Autor Zpráva
PidimSePoProcaku
Profil *
Dobrý den všem,
jelikož je toto má nejoblíbenější diskuse, přispívám svým amatérským dotazem zde.

Zajímalo by mne, v čem je vlastně síla dvou-jádrových procesorů. Většina z cenově dostupnějších má takt od 1,4 GHz do 2,2 GHz .. jenže co když hra má v požadavcích např. 3 GHz ? Počítá se výkon dvou-jádrového procesoru např.: 2x2,2 GHz ? Nebo má frekvenci prostě 2,2 GHz a na nové hry s touto drahou hračkou mohu jen slintat ?

kdyby jste měli na výběr z:
Intel Celeron M 1,88 GHz
Intel Dual Core 1,6 GHz
Intel Dual 2 Core 1,5 GHz

co by jste koupily ? Je mezi nimi velký rozdíl ? Děkuji za Vaše odpovědi :) Těším se, až se dovím v čem je ten fígl.
PidimSePoProcaku
Profil *
PS: omlouvám se za popletení :-D .. už mi z toho jde hlava kolem .. Dual Core myslím: Core Duo a Dual 2 Core myslím Core 2 Duo :-D .. nebo je to jedno ?
Mike8748
Profil
PidimSePoProcaku
v prvni rade, kdyz si kupujes pocitat na hry, tak si nekupuj notebook
navic, spousta ne uplne nejnovejsich her nedokaze dve a vice jader pouzit

a ne, dve jadra na 2.2ghz ne nerovnaji jednomu jadru na 4.4ghz

PS:celerona uz nekupuj, spis core2duo
Zdeněk Košťál
Profil
PidimSePoProcaku
Možná ti pomůže tohle.
DoubleThink
Profil *
spousta ne uplne nejnovejsich her nedokaze dve a vice jader pouzit
Aby mohl program využít vícejádrový procesor, musí mít víc než jeden podproces. Samotné spřažení jader ovládá operační systém. Naprosto drtivá většina her a programů má větší mnozství podprocesů, takže využívá plného potenciálu procesoru. Frekvence jader se tedy pro orientaci dají sečíst.

Důležitější než frekvence je ale architektura a šířky sběrnic a keší. Celeron je low-end, často zmetkový produkt z vyšší řady s uměle sníženým výkonem a vypnutými, chybně vyrobenými, součástmi - který by jinak šel do koše.
PidimSePoProcaku
Profil *
Hezké :-) Děkuji všem za vaše odpovědi. Ale pořád ještě vyvstává jedna otázka. Pošlape na dvoujádráku o taktu 2.2 GHz např. Crysis (za předpokladu že grafika atd. je na náležité úrovni), když chce 3.GHz procesor ?

Můžu tedy uvažovat tak .. že starší hdy nepotřebují větší frekvenci než ony 2.2 Ghz a ty novější, kteří potřebují více jak 2.2 GHz umí pracovat s dvoujádrem ? Proč bych si tedy měl koupit dvoujádro (např. Supreme Commander - jestli píši správně - dvě výpočetní jednotky přímo vyžaduje), když pak nesplňuje onu frekvenci ?
Acci
Profil
Frekvence procesorů jde porovnávat jen mezi stejnými typy (tedy třeba Core 2, Pentium IV atd). Protože například Pentium 4 na 3 GHz může být zhruba stejně výkonné jako jedno jádro Core 2 na frekvenci 1,8 GHz. Takže pokud je u hry napsáno, že vyžaduje procesor 3 GHz, můžeš si být jist, že pojede skoro na jakémkoliv výkonějším C2D.

Naprosto drtivá většina her a programů má větší mnozství podprocesů, takže využívá plného potenciálu procesoru.
Většina her má sice více procesorů, ovšem jen jeden z nich je ten „hlavní“ a ostatní skoro nic „nedělají“ a proto například hra využívájí jen několik procent jádra druhého.
PidimSePoProcaku
Profil *
To Acci

Co se rozumí pod: na jakémkoliv výkonějším C2D

Který je méně výkonný ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0