Autor Zpráva
mantisa
Profil
Ahoj, sháním nový notebook...

Rád bych, aby na něm byla svižná práce, to jest aby zvládal mít spustěn Photoshop, Dreamweaver, Virtualizaci, 3 prohlížeče, e-mailového klienta, Live Messenger, ICQ, Jabber a přitom byla práce relativně svižná bez dlouhého čekání. Otevření dalšího okna, případně souboru nebyl problém.

Bojím se však, že toto s diskem 5400 rpm není možné, nebo se pletu?

Ostatní komponenty jsou: Intel Core 2 Duo T7250 (2 GHz), 2 GB RAM, případně 4 GB

operační systém je Windows Vista Business

děkuji za odpovědi a poučení
K
Profil *
pri 2GB RAM by to takovy problem byt nemusel. Na zacatek zkus misto Live Messenger, ICQ, Jabber pouzit Mirandu;)
Jde hlavne o pocet tabu v prohlizecich a pocet jednotlivych obrazku ve photoshopu.. Ale to vse se da vyresit pomoci ram..
Nox
Profil
Dneska jsou disky relativně levná záležitost, tak pokud to nemá nějaký speciální důvod, tak bych spíš volil 7.2 a je po starostech
K
Profil *
Nox
mantisa
predpokladal jsem ze se jedna o notebook..??
Nox
Profil
K
Asi jsem tě spletl, omlouvám se, nenapadlo mě, že se jedná o notebook
quinux
Profil
mantisa
Nevím jestli jsou na ntb rychlejší disky, ale při tvých požadavcích, bych šel do 4 GB RAM. Stačí trochu počítat:
Vista sama pro sebe sebere určitě 500 MB RAM
Photoshop při větších PSD 500 MB RAM (už jsem ho měl i na osmistech)
Dreamweaver tak kolem 60 MB RAM
3 prohlížeče (předpokládám Firefox, IE a Operu) tak 200 MB RAM
Virtualizace cca 300 MB RAM
Thunderbird 50 MB RAM
WLM 30 MB RAM
To jsme na 1640 MB RAM, pokud bude integrovaná grafika, tak přidej 100 MB RAM. Teď k tomu nějaká ta hudba, antivir a další ptákovinky a jsi v pohodě přes 2 GB.

PS. čísla berte s rezervou :)
Mastodont
Profil
Pokud ta Vista bude 32bitová, tak celé 4 GB nevyužije.
K
Profil *
To uz je ale tvuj problem co si tam das za OS.
mantisa
Profil
Ano, skutečně se jedná o notebook a Vista bude předinstalovaná a 32bitová.

Nejpíš to ale s RAMkou dopadne na 3 GB. To snad ještě využije, pokud dobře počítám, jen mi jde o ten disk, jelikož u ThinkPadů maj 7200 rpm jen nejdražší modely a 70 k se mi za notebook dávat nechce.

SNad tedy těch 5400 otáček bude stačit.
Gekon
Profil
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn%C3%A9+disky%5CSATA +II+Mobile%5C7200
Welis
Profil
to jo určitě bych volil 64 bit vistu pač jinak ti je tolik ram (HO*NU) holt 32 bitů už je málo nevim ani proč se dělaj ješte 32 bit OS když nástup (v pořadí již 2.) 64 bitu je neodkladný páč to vyřeší na dlouhá léta problémy s pamětí :-D a zárověň urychlí práci ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0