
Ahoj
mám takový problém.....chci nainstalovat WinXP...mám jeden disk C: no a jak nastavim v Biosu nacitani z romky a hodim tam cd tak jede vsechno v pohode....no ale jak mi najede kam to chci nainstalovat tak mam tam jenom jeden disk no a ten chci hned smazat a naskoci mi tam neco ze tento disk obsahuje instalacni balicky nebo soubory(vsechny data) no ale jak vjedu do toho disku pri te instalaci tak ho muzu jenom preinstalovat(takze mam dva Windousi,ale ja chci jenom jeden a novy) ale ja ho chci smazat(oba dva a nahrat novy)...skousel jsem toho uz hodne ale neprisel jsem na to( stacilo by mi kdyby jste mi poslaly plosim vas navod jak vymazat disk,pres prikaz format c: mi to nejde)..diky moc PS: jsem lama tak plosim po lopate
Jan Tvrdík
Profil
obok
V instalaci windows lze určitě nastavit odstranění oddílu a pak vytvoření nového. Nesmíš dát opravit systém, ale to druhé. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo, existuje obrovské množství nástrojů (i free), které dokáží disk zformátovat.
obok
Profil
takze kdyz vjedu do Tento pocitac a kliknu na c: a dam naformatovat...no a pak jak to skonci tak dam jenom cd do mechaniky a nainstaluju na c:( ktere uz proslo naformatovanim) tak uz to pujde normalne??? bude ten Win uz v pohode(myslim uplne cisti bez vsech veci co jsem tam mnel predtim???)
Jan Tvrdík
Profil
obok
Obávám se, že MS Windows neumí zformátovat systémový disk. Dělá se to až v průběhu samotné instalace. Pokud jsi nikdy systém nepřeinstalovával (vypadá to tak), je lepší říct nějakému známému, ať ti s tím pomůže.

=>
a) Máš známeho počítačového mága, přijde, přeinstaluje, odejde :)
b) Nemáš známého PC mága.
1. Restartuješ komp.
2. Vlezeš do biosu nastavíš bootování z CD
3. Vložíš instalační CD do PC a necháš ho naběhnou
4. Systém nenecháš opravit, ale dáš tu druhou možnost (nevím, jak se to jmenuje)
5. V seznamu oddílů smažeš předpokládám jediný oddíl na disku
6. Vytvoříš nový oddíl a nainstaluješ do něj systém
obok
Profil
jj tohle jsem vsechno udelal ale u kroku 5. V seznamu oddílů smažeš předpokládám jediný oddíl na disku tam mi ten disk(oddil) nejde smazat...tam je zakopany pes:D....jedine pak bych mohl udelat to ze bych stahl nejaky prgram - naformaloval disk - a pak bych jel normalni instalaci kde bych pak vytvoril novy dil....slo by to??? a jaky program mam k tomu pouzit???
Jan Tvrdík
Profil
obok
Zkus blíš popsat "tam mi ten disk(oddil) nejde smazat". Nevidíš tu možnost vůbec, nebo píše chybu?
obok
Profil
no jak jsem v te instalaci nakskoci mi to kam zo mam nainstalovat....tak je tam jeden oddil(to je to moje c:) no a kdyz vjedu na nej tak ho nemuzu smazat bo mi to napise ze nejde smazat ze ma nejake instalacni soubory nebo balicky(nepamatuji jsi to presne)...takze myslim ze by bylo dobre to pres nejaky program smazat uplne cely disk a pak jenom znova nainstalovat a vytvorit novy disk(oddil)
Jan Tvrdík
Profil
Připojím ještě jeden link od MS, kde je popsána, jak má instalace probíhat - http://support.microsoft.com/kb/313348/cs.

Ohledně toho programu na formát systémové partiton bohužel neznám konkrétní zástupce. Lze použít více méně jakýkoliv linux. Někdy bývá nějaký program na správu disku přímo u základní desky. Jinak jdu spát, dneska ode mně další odpověď nečekej, snad poradí ostatní.

Ještě jeden link - http://www.slander.borec.cz/index.php?page=NAVOD_format
janix
Profil *
Zkus ještě tohle řešení. Vydělej disk z počítače a připoj ho do jiného počítače. Pak normálně najeď do systémy, který je na tom počítači nainstalovaný a na něm ten disk zformátuj. Pokud to nepůjde přímo nástrojem z windows, tak zkus stáhnout nějaký prográmek.
pepina29
Profil *
Mám docela velkej probém naistalovala sem si windous na windous a nevím jak ho dostat pryč muže mi někdo poradit
Měsíček
Profil
formát :)
welis
Profil *
kurna chlapy oboku čapni disk odtahni ho do druhyho PC nastav na slave pomoci jumperu vzadu zapni druhej PC a dej si sformatovat "D:" (muze to byt i jina jednotka tak se nejdriv koukni) pak ho seber narvy ksobe zapni nastav boot z CD-Rom spust instalaci vyber odil.. a nazdar bazar... jo a nezapomen si to naformatovat v NTFS (neznamena to need for speed to je NFS faktiš ?).. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0