Autor Zpráva
TSD
Profil *
Dostal se mi do ruky notebook se zvláštním problémem.

Po spuštění se rozsvítí LED, která indikuje zapnutí a foukne ventilátor, cca 1 až 1.5 sekundy, pak ztichne a vše skončí, svítí jen dioda a když je opravdu klid, tak je uvnitř slyšel ještě nějaký šum, možná tam je ještě nějaký druhý malý ventilátorek, v žádném případě to není ten hlavní, který fouká na procesor.

A teď to začne být zajímavé:
Většinou to v tomto stavu skončí, ale někdy (cca každý 5. případ) se stane, že notebook se cca během čtvrt hodiny "chytne" a normálně naběhne. Normálně, až na tu drobnost, že se změní nastavení grafiky na 256barev a myslím 1024*768.

No a to nejlepší nakonec.
Až na to rozlišení nemá notebook žádný problém, všechno funguje, v seznamu HW žádný vykřičník. Když po tomto startu nastavím grafiku tak jak chci a dám restart, notebook naběhne naprosto korektně. Když ho pak po nějaké době vypnu a chci znovu zapnout, tak jsem tam kde jsem byl.


Kromě tohoto "detailu" s ním není žádný problém. Všechno funguje jak má, ani náznak, že by něco chtělo zlobit. Souvislost s teplotou není. Jsou na tom WinXP, myslím že to je ale irelevantní, to ztuhnutí nastane dlouho předtím, než win přijdou ke slovu.

Jde o značku premio, model jsem nikde nenašel.

Za rady předem děkuji.
souki
Profil
memtest byl?
Davex
Profil
Přidávám se k soukimu a ještě dodám, že pokud má notebook dva paměťové moduly, tak je můžeš zkusit prohodit mezi sebou. Případně můžeš vyzkoušet, zda nepomůže odpojení HDD.
TSD
Profil *
memtest jsem neznal.

Stáhl jsem, spustil, cca po 3 hodinách běhu tady mám 4000% Coverage, 0 Errors, takže usuzuju, že paměť problém nemá.

Zásahy do HW bohužel nejsou možné. Noťas jsem nikdy nekuchal a za daných okolností se mi do toho ani trochu nechce.

Takže kromě otevření už nenapadne nikoho nic?
souki
Profil
servis?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0