Autor Zpráva
Marti
Profil *
Mám připojení k Internetu přes ADSL - vede do switche a k němu mám připojeny dva počítače. Problém je v tom, že služba ADSL mi nepřiřadila žádnou konkrétní IP adresu k mému PC (to si ale nejsem tak zcela jistý). Jak mám zjistit, zda mám vůbec nějakou IP adresu? V nastavení síťových připojení je přiřazuje server DNS automaticky. (V nastavení ADSL modemu je IP 80.188.216.180 a gateway 80.188.61.115 mimochodem: co je to gateway?)

Chci toto: asi přes VNC na dálku spravovat můj počítač, jenomže nemám IP.

Jak si mám IP adresu pořídit?
Lze spravovat počítač na dálku i bez IP adresy?
habendorf
Profil
Za 99,- / měsíc (teda aspoň u Telecomu) můžeš mít pevnou IP.
Marti
Profil *
Za 99,- / měsíc (teda aspoň u Telecomu) můžeš mít pevnou IP.

Nemám zájem, chci jiné řešení, popř. možnost, jak IP adresu úplně obejít...
marfig
Profil
Aktualni pridelenou adresu zjistis:
- spustis cmd (XP) nebo příkazový řádek
- příkaz ipconfig a vypíše ti aktuální přidělenou adresu, jenže ta se může měnit, buď po novém přihlášení nebo i v nějakých časových intervalech

Ještě mě napadá, nevím, jestli to VNC umožňuje, nejde jít přes název počítače v síti?

Martin
habendorf
Profil
Ještě mě napadá, nevím, jestli to VNC umožňuje, nejde jít přes název počítače v síti?
Jde, ale jen v LAN s DHCP, po netu AFAIK ne. Proto ta nutnost pevné IP.
izsak
Profil
marfig
Takto sa dá zistiť IP adresa počítača v sieti, nie externé IP adresa.

To, čo ti zobrazuje ADSL modem/router je tvoja externá IP adresa, ale nie je možné ju použiť na pripojenie sa na PC z netu. Ak by si mal pridelenú externú statickú IP, potom by si ešte musel nastaviť ADSL router tak, aby príchodzie VNC spojenie presmeroval na daný komp. S jednou IP a jedným portom je možné sa pripojiť len na 1 PC.
Marti
Profil *
Takto sa dá zistiť IP adresa počítača v sieti, nie externé IP adresa. Pravda
mat
Profil
habendorf

já nevím, já neplatím žádných 99 kč za měsíc (u iol.cz) a mám už rok pořád stejnou ip adresu 83.208.32.40 - jestli ale hovoříte o něčem jiném, sorry...:)
habendorf
Profil
mat: Nevím, my zkrátka ve firmě z určitých důvodů potřebujeme pevnou IP. Máme ADSL od Telecomu a k měsíčnímu paušálu za ADSL za ni připlácíme 99 (možná zbytečně :o)).
rOMIK
Profil
Zkus program Hamachi, te ip uplne obejde. Nainstaluj si ho na svuj pc, i na pc, ze ktereho chces svuj pc ovladat. Na svem pocitaci si v hamachi vytvor svoji sit zadej si jmeno a heslo.

U pocitace, ze ktereho to budes ovladat, dej (v Hamachi) pripojit se k siti, napis jmeno a heslo a mas vytvorene pevne spojeni mezi temi dvema pocitaci. Pak uz by melo normalne jit ovladat svuj pocitac pres vnc.

Program Hamachi proste vytvori pevne spojeni mezi dvema pocitaci, at jsou jejich ip adresy jakekoliv.
Jaromír
Profil *
Program Hamachi proste vytvori pevne spojeni mezi dvema pocitaci, at jsou jejich ip adresy jakekoliv.


A nefunguje to náhodou tak, že se ty programy v obou počítačích připojí k jednomu serveru na net a ten to "přepojí"?
eNorm
Profil *
Tvoje adresa (internetova) je 80.188.216.180

v modemu staci presmerovat port 50000 (ten je pro vnc myslim) na tvuj pocitac (tu zjistis pomoci ipconfig nebo se koukni do vlastnosti sitove karty -> tcp/ip protocol)
eNorm
Profil *
jo a pak se budes pripojovat zvenci na adresu 80.188.216.180 a ono te to presmeruje na tvuj pocitac
Wysky
Profil *
to eNorm
pochybuju ze se pres tu vnejsi IP adresu dostane na svuj komp ... adresa pridelovana DHCP (pokud si nepriplacis za verejnou ip) je jen neverejna a navic dynamicka a na ni smerovani portu nebude fungovat.

to Jaromír
Hamachi funguje tak ze vytvori mezi dvemi PC ip tunell (k vytvoreni tunelu je potreba hamchi server, ktery tento tunel pro oba neverejne pc vytvori) a pak komunikace probiha primo mezi temi dvemi pc po adresach pridelenych pri instalaci hamachi tzn. na siti 5.xxx.xxx.xxx

to Marti
Pridavam se k rOMIKovi a taky doporucuju (alespon vzykouset) Hamachi
thingwath
Profil
Proti dynamicky přidělované IP adrese se dá bojovat pomocí služeb jako dyndns.org.
Pro5ik
Profil *
JJ eNorm ma pravdu. btw.. stou IP u o2 je to tak že když si nepřiplácíte těch 99kc/mes tak sice možná budete mít dlouho tu IP stejnou ale pevná nebude. Když si připlatíte za pevnou ip adresu tak u o2 myslím že je zároven i veřejná.
Pro5ik
Profil *
Ale problém je v tom že bez veřejný IP na cílovim compu se na něj nepřipojíš.
nightfish
Profil
Pro5ik
je to rok a půl staré téma, takže ho můžem s klidem nechat spát, ne?
Pro5ik
Profil *
sorry :D na datum sem nakoukal
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0