Autor Zpráva
Ráďa
Profil *
Spíše takové zamyšlení. Všude se dočítám, že nejjistější formou zálohování dat je pomocí externího pevného disku, protože optická média jsou nespolehlivá. Nedávno jsem četl článek v odborném PC časopisu, kde stálo, že fotky na externím pevném disku mohu bez potíží ukázat svým dětem nebo vnoučatům třeba za dvacet let. Nabízí se otázka: Cožpak se ext. pevný disk také nemůže porouchat? Snad by mohl vydžet jen poněkud déle, narozdíl od interního harddisku v PC, protože se jeho plotny a hlavičky pohybují, jen když chci z disku nějaká data - je to tak?
Miloš
Profil
Stalo se mi, že jsem vypálil data, Nero po vypálení vše ku spokojenosti zkontrolovalo a … přestože bylo medium (DVD) uloženo ve skříni a nikdo na ně celou tu dobu ani nesáhnul, tatáž mechanika, která pálila (a poté zatím asi dva roky spokojeně funguje) ho po pár měsících nepřečetla.
U externího HDD jsem nikdy podobnou zkušenost neučinil.
Externímu HDD snad můžou škodit magnetické tentononc (jako když si ho poožíš na reprobednu), ale je-li uložen dejme tomu v prádelníku, považoval bych takovou zálohu za 99.x% spolehlivou co do trvanlivosti v řádu desítek let.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0