Autor Zpráva
nereknu
Profil *
Dobrý den všem :-)

Moje známá má problém zvaný FUP. Jaká si firma v jejím bydlišti poskytuje internetové připojení vysoké rychlosti (až 10 Mbit/s), avšak s FUP limitem 20 GB. Bohužel známá neustále musí chodit a "doplácet si megabajty", jak nešťastně říká. Rád bych tedy spustil na jejím počítači (Win Vista) diagnostický program, který by mi zjistil, jaké data kam a kolik putují. Prostě nějaký logovací systém, který zjistí všechno, abych věděl jestli to není nějaký podezřelí proces (trojan atd.), nebo program využívající stream (Skype, videochaty).

- Prosím tedy o doporučení programu, který zjistí kam, jaká data chodí a kolik.

Dále by se mi hodil taky prográmek na remote control, abych jí mohl upravit něco v počítači i na dálku (plánuji využívat hamachi místní síť, tj. i přímé zadávání IP adres). Chtělo by to, ale něco s vizuálním prostředím, abych mohl myšítkovat. S cmd trochu umím, nicméně klikadlem to bude rychleji a navíc uvidí, co právě dělám.

Díky za odpovědi :-)
TSD
Se sledováním provozu by mohl pomoct conmet, vidíš tam jednak aktuální tok a taky statistiky.
Pokud známá (případně její děti) nepoužívá P2P sítě nebo za tím nebude podobné triviální řešení, osobně bych to tipoval na Skype a jeho super funkci supernode :)

Edit: na vzdálenou správu zkus VNC, používal jsem a neměl jsem problém. Možná ti tady ale někdo doporuční něco lepšího.
orava))
Profil *
DU meter - toto pouzivam ja
Railbot
Netlimiter by se taky hodil. Má pěkné statistiky přenesených dat dle data, časů i programů.
Gekon
Netlimiter je opravdu dobrý, jinak na remote control doporučuji RealVNC - rychlý, malý a zdarma:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: