Autor Zpráva
krokodýl
Profil *
Ahoj,mám uplně nový Acer Aspire a nějaky borec tam nacpal Linpus Linux.V žádném případě ho tam nehodlám nechat.Při bootování win xp z cd mi po dvou minutách napíše,že instalace nmůže proběhnout,jelikož nebili nallezeny žádné pevné disky.Nějak nechápu.Prosím poraďte.díky
Dranel
Profil
A já nějak nechápu tvůj dotaz. Win i Lin jsou operační systémy, takže podle mýho logickýho uvážení nemůžou bejt nainstalovaný v sobě. to je jako se zeptat, jak jezdit Mercedesem v Mitsubishi. Možná se ale pletu.
Měsíček
Profil
Mohou.

==

Možnosti ..

1.) Zálohovat důležitá data
2.) Rozdělit disk na oddíly (jestli chceš nechat Linux a chceš mít i Windows).
3.) Oddíl NTFS nechat pro Win a další pro Lin.
4.) Zformátovat disk na formát NTFS (jestli se chceš zbavit Linuxu a pak mít Windows).
quinux
Profil
krokodýl
Pokud se nic nezměnilo, tak budeš potřebovat bootovací disketu a pomocí ní (fdisk) rozděl disk jak potřebuješ. Možná by stačilo jen opravit MBR (fdisk /mbr), ale je to dávno co jsem to dělal tak si to už moc nepamatuju.

Pak můžeš instalovat z CD
Gekon
Profil
Mělo by to jít vyřešit nastavením primárního bootovací zařízení na mechaniku, alespoň mě to před dvěma roky pomohlo.
Mates99
Profil
Sežeň si program WMware je buď verze pro win nebo pro Linux. Tenhle program umožňuje nainstalování druhého operačního systému přímo do prvního. Můžeš klidně spouštět Windows v Linuxu (nebo naopak) přímo z plochy jako program. Sám to takhle používám a je to docela dobrý.
DoubleThink
Profil *
Což je ovšem v tomto kontextu hloupost. krokodýl chce jen Windows.
koudi
Profil
Tipnul bych si, ze problem bude v tom, ze xp nevidi sata disky...
Davex
Profil
krokodýl
U nových notebooků bývá problém s tím, že na instalačním CD Windows XP není ovladač SATA řadiče pro disk. Obvykle se to řeší nahráním ovladače z diskety pomocí magické klávesy F6 při startu instalace z CD, ale nefunguje to z externí floppy mechaniky připojené přes USB (USB sběrnice se těsně před kopírováním souborů z diskety odpojí).

Jsou tři možnosti:
1) nešetřit při koupi notebooku a vybrat model s předinstalovanými Windows (XP už ale asi nikdo nedodává)
2) pomocí programu nLite implantovat ovladač SATA řadiče do instalace a vytvořit nové instalační CD
3) u některých notebooků je v setupu možnost vypnout SATA native mode (nastavení se může jmenovat i úplně jinak - mělo by pomoci hledání v dokumentaci)
Gekon
Profil
koudi
Ale vidí, akorát některé ne, k těm je potřeba stáhnout drivery na FDD. Což je problém, páč jí málokdo dneska má:)
krokodýl
Profil *
hoši v tomhle jsem asi natvrdlej.Instaluji xp a po dvou minutách mi to napíše,,v počítači nebyli nalezeny žádné pevné disky.Ujistěte se,že jsou pevné disky připojeny k napájení správně a zapojeny k počítači a že konfigurace hw týkající se disků je správná.Prosím o radu jak pokračovat.Polopatě,nejsem žadnej machr
krokodýl
Profil *
hoši asi jsem to vyřešil.Našel jsem staré bootocí +recovery cd z Aceru Travelmate a vše zatím běží jako po másle.ZAtím díky za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0