Autor Zpráva
Frantisek Polak
Profil *
Ahoj
Formatoval jsem PC a nejde mi zvuk
Nainstaloval jsem CD co bylo prideleno k PC, zvuky jsem vsude zesilil porad nic, zkousel jsem i preinstalovat tim CDem ten soft, ale stale nic, uz si nevim rady. Nevite co s tim ?
Mike8748
Profil
jakej pc? jakej operacni system? jakej soft?
Frantisek Polak
Profil *
PC ?
Zakl. deska : nvidia nforce2 ultra 400 , msi k7n2 delta , možná by to na ni chtelo nainstalova ovladac :) neco sem stahl ale nevim ci je to ono,
OS : WIN XP Professional
Soft : Sound Blaster
Repro : 5.1 creative
Joker
Profil
Frantisek Polak
nvidia nforce2 ultra 400 , msi k7n2 delta , možná by to na ni chtelo nainstalova ovladac
Ta deska má integrovanou zvukovku, pokud se má používat ta, ve Windows to bez ovladačů nejspíš nepojede ;)

Pokud se má používat jiná (zvlášť karta v PC), je možné, že se "tluče" s tou integrovanou, pak bych zkusil vypnout tu integrovanou
Frantisek Polak
Profil *
bez ovladačů nejspíš nepojede
njn, nemohl by prosím někdo ochotný hodit link takove lamce jako ja ? :)

pak bych zkusil vypnout tu integrovanou
jak ? o.O
Joker
Profil
Za prvé, kam jsou vlastně ty reproduktory zapojené?
PC vzadu vypadé asi jako na tomhle obrázku: http://www.soundonsound.com/sos/sep06/images/audiolabs2backpanel_l.jpg

U té zmíněné desky by měly vzadu být taky ty barevné kulaté konektory jako jsou na obrázku (žlutý, černý, šedý, červený, zelený, modrý). Jsou reproduktory zapojené do nich (ne nutně do všech, třeba jen do některých), nebo jsou zapojené do zvláštního malého panýlku níž (v té oblasti, jak je na obrázku ten větší bílý konektor nebo větší žlutý konektor)?
Frantisek Polak
Profil *
Hehe, zas takový kokot nejsem, heh :D

Sluchataka / Repro jsou zapojeny do zvuk. karty, nikoliv do zakl. desky.
Joker
Profil
Frantisek Polak
Mám zkušenost, že lepší to vysvětlit "jak pro blbce" rovnou, než něco vynechat a potom se půl hodiny dohadovat ;-)

Takže zvlášť zvukovka a Windows:
- vypnout integrovanou zvukovku (v BIOSu)
- ve správci zařízení zkontrolovat, jestli systém pozná tu zvukovku-kartu a případně nainstalovat ovladače
Frantisek Polak
Profil *
jiháááááááááá,

zvuk funguje, jak krásné je slyšet :)

v BIOSu jsem vypnul integrovany zvuk, ale porad nefungovalo, odinstaloval jsem tedy vsechny drivery ( grafiku, zakladku a sound ) a nainstaloval je v jinem poradi :) myslim si ze mi to predtim blokoval ovladac na zkaldku protoze se tam instalovali taky nejaky sound drivery, nyni uz je vse OK, díky Jokere za trpelivost :)
bára
Profil *
Ahoj, taky mi nejde zvuk, mohl by mi někdo poradit? Pravděpodobně jsem to odinstalovala, a nevím jak zpět :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0