« 1 2 »
Autor Zpráva
curdto
Profil
Přišel mi Linux Ubuntu na CD, jenže když dám do počítače CD a restartuji ho, nenačte se mi Linux. Zkoušel sem šťourat do BIOSU, tam sem si našel položku Boot a tam jsem skončil, protože sem nenašel správnou položku. Jak mám tedy CD s Linuxem nabotovat?
smajli
Profil
V Biosu najít Boot Device a tam nastavit jako první Flopy, druhé CD třetí HDD, pak by to mělo startovat z CD (prostě zařízení CD musí být dříve než HDD)
Gekon
Profil
smajli
Jako první nastavit Floppy? Pročpak? O tom jsem v životě neslyšel...
Měsíček
Profil
Protože starší windowsy se přeci dělají z disket :) a člověk nikdy neví :)) jinak samozřejmě je to pro Linux Ubuntu zbytečné, a stačí dříve CD a pak HDD a třetí Flopy, jinak curdto počkej ještě 4 dny výjde Ubuntu 8 ta 7 co máš nejspíše ty je o ničem.
Gekon
Profil
Měsíček
O starších Windows ale myslím nepadlo ani slovo.
Měsíček
Profil
A kdo říká, že padlo? Proto takhle věta "a člověk nikdy neví :))" a "jinak samozřejmě je to pro Linux Ubuntu zbytečné".
Lexter
Profil
Záleží na typu Biosu, ale většinou to je pod záložkou Boot > First Device > CD-ROM.
Miloš
Profil
smajli
nastavit jako první Flopy
A co mám dělat, když ve svém počítači (už asi 2 roky) disketovku nemám?
Davex
Profil
Miloš
Tak jí v pořadí bootování musíš nastavit jako poslední.
Miloš
Profil
Davex
A to opravdu musím ;-)
curdto
Profil
Při spouštění počítače, se mi podařilo při mačkání náhodných písmenek na klávesnici zajet do menu, kde bylo na výběr z čeho načíst operační systém. A já nevím jak do toho zajet znovu. Jak?
curdto
Profil
Nevím, jestli vám to pomůže, ale tady je fotka mého BIOSU, záložka Boot.

http://imgupload.cz/s1/rAWGA2jmSZ.JPG
Davex
Profil
Hodnoty by se měly dát měnit pomocí kláves plus a mínus.
Aleš Janda
Profil
curdto
Kdybys vyfotil i pravou část obrazovky (na fotce není vidět), tak tam je nápověda, jak pořadí přehodit ;-)
Alespoň já to tam tak mám (a mám pocit, že mám hodně podobný BIOS).
Bubák
Profil
Taky mám podobný BIOS.
Prostě klákesami plus a mínus měníš pořadí. Já mám první "Removable device" (disketovka), ale disabled. Pak mám ATAPI CD ROMku, potom hardisk.
Pokud do DVD mechaniky vložím bootovatelnou placku, tak z ní najedu.
Pokud uděláš nějaké změny, dávej pozor, jestli chceš ukončit (BIOS) s uložením změn, nebo bez uložení změn.

Jak zmínil Aleš Janda, je to tam napsané. Stačí trochu umět jazyk amerických soudruhů.
curdto
Profil
Díky, už to šlape, nepřečetl jsem si tu nápovědu. Ještě zazálohovat data z Windows a jedu na Linuxu.
Aleš Janda
Profil
curdto
Jak je ten přechod jednoduchý... ;-)
Jsem zvědav jak dlouho vydržíš. Jinak vítej v klubu :-)
curdto
Profil
Aleš Janda
Chtěl jsem se zeptat, jak se v Linuxu připojím k internetu?
Joker
Profil
Chtěl jsem se zeptat, jak se v Linuxu připojím k internetu?
Zhruba stejně jako ve Windows, záleží na typu připojení a distribuci.
Aleš Janda
Profil
curdto
Záleží přes co se připojuješ. Já mám kabel, mně to jelo samo od sebe.

Jinak Google Linux je tvůj přítel - je to Google, ale vyhledává jen ve stránkách mající něco společného s Linuxem.
curdto
Profil
Aleš Janda
Bohužel se k internetu připojuji přes ADSL přes USB. Zkusím zavolat na O2 a zeptat se.
Joker
Profil
A vidí Linux ten ADSL modem?
Případně není potřeba nastavit třeba bránu pro připojení a podobně?

Já jsem připojený přes síťovou kartu (ethernet) a prostě jsem jen nastavil IP adresy a jelo mi to.
Bubák
Profil
Joker
Předpokládám, že nemáš DHCP, když ISP používá DHCP a jsi připojený přes "síťovku", není třeba v "linuxech" nic nastavovat.
Joker
Profil
Bubák
Přesně tak, v obou bodech (že s DHCP se to jen zapojí a jede a že já nemám DHCP :-) )
curdto - zatim neprihlasen
Profil *
Díky moc! Už vám píšu z Linuxu... Akorát nevím, proč je půlka mého Linuxu anglicky a půlka česky, například na obrázkových návodech vidím to, co já mám anglicky, česky. A taky nevím , proč mi prohlížeš potrhuje pomaluju každé slovo co napíšu. PS: Pořád jedu přes live CD, takže to všchno budu muset nastavovat znovu. Chtěl sem se jen přesědčit, že ten internet opravdu rozchodím na Linuxu. Jo a ještě: Nevíte, proč mi nechce psát prohlížeč zavináč?
Měsíček
Profil
K té poslední větě, .. víme, protože musíš psát zavináč tak jak se psát doopravdy má a ne tak jak si to vytvořil M$ to znamená použít místo levého - pravý alt.

Jinak mohu se zeptat co máš za verzi Linuxu?
Joker
Profil
curdto - zatim neprihlasen
Akorát nevím, proč je půlka mého Linuxu anglicky a půlka česky
Měl jsem stejný problém :-)
Nevím, jestli to jde i na live-CD, nebo až po instalaci na disk, ale musíte ještě někde v Ubuntu nastavit jako jazyk češtinu a pak to bude všechno česky ;-)
Bubák
Profil
Akorát nevím, proč je půlka mého Linuxu anglicky a půlka česky
Údajnně jde o omezení LIVE verze Ubuntu.

A taky nevím , proč mi prohlížeš potrhuje pomaluju každé slovo co napíšu.
Předpokládám, že pro kontrolu pravopisu používáš anglický slovník.

Jo a ještě: Nevíte, proč mi nechce psát prohlížeč zavináč?
To záleží na nastavení klávesnice, Já používám českou qwertz, a jediný rozdíl oproti windows je v psaní ×. Možná rozdílů bude více, ale #&@{}<> píšu stejně, což mi ke štěstí postačuje.

Měsíček
Jinak mohu se zeptat co máš za verzi Linuxu?
Přece psal: Přišel mi Linux Ubuntu na CD...
Miloš
Profil
Ono v těch klávesových rozdílech – co se mi žel pod linuxem nikdy nedařilo, byl zápis znaků číselným kódem.
Lze toto udělátko zprovoznit i pod LInuxem? Jak?
curdto
Profil
Joker
Jasně, používal jsem taky jen Live CD, po instalaci je vše česky.

Použil jsem kombinaci PRAVÝ ALT + SHIFT + V a při stisknutí mi to napíše tento znak: ‘ Nevíte co mám špatně?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0