Autor Zpráva
Pietro
Profil
Dobrý den,
jak můžu zformátovat harddisk, který widle neumí číst (file systém RAW) a nemůžu ho zformátovat přes příkaz format v cmd, protože HDD má chybné části, které potřebuju vyřadit. Jde to nějak? Resp. jaký program to udělá? Hledal jsem na netu, ale nic mi nepomohlo.

Díky za odpovědi
Miloš
Profil
Widlema máš nejspíš ne mysli XP; v tom případě se přepni do správce disků (pravé myšítko na Tento počítač —> Spravovat —> Správa disků), vyber disk a zruš, respektive vytvoř oblast. Novou oblast pak naformátuj (můžeš i z toho správce disků).
Pietro
Profil
Díky za pohotovou odpověď, ale nejde to. Formátování nevyřadí chybné fragmenty, vlastně se na nich zasekne a nechce pokračovat.

Jo, promiňte: Jsou to Widle XP professional.
Welis
Profil
a jakej tam máš disk jesi tam máš nakyho prcka tak ho zahoď je to nejrychlejší format ;) když nic tak ho vraz do jiýho pc jako druhej a zkoušej dobrej soft na spravu disku je "partision magic"(omluv nevim jak se píše hehe) je to opravdu kouzelný soft sem tam mu neco nevyjde tak jak si chtěl ;)ale poradí si s ledasčím :)
Pietro
Profil
Vyhodit tu 40GB kraksnu fakt nemůžu, protože je to compl známé která mě požádala abych ji to opravil. Jenže teď mi leží na stole a nevim co s tím. V pohodě jsem ho rozdělil, takže teď tam mám dva oddíly: Funkční C: (cca 12GB) a nefunkční zbytek, na kterém nemůžu opravit tu chybu. Partition Magic je bohužel placený soft od Nortonu. Na jedno použití (a to nevim jestli vůbec bude fungovat) je to zbytečnost. Škoda, no asi jí řeknu, že to nešlo opravit, ať si koupí novej HDD. Díky
Welis
Profil
tak 40 GB není zas taková hrůza u 200 by to bylo horší.... si koupí za par stovek novej a větší :-)
Krtek7578
Profil *
Mam Pametovou kartu SD a je v RAW oddilu.Nejde pouzivat, formatovat proste nic, co s tim? Diky za pripadnou odpoved.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0