Autor Zpráva
Hruska
Profil *
prosim vas mam dve otazky:

1.) ako vyselectovat nejaky obrazok z PDF a ulozit ako JPG.
Da sa to tak, ze spravim print screen, ale urcite sa to musi dat aj lepsie


2.) Da sa nejakou fintou ziskat aspon cast textu z PDF?


Dakujem
Gekon
Profil
http://stuff.gekon.name/reader.jpg | 563 kB
Bubák
Profil
Otevřít v Adobe Acrobatu a uložit jako HTML. Dostaneš texty a originální obrázky. Problém je v tom, že Adobe Acrobat není zadarmo. Ale můžeš si stáhnout jednoměsíční zkušební verzi.

Otevřít v Kwordu a uložit jako HTML. Opět dostaneš texty, ale obrázky budou přeuložené. Problém je v tom, že Kword je součástí Kofiice, Koffice jsou součástí KDE, což je jeden z linuxovách desktopů. Ale pokud znáš někoho, kdo má třeba Kubuntu...

Texty (a případně i obrázky) jde získat jen tehdy, pokud dokument není proti tomu uzamčen. Pak pomůže jen print screen, u textů navíc přepis, nebo OCR.
Mistr
Profil
Hruska
vyselectovat nejaky obrazok z PDF a ulozit ako JPG
Kolega Gekon Ti zde ukázal náhled. Na něm Ti červeným "šišoidem" zvýranil tlačítko, kterým lze vybírat text. Pro výběr fotografií yvužiješ ikonku těsně vpravo s ním sousedící. Klepni na ni a ze stránky si vyber nějakou plochu. Co v té ploše bude, je úplně jedno. Může to být obrázek či text. Když pustíš levé tlačítko myšky, pak se vybraná plocha přenese do schránky. Odtud ji lze vložit třeba do dokumentu Word, do Malování či do jakéhokoliv jiného grafického programu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0