Autor Zpráva
Pinkytm
Profil *
Ahoj, neviete prosim ako sa v Photo Filter-i zadava pruhletnost? Mam ho v anglictine btw. Skusal som to hladat, ale nenasiel som....


----
Editace Mistrem: Úprava titulku.
Trejpa
Profil
Pinkytm
V anglickém by to mělo být stejně, jako v českém. Klikneš na ikonu a vybereš v obrázku, která má být průhledná. Ruší se také kliknutím na ikonu.


Pinkytm
Profil *
Nejde mi to... Ked na to kliknem tak mi za prve povie ze to je mozne len v 256 farbovom mode. Spyta sa ma to ci to je "OK", dam ze "Yes" ale ono mi to v pozadi da len taku mriezku. Urobim video, potom to sem dam :-).
Bubák
Profil
Pinkytm
ale ono mi to v pozadi da len taku mriezku
Dithering.

Raději dej na web obrázek, který chceš zprůhlednit.
Dodatek: napiš, která oblast má být průhledná.
Trejpa
Profil
Pinkytm
ono mi to v pozadi da len taku mriezku
Tou mřížkou je vyjádřena průhledná barva.

=>

Průhlednost > Počet barev na 256 > Vybrat (kliknutím v obrázku), která barva bude průhledná a do kolika % podobnosti s ní > hotovo

Pokud takový obrázek vložíš do stránky, jako já tady, tak se ti ta mřížka změní na průhlednou. (Jak by sis představoval, že by se na monitoru měla zobrazit průhledná?)
Pinkytm
Profil *
http://youtube.com/watch?v=xHiJfSNaKEI

Pozrite sa tam, co mi to robi -.-
j
Profil *
Musíš si s zadáváním průhlednosti trochu pohrát - nastavit míň procent pro shodu barvy když by zprůhlednil i co nechceš, a postupně zprůhledňovat i další barvy, když je pozadí strakaté (zaškrtnout "sloučit s dosavadní průhlednou").
Bubák
Profil
V obrázku není vhodná barva, která by se dala použít jako průhledná. Ale na to je v jednoduchých programech malý trik. (Majitelé "fotošopy" se musí popadat za břicho).

Zvolíš si barvu, krerá není v obrázku a je dostatečně kontrastní, třeba žlutá, zelená, červená... Pro tento obrázek bych doporučil červenou.
Použíješ nástroj "Vyplňování"m má ikonku "Kyblík", zvolíš "Odchylka" a postupně vyplníš. Odchylku můžeč průběžně měnit, pokud se něco nepovede, vrátíš zpět.
Díry přemaluješ třeba štětcem.

Nyní pro jistotu můžeš uložit výsledek do neztrátového formátu, doporučil bych PNG.

Pak snížíš barevnou hloubku:
Obrázek > Barevný režim > Paleta barev > Optimalizovaná > 256 barev. Protože obrázek nemám k dispozici, nevím, jestli bude vhodné zatrhnout "Rozptyl", vyzkoušej.

Pak zprůhledníš zvolenou barvu.
Trejpa
Profil
Pinkytm
Dovolil jsem si pro tebe udělat malý tutoriál.
míra
Profil *
Podívej se na http://rod.xf.cz/Provas/PhFiltre/photofiltre.htm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0