Autor Zpráva
HGD
Profil
Chtěl sem si skusit postavit doma "server". Počítadlo nějaký mam, běžely na tom i XP, sice žádnej zázrak, ale dejme tomu...
Tak sem si přitahnul 1.DVD na instalaci Debianu, ale newim jak dál, sice sem to nějak dokázal nahodit, ale newim co a jak nastavovat pro server
Akacko
Profil
http://jenda.blog.root.cz/0709/server-instalace-a-lamp + Google by mělo pro začátek postačit.
Jan Rippl
Profil
Včera jsem jeden server pomáhal nastavit :) Takže mohu pomoci i s druhým.
HGD
Profil
tak sem toho přečet kvanta, ale to nastavení, to je na palici...
Instalace proběhla v pohodě, až na připojení na zrcadla, to zaboha nešlo, tak sem to přeskočil...

Newim jestli je to tim, že mam "jen" první DVD od instalace, ale některrý věci to nenašlo, ale newim ani co kvůli tomu nejde...

Když bych chtěl na tom mít vlastní server doma, tak potřebuju mít DNS server? podle tohohle sem to zkoušel, ale některý věci ani nejdou nastavit, některý řádky v souborech ani nejsou atd...

Já sem z toho na mrtvici :o)

A chtěl bych to prozačátek nastavit aspon abych mohl:
1) konfigurovat vzdáleně (to se mi taky nepodařilo nastavit přes SSH)
2) abych se dostal k souboru PHP ze svího PC, ty 2 komy sou na 1 Switchi
HGD
Profil
Chtěl bych se zeptat, co všechno mam na server nainstalovat?
Chci ho provozovat jako webový server, případně i s emailem, takže počítam LAMP, OpenSSH pro nastavování a případně na email myslim že se dost doporučuje Postfix.
Potřeboval bych UPLNĚ všechno co mam nainstalovat, včetně "kravinek" aby to prostě fungovalo jak má ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0