Autor Zpráva
zimmi
Profil
Zdravím diskusi,
nějaký pátek používám dva moduly RAM (2x256 MB) a jsem svědkem nepříjemného jevu. V případě delšího uptime PC (řekl bych tak 6 hodin a více) se například při procházení internetu v prohlížeči zasekává přehrávač audia. Počítač se celkově zpomalí a nepomůže až restart. Podobné problémy mám i při stahování dat větší rychlostí (řekněme 300 kbps a více), kdy se opět celé PC zpomalí. Používám XP SP2 ořezané nLitem, je tedy možné, že jsem někde zastavil nějakou službu a PC teď blbne. Nějaké nápady? :)
Měsíček
Profil
512 je zatraceně málo když si vezmeš, že IE bere 120 000 kB, RAM jen když je tam pár záložek.
zimmi
Profil
Měsíček: Opera mi bere 40 MB a to téměř při jakémkoliv počtu záložek, takže mi to málo nepřipadá. Dobře mi běhají i hry (NHL 07, FIFA atd.), i když je nehraju. V malé RAM problém nejspíš nebude.
Měsíček
Profil
Ještě mě napadá, jestli nenaboural stabilitu ten nLite, ale nemám s ním moc zkušenosti.
welis
Profil *
nLite na první pohled šikovnej prográmek ale když ořežeš něco moc tak pak to může dělat tokový problémy zkus nainstalit standartní windy a pak když to nepřestane tak se ozvy ;)
zimmi
Profil
welis: Instalovat normální win nebudu, to by bylo dost zdlouhavé.
welis
Profil *
nj je to delší to je fakt ale za to máš jistotu že tam máš všechno cotam má být + něco navíc co by tam sice být nemuselo ale po 6h provozu ti nezačnou blbnout ;)
welis
Profil *
to že by to bylo ramkama to se mi zda nezvyklí
Joker
Profil
zimmi
V případě delšího uptime PC (řekl bych tak 6 hodin a více) se například při procházení internetu v prohlížeči zasekává přehrávač audia. Počítač se celkově zpomalí a nepomůže až restart.
A jak vypadá vytížení paměti a procesoru?
Neběží na počítači třeba nějaký program s nedokonalou správou paměti, který po dlouhé době prostě obsadí tolik paměti, že se počítač zpomalí?
zimmi
Profil
Joker: Procesor jede při načítání stránek na 99 % (Opera), při velké rychlosti torrentu se PC sice seká, ale vytížení procesoru není nijak obrovské.
Icepoint
Profil
kdyz to tak ctu... ja dlouho tam ty winy mas ?? :) jestli vic nez rok, tak doporucuji reinstall ;)
zimmi
Profil
Icepoint Kdepak, jsou tam chvíli.
djlj
Profil
512 je zatraceně málo když si vezmeš, že IE bere 120 000 kB, RAM jen když je tam pár záložek.
512 je ok.

torrentu se PC sice seká
Torrent celkově zbržďuje kompl, doporučil bych ho vypnout.

Instalovat normální win nebudu, to by bylo dost zdlouhavé.
Jo, trvá to asi hodinu. Od rána doteď bys to stihl šestkrát.

Pokud se to seká hlavně když něco rychle přenášíš, nemáš pomalé disky?
zimmi
Profil
djlj Disk 160GB Seagate je 2 roky starý (nanejvýš), otáčky 7200/min nebo kolik je standard.
Welis
Profil
já mám taky 512 MB ramku a tohle mi to teda nedělá :-D ... takže 512 je malo ale ne tak malo aby to dálo takovou neplechu ;) a nemuže bejt neco n apul cesty do křemíkovýho nebe ?.. třeba ten cpu ?..
Joker
Profil
djlj
Instalovat normální win nebudu, to by bylo dost zdlouhavé.
Jo, trvá to asi hodinu.

Záleží na instalaci, já jednou zvládl nainstalovat WinXP za 15 minut. Klíčové slovo: nLite :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0