Autor Zpráva
Václav M.
Profil *
Zdravím, potřebuji poradit, jsem na to dost krátkej. Pravděpodobně se mi do PC dostal nějakej vir a teď to nejde nastartovat. Normálně naskočí startovací obrazovka (logo Windows a takový ty kostičky co chvíli běhají) a pak to zase spadne na úplnej začátek. Takhle to jde pořád dokola. Dokáže mi někdo prosím poradit, zda se to dá spravit. Teď píšu z jinýho a u toho rozbitýho nejsem (a asi týden nebudu). Díky za jakékoliv tipy.
orava
Profil
Zapni si tam linux a potom antvir alebo moze byt chyba aj v hardware a tak
prehrievanie
zle zasunuta ramka ...
Václav M.
Profil *
Co jsem se tak bavil s jedním chlápkem, tak říkal, že to asi hardware nebude. Ale taky si není jistej. Do počítače nikdo nelez, tak že by se najednou vyšoupla ramka?

A jak pak tam vrazim teď ten Linux?
orava
Profil
cez CD a BIOS(F2, F10 alebo postikaj daco pri starte)
Měsíček
Profil
"A jak pak tam vrazim teď ten Linux?"

Můžeš zkusit "Live CD" třeba Ubuntu, nemusíš to instalovat stačí zasunout a můžeš vyzkoušet jestli je chyba ve windowsu a nebo v hardwaru.
Václav M.
Profil *
Tak to ho budu muset nejdřív někde na CD sehnat :)
Joker
Profil
Václav M.
Ježiš, jaká to je klávesa... F8? Tu musíte stisknout při startu těsně předtím, než se objeví ta startovací obrazovka Windows XP. Pak se objeví startovací menu a v něm vyberte režim nouze a uvidíte, jestli to nastartuje.

Pokud ani to nepůjde, stáhněte a vypalte si nějaké live-CD Linuxu (například Ubuntu), nastartujte z něj a zazálohujte důležitá data na disku.
Pak nastartujte z instalačního CD Windows XP a zkuste opravit instalaci. Pokud ani to nezabere, nainstalujte celý systém znovu.
Joker
Profil
Václav M.
Tak to ho budu muset nejdřív někde na CD sehnat :)
Google nefunguje?
Odkaz na stažení Ubuntu: http://releases.ubuntu.com/7.10/ubuntu-7.10-desktop-i386.iso
(poznámka: verze 7.10 mi připadá pro tenhle účel lepší než 8.04, která vyšla před pár dny)
Měsíček
Profil
"(poznámka: verze 7.10 mi připadá pro tenhle účel lepší než 8.04, která vyšla před pár dny)"

Zkoušel jsi ji? Připadá mi rychlejší a docela i stabilnější ..
Václav M.
Profil *
Díky za odkaz.
Bubák
Profil
http://dust.xixao.com/jak-pracovat-s-systemrescue-cd-zachranne-live-cd -zalozene-na-linux/
článků je mnohem více, to je první relevantní, na který jsem natrefil.
Taky můžeš zkusit Windows PE, ale mi se ho nepodařilo rozjet.
Joker
Profil
Měsíček
Zkoušel jsi ji? Připadá mi rychlejší a docela i stabilnější ..
Právěže zkoušel- v pátek ráno skončila instalace aktualizace (7.10->8.04), do včerejšího večera jsem řešil problémy :-)
Václav M.
Profil *
Takže prý to nejde nastartovat ani v Safe modu, takže jdu stáhnout to Live CD...
SuE
Profil
Otevři pixlu a pošťouchej do šráků co vedou z disku na základní desku - jestli je to ten úzký, mohlo by to být tím, blbě to drží občas. Prostě to přitlač na obou koncích a uvidíš, jestli to bylo tím. Už jsem to viděla u dvou kompů (LYNX) a bylo to uvolněným šrákem. Případně kup nový káblík.
smajli
Profil
Václav M.
Neproblikne ti tam náhodou "modrá smrt"?
Můžeš ještě opravit XP přeinstalací, kde na obrazovce s oznámením že byla nalezena předešlá instalace zvolíš opravit.
warman
Profil
Az budes reinstalovat win, tak doporucuju zazalohovat si pak ciste nainstalovanej win s programama ktery potrebujes a hodit to na dvd :) jsou na to ruzne programy. a samozdrejem rozdelit disk na 2 partitiony :)
Václav M.
Profil *
to smajli: neproblikne
Václav M.
Profil *
Takže co bych měl zvolit raději? Přeinstalovat XP nebo to zkusit s Linuxem a pak prohnat PC antivirákem? Osobně bych radši přeinstaloval Windows, ale aby to pomohlo. V těhle věcech se fakt moc neorientuju.
benes80
Profil *
mám problém, potřeboval bych poratit jak deaktivovat myš, která je přímo na notebooku, občas o ní zavadím a rázem jsou všechna data pryč. Mám přes USB laserovou, takže tu integrovanou potřebuju deaktivovat. Rady prosím pište na benes80@seznam.cz. Díky moc, Beny
Hooonza
Profil
Václav M.
V Linuxu bych zazálohoval data z W, pokud se to nějak povede (dívám se, že SystemRescue CD umožňuje připojit USB a umožňuje namountovat i NTFS přes 3g, takže by to mohlo jít).
Reinstalace je asi poslední, ale nejjistější řešení.
benes80
Profil *
poradí mi prosím někdo s tou myší? Díky
Václav M.
Profil *
Ještě se chci ujistit: když budu reinstalovat Windows, nebude poté třeba jejich nové registrace?
Timy
Profil
Václav M.
Ano, po reinstalaci se musí aktivovat (ale samozřejmě k této nové aktivaci nemusíte kupovat novou licenci nebo tak něco, systém se prakticky aktivuje sám, jen co se připojíte na internet).
Hooonza
Profil
Václav M.
Zazálohujte si někam bezpečně soubor C:\Windows\System32\wpa.dbl, tam jsou údaje z aktivace Windows, po reinstalaci jej vrátíte zpět na původní místo a aktivace by snad neměla být nutná.

O souboru wpa.dbl.
Hooonza
Profil
Václav M.
Našel jsem ještě 1 odstavec:

What about formatting a hard disk?

Two things are recorded for disks: the number of the disk drive itself, and the Volume Serial Number (VSN) of the partition on it.

HINT No. 1: The VSN is part of the data in the partition’s first sector, so it is changed when you reformat the drive. It is worth getting the freeware utility Volume ID to restore the original VSN. Before you reformat, run VOL from a Command Prompt, note the VSN (e.g., 1F2E-3C4B) in the second line. Then, after the reformat and new Windows XP installation, defer the new activation until you have run Volume ID to restore the old VSN, and rebooted. This is not essential — but it saves one of the ‘Yes votes’ against any future hardware change. (If you don’t wish to run this utility, the next best way to obtain the same result would be to delete the old Win XP files from the hard drive before reinstalling, rather than actually reformatting.)

HINT No. 2: Another thing that changes the VSN is converting a FAT 32 partition to NTFS. So, if you upgrade a system using FAT 32 to Windows XP and intend to convert to NTFS, do the conversion before activating the system. Remember, you can wait a while: you have 30 days before you need to activate. The machine’s hardware at the time of the first activation is what counts. Or, if you have already activated, use Volume ID as described in Hint No. 1. If you are doing this after activation, also first back up the WPA.DBL and WPA.BAK files, as described in Hint No. 3 below, and, after completion of the conversion, restore these files and reboot again.

HINT No. 3: It is valuable to back up the two files WPA.DBL and WPA.BAK from the Windows\System32 folder.Then, should they get damaged, or should you do a ‘Repair’ reinstallation of Win XP, these files can be copied back to restore the prior activation status. However, this only works in those limited circumstances. The contents of these two files is matched to the specific Windows setup; therefore, contrary to what many journalists and members of the user community have written in recent months, restoring these files will not restore your activation status following a reformat and clean install.

The disk drive and partition recorded will be the ones that the system has found first when doing the initial activation: normally the one from which the system booted. So, if you change that disk and reinstall Windows to a new partition, you have lost two of the Yes votes. If, though, you add a new hard disk, copy the original partition onto it with an imaging program, and retain the original hard drive as a secondary data disk, it will still be found by a later check. This is because it searches for all disks, and the vote will be Yes in both categories if it finds the original one, with the partition not reformatted.
Václav M.
Profil *
Díky za info, zítra se do toho asi pustím. Teď jenom doufám, že se mi podaří najít CD s Windows :)
A pokud by se mi náhodou nepodařilo zazálohovat ten soubor wpa.dbl, stane se něco?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0