Autor Zpráva
radeson
Profil
Dobrej,
mám docela závažný problém s harddiskem. Je to tuším nějaký Maxtor 160 GB na kterém mám všechny zálohy a důležitá data. V poslední době mi ale začaly zhruba u každé třetí složky vyskakovat tabulky s hláškou: D:\ není přístupný. Soubor nebo adresář je porušen a není čitelný. Když jsem zapl parition magic tak ten mi o tom hdd moc neřekl. Formát disku označil jako BAD, přitom jsem ho při koupi naformátoval jako NTFS. Partition magic nechce chybu opravit a nechce provádět žádné akce. Taky jsem zkusil program SeaTools od Seagate a projel jsem disk velkým testem a ten nic nenašel. MS Checkdisk mi pořád píše: Do indexu $O souboru 25 se vkládá položka. Ale to píše pořád dokola a nic se přitom neděje. Napadlo mě že by to mohlo být tím že jsem na disk zapisoval z MS Windows XP a přeinstaloval jsem na Win 2000. OS mám ale na jiném disku. Netušíte v čem by mohl být problém? Ty data jsou pro mě moc důležitá. Neznáte nějaký program který by spolehlivě uměl opravit chybné sektory? Děkuji mnohokrát.
Davex
Profil
Pokud používáš Windows 2000, tak byl potřeba SP4, aby bez problémů pracoval s NTFS naformátovaným pod Windows XP.
radeson
Profil
jj SP4 mám už od instalace win 2k. Tím to podle mě nebude
Měsíček
Profil
Zkus s tím orodovat zde jsou tam odborníci, kteří se na to specializují, myslím, že tady dostaneš velmi horko těžko správnou a přesnou odpověď na toto téma.
radeson
Profil
Měsíček
diky dam to tam
peta
Profil
radeson
Pises o check-disk a pod, ale nikde nevidim zminku o scan-disk.
V prvni rade bych to ale odviroval.

Mozhlo dojit k tomu, ze se zhroutil souborovy strom a scandisk by to mel odstranit. Jestli nic nenajde, pak je disk i strom asi oki. V tom pripade je treba hledat chybu jinde.

"Formát disku označil jako BAD"
otazka je, cim jsi to formatoval. Jestlize neco oznaci jako bad, pak by se tam uz nemel dostat a melo by to byt ok. Obvykle ale potom treba system preinstalovat, protoze nejede.
Tez by bylo zajimave vedet, jak stary je disk, pc a pod. Stare disky proste odchazi. Nektere hned po zarucni dobe.
Disky s malou partition pro swap u win proste odchazi tez na mnozstvi zapisu.
Nejhorsi stav je, kdyz je swap na partition se system. To se muze stat cokoliv. Prodre se systemova cast a pak si win dela, co chce. Hlavne si tam pri defragu, upgradu, a pod zapise dulezite soubory, ty se mu vytahnou chybne a pak neni na cely program spoleh.

Urcite bych zkusil ty data vytahnout v jinem PC a pak uz s tim diskem muzes delat, co chces. Dokud tam data mas, a trvas na jejich zachrane, pak jsou tve kroky omezene.
radeson
Profil
peta
A není náhodou checkdisk to samý jako scandisk? Já teda nemůžu tady ve win 2000 nikde nají scandisk. Ten disk je docela nový (asi 1rok). Nikdy dřív s nim nebyl problém. Když jsem zkusil třeba nabootoval ubuntu z live cd tak se s těma složkama taky nechtěl bavit. Jinak linux jsem na hdd nainstalovaný neměl. Ten disk není rozdělen na žádné sektory a windows mám na jiném (fyzickém) disku. Ale díky
fugas
Profil
Dobrej,
mám problém s harddiskem.Když zapnu komp,objeví se mi tohle reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key.potřebuju radu.diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0