Autor Zpráva
Pavlisko
Profil
Ahoj, dostal jsem za úkol postavit počítač a kvůli ceně chci využít nějaký internetový shop. Kde doporučujete nakoupit? Jaké máte zkušenosti? Alza, CzechComputer, Alfacomputer, TS Bohemia,.............


Kuju..
panther
Profil
Pavlisko
já jsem kupoval jak notebook, tak i solo PC komponenty v Alze a žádné problémy jsem neměl. S dalšími osobně nemám zkušenosti, jen z doslechu..
Případně se ještě zkus mrknou k mironetu, tam jsem také kupoval jednou komponenty, ale v současnosti mi přijdou, že jsou trochu dražší. Možná
nightfish
Profil
komponenty nakupuji v TS Bohemia (v Brně) a spokojenost - obvykle jsou velmi levní a mám je skoro za barákem, přes internet zkontroluju dostupnost, objednám a jedu vyzvednout
Railbot
Profil
Tak Czechcomputer to je je jistota, osobně ani nikde jinde nenakupuji.
DoubleThink
Profil *
Tak Czechcomputer to je je jistota, osobně ani nikde jinde nenakupuji.
Souhlasím. Je to jediný e-shop, kde se nebojím platit předem.
Gekon
Profil
Také se připojuji, Czechomputer je můj oblíbenec. Další v pořadí je Alza, ale tam kupuji pouze věci, které se nevyplatí reklamovat, protože jejich reklamační řízení je fakt pro vraha.
fandaa
Profil
Já bych byl pro Alzu..
DJ Miky
Profil
Já nakupuji v KaK, zatím nebyl žádný problém. A pro zboží si můžu dojít osobně, protože to mám kousek…
Miloš
Profil
Gekon
Alza, ale tam kupuji pouze věci, které se nevyplatí reklamovat, protože jejich reklamační řízení je fakt pro vraha.
Z vlastní zkušenosti – koupil jsem u nich bazarovou grafárnu, nefungovala a při reklamaci mi oznámili, abych se podíval na spoje, že je tam něco utrženého a že mi reklamaci neuznají; a neuznali.

Reklamoval jsem tam taky trafo od externího boxu; když vypršela reklamace a oni se neozvali, přišel jsem si pro trafo. Protože se na to zjevně vyprdli, řekli mi, že by mi to vyměnili za nové (dohromady, box+trafo), že ale musím přinést ten box. Přišel jsem druhý den, box po mně nikdo nechtěl a dali mi nové trafo.

A byl jsem svědkem reklamace, kdy nějakému chlapovi odmítli vrátit peníze za nefunkční celokovovou flashku, ač jinou celokovovou na výměnu neměli – že ať si vybere jinou; to, že je celokovová (tzn. odolná, jak ten pán argumentoval), podle nich nebylo důležitou vlastností, nýbrž pouze otázkou designu.

Od těch dob nakupuju u Czechcomputeru; ať se jde Alza bodnout a políbí si rusutur.
fandaa
Profil
Miloš
Od těch dob nakupuju u Czechcomputeru; ať se jde Alza bodnout a políbí si rusutur.
Je to otázka zkušenosti. Kdo nezkusil, neví. Mně se například ještě nic nepokazilo, takže jsem nemusel nic reklamovat (a to mám z Alzy docela dost věcí) - čili nevím, jak je to s reklamacemi.
filip186
Profil
Já zásadně nakupuju v edcz. Reklamace tam moc neřeší, když něco nejde, tak vymění za novou věc :)
loyza
Profil
Já nakupuju tady: http://www.petracomp.cz Hlavně proto, že to mám za barákem a tudíž neřeším poštovný a reklamace můžu taky vyřešit ihned.
Joker
Profil
Pavlisko
Většinou nakupuju v Alza.cz, protože se tam dobře dostanu a menší věci si můžu vyzvednout přímo osobně. Větší věci tam kupuju "ze zvyku" :-)
Zatím jsem s nimi spokojený. I když jsem slyšel o těch reklamacích, přesně jak se píše tady. To nemůžu posoudit, sice jsem tam nakoupil spoustu věcí, ale zatím všechno fungovalo až do konce záruky (anebo jsem případně na poruchu přišel až po konci záruky :) )

Trochu znám i CzechComputer, přijde mi taky v pohodě, reklamaci jsem tam taky žádnou nezkoušel.
Afrod
Profil
Doporučil bych www.mironet.cz a nebo www.czechcomputer.cz
Glad
Profil
doporučuji 100mega.cz digiboss.cz
Hitman
Profil
Nakupuji v TS Bohemia (v Olomouci) a jsem zatím spokojen, není to nejlevnější, ale zatím jsem nic nereklamoval. Dále mohu doporučit CzechComputer, je levný a dostupný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0