Autor Zpráva
Hankas
Profil *
mám vysoce odborný dotaz :-) Doma máme net od 02, normálně nám vede drát ze zdi od telefonu do modemu a z modemu do PC. Já chci doma wifi a nevím, co koupit. Jaký je třeba rozdíl mezi http://sitove-prvky.alza.cz/bezdratovy-wifi-router-d-link-di-524-d7198 3.htm a http://sitove-prvky.alza.cz/router-d-link-di-524-s-usb-adapterem-dwl-1 22-d86938.htm - na co je u toho druhého ta malá usb mrcha? To mi jako nahradí ten dosavadní modem úplně, nebo to musím dát ještě nějak mezi? Pomóc! :-)
nightfish
Profil
Jaký je třeba rozdíl mezi http://sitove-prvky.alza.cz/bezdratovy-wifi-router-d-link-di-524-d7198 3.htm a http://sitove-prvky.alza.cz/router-d-link-di-524-s-usb-adapterem-dwl-1 22-d86938.htm
rozdíl je v tom, že druhá položka se dodává včetně USB Wi-Fi adaptéru

To mi jako nahradí ten dosavadní modem úplně, nebo to musím dát ještě nějak mezi?
ne, zapojení bude zásuvka -> modem -> wifi router (z modemu do WAN portu) -> PC (drátem nebo bezdrátově)
IkE Blaster
Profil
podle toho, jak mas zapojeny stavajici modem do pc. jestli pres lan, tak v pohode koupis wifi ap. jestli usb, tak potrebujes adsl wifi router/ap.
habendorf
Profil
ne, zapojení bude zásuvka -> modem -> wifi router (z modemu do WAN portu) -> PC (drátem nebo bezdrátově)

Pravděpodobně ještě splitter.
Hankas
Profil *
Cože? Jaký WAN port? Jaký přes lan? Jaký adsl wifi router? Jaký splitter? Co mi to tu povídáte. Já vám vůbec nerozumím
miloskroulik
Profil *
Google to ví...
Hankas
Profil *
tak asi to mám přes lan (síťovou kartu). Co to znamená koupit jen wifi? Mohli byste mi dát tedy odkaz na nějakou tu krabici, která by mi měla stačit, protože některým těm výrazům vůbec nerozumím. Moc děkuju
nightfish
Profil
pokud tomu vůbec nerozumíš, doporučuju kontaktovat nějakou firmu ve tvém okolí, která se zabývá servisem PC
sice to nebude zadarmo, nicméně je to jistější než dát na rady diskutujících (hlavně v případě, kdy problematice sám vůbec nerozumíš - taky se nebudeš sám vrtat v common rail dieselu, ale zavezeš auto do servisu)
janix
Profil *
pokud tomu nerozumíš tak bych ti poradil koupit router přimo od O2. ten je rovnou nastaven na jejich připojeni. pak stačí jen z původního routeru vytáhnout dráty a strčit je do odpovidajících zdířek na novém routeru. pokud ale máš starší počítač, který nemá síťovou kartu a máš o připojený přes USB, tak budeš mít menší problém, protože O2 myslím nemají v nabídce router s wifi a usb. Pak budeš muset koupit buď síťovou kartu, nebo nějak zkombinovat oba routery. Ale to nevím, jak bude fungovat, protože jsem to ještě nezkoušel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0