« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
souki
Profil
S tou ramkou mi to připomnělo - viděl jsi někdy zatížení v linuxu prakticky pořád je kolem 90%. Vadí to někomu? Ne. Je to totiž správně.
Jinak souhlasím s Timym. Co jsem na Vistách, tak jsem neměl s ničím problémy. A to ani s openvpn a jinými šílenostmi.
imploder
Profil
souki
Pokud chceš ten systém používat, tak ber určitě Vsity.
Pokud chceš vymýšlet nesmysly typu "podle mě by to ten systém měl dělat takhle" nebo "fotky budou v téhle podsložce, protože jsem to řekl a budu si je organizovat přes Total Commander, protože je cool mít všechno ošklivě či textově", tak si nech XPčka a přepni si jedo "šedivého módu"

Miloš
A odkdy je používání TCMD, jakož vlastní organizování do adresářů nesmyslem? Možná se M$ domnívá, že je průzkumník nejlepším souborovým manažerem a že zrovna ten jeho způsob organizování dat na disku je ten nejlepší, ale fotky opravdu budou tam, kde jsem to řekl já, protože jsem si na to zvykl, trvám na tom a přes to nejede vlak; ani operační systém mi nemá právo do toho kecat. Nevím proč bych se já měl přizpůsobovat nějakému sw. Sw je tu od toho, aby sloužil mně.

Souhlasím s Milošem. Taky mě štve, jak Windows pořád podsouvá složku Dokumenty (a ostatní, jako Obrázky a Videa), abych si tam všechno ukládal. Když pominu samotný fakt, že OS kecá uživateli do organizace dat, tak je to špatné především proto, že ty složky jsou na stejném oddílu jako samotný OS, a to buď přímo v jeho složce (řada WIN98), nebo v Documents and Settings (řada WinNT) společně s nastaveními programů a různým haraburdím. Lepší je mít data odděleně od systému. Taky asi zapomněli, že počítač může mít víc disků a jeden disk víc oddílů. V takovém případě mi stejně nezbývá, než si udělat vlastní složky někde jinde. Windows mi s tím nijak nepomůže, naopak mi bude pořád nesmyslně podstrkovat svoje složky. Průzkumník se vždycky otevře na Dokumentech (je mu jedno, kde jsem byl minule), aspoň okýnka na otevření/načtení souboru si to většinou pamatujou. Samozřejmě se na to dá říct, že si to přece můžu vždycky znovu nalistovat, ale pohodlné to rozhodně není. A na pohodlí uživatele přece Microsoftu (údajně) záleží.

souki
Visty mají jinou logiku. Pokud budeš dávat třeba filmy do filmů, tak je mediaplayer může rovnou hravě indexovat. Rovnou je můžeš naklikávat, které jsou veřejné a můžeš je hravě sdílet.
No jo, úžasná logika. Program, který umí všechno možné, jen ne to, k čemu je určen. MediaPlayer je (jak už název napovídá) určený k přehrávání multimédií a má to dělat dobře, což leckdy nedělá (řekne, že nemá kodek nebo tak něco). Mohl by kodeky umět automaticky stahovat (údajně to umí, ale ve skutečnosti to nefunguje), mohl by sám nainstalovat něco jako codecpack, aby se o to uživatel nemusel starat a dohledávat to od jiných zdrojů někde na internetu. Místo toho, aby se starali o to, aby v tom přehrávači šlo bez problémů přehrávat, tak tam dávají zbytečnosti tohohle typu.

souki
Podobné to je s koncovkami souborů. Windows je už do pradávna defaultně schovává. K čemu je ti vědět, že film má koncovku mpeg nebo avi? Podle mě zcela nepodsstatná informace. Stejně se to otevře v nějakém přehrávači. Tak proč to mít zobrazené?
Že jo, k čemu je vědět, co to je? Když na to kliknu, tak se prostě něco stane, netřeba to řešit :). Mimochodem, jeden nejmenovaný e-mailový klient (hádej od které firmy) taky schovával koncovky a jeho uživatelé si pořád pouštěli viry.
Schovávání přípon je blbost, je to k ničemu a potenciálně nebezpečné. Kdo se v tom aspoň trochu vyzná, okamžitě podle přípony ví, o co jde. Se schovanýma příponama můžu akorát tipovat podle ikony. Ty se ale mění, není v tom pořádek, a v každé verzi vypadají jinak. Obrázky si sice můžu zapamatovat, ale nemůžu si o jednom konkrétním vyhledat informace na internetu (zkus dát vyhledávači vyhledat obrázek vypadající stejně - neexistuje náhodou nějaký, který by to uměl?). Co kdybych se nedejbože na soubory podíval na úplně jiném systému od jiného výrobce nebo dokonce použil příkazový řádek? Co kdybych chtěl na některý z nich odkazovat v HTML. Aha, já zapomněl, správný uživatel si všechno naklikává ve Frontpagi.

Vůbec je absurdní, že Microsoft nejdřív zavedl, že název souboru má tvar něco.XXX, že každý typ souboru má 3-písmennou příponu, a pak je nechce ukazovat. Dokonce kvůli tomu měnil .html na .HTM, aby to byly 3 písmena. Že to má být VELKÝMI PÍSMENY vymyslel taky nějaký inteligent, to po nahrání na server s Unixem uživatele určitě potěší.

Obhajuješ tady, že není potřeba vědět, kde data jsou, není potřeba vědět, co je to za soubory, o všechno se postará systém, klidně ať se to ukládá společně s ním do jednoho velkého chuchvalce multimediálního čehosi. Problém by nastal, kdybych pak chtěl (nebo byl nucen) systém přeinstalovat. K čemu je mít víc než jeden disk, k čemu jsou partitiony, k čemu je možnost vytvářet adresáře, proč bych měl vůbec vědět, že v tom počítači něco je? Směřuje to akorát k tomu, že všechno bude součástí systému, systém samotný bude všechno dělat a jeho provoz jedinou věcí, co počítač dělá. Bude platit počítač=windows. Přesně to zřejmě Micro$oft chce. Na otázku při pohledu na startovací obrazovku Windows, jestli Windows je počítač nebo monitor, bude "Windows je všechno, ale to tě nemusí zajímat. Hlavně nezapomeň říct na Vistu [w:ʌ::w]."

Říkáš, že chceš počítač používat a ne řešit byrokracii. Jenže právě tahle "logika" byrokracie je, nic jiného. Je hezké, že se snaží vyjít uživatelů vstříc. Ale proč mi to neumožní určit, kde to chci mít? Je to naprosto primitivní a pokud je nad možnosti Windows mít takový "systémový" adresář mimo vlastní systém, tak ať to radši nechají být. V průzkumníkovi nebo v okýnkách na výběr souboru by měla být možnost určit si záložky, a to jakékoliv. Ve WinXP tam nově dali ten šedý pruh vlevo, tak ať je tam na výběr i něco jiného než ty nešikovné "Dokumenty" (na plochu si taky asi taky moc souborů ukládat nebudu, to bych si ji zaneřádil). V průzkumníkovi jsou oproti TCMD náhledy, měli by tam ale dodělat možnost vytvářet záložky a tak a FTP pokud chtějí, aby to byl kvalitní, univerzálně použitelný program.

Taky není úplně šikovné, že programy v nabídce Start jsou všechny až v jedné z podnabídek. Je to tak důležitá věc, že by si zasloužily vlastní menu rovnou na liště. Ve WinXP jich mám asi 20 nacpaných v QuickStartu (3 jsou vidět, zbytek je dostupný přes » ), ale je to takové náhradní řešení. Ve Windows 2000 jsem Start zorganizoval podobně jako to bývá v Linuxu podle kategorií programů rovnou ve Startu. Ale programy se vždycky samy dávají do Programů (když je to špatně napsané, tak to může vytvořit i druhou takovou podnabídku "Programs" z anglické verze) a člověk se o to pak musí starat. Taky je problém, že když je víc uživatelů, tak to často dá zástupce na plochu a do Programů jen tomu, kdo instaluje, i když to pak bude používat někdo jiný (ale třeba nemá administrátorská práva). Před několika lety jsem kvůli tomu v Baltíkovi vyrobil MenuWizard. Mohli by to nějak pořešit přímo ve Windows. Novým uživatelům by se mohla do nabídek udělit určitá množina programů, podle toho, co bude který potřebovat. Stejně tak by mohlo být na to nějaké standardní windowsácké okno, ve kterém by se to dalo určit přímo z instalačního programu.

Možností, jak ve Windows zlepšit a pro uživatele zpříjemnit takové běžné záležitosti, by se dalo najít nepřeberně. Pokud tedy jako výhodu každé nové verze Windows zmiňují právě uživatelskou přívětivost, čekal bych, že se vážně budou zabývat i zlepšením po praktické stránce, ne jen všude cpát různé "multimediální" nesmysly.

Miloš
Stejně jako jsem nikdy nepoužil vymoženost zvanou koš; mažu proto, abych a) smazal, b) uprázdnil místo
A tak dál a tak dál.

To každý. Koš je se ale hodí pro případ, že něco smažeš omylem. To se může stát. Pokud chceš smazat rovnou úplně, stačí (v průzkumníkovi) prostě zmáčknout Shift-Delete. Je dobře, že tam koš je a že je na výběr kromě toho i úplné smazání.

Timy
„dobre, zkonkretnim to. kupuju si notas, dvoujadro, 2G ram. Visty ano ci ne? diky“
Daná konfigurace je na Vistu dostačující, takže ano.

To je samo o sobě dost hloupý důvod. Že něco počítač utáhne je důvod, proč to na něm mít? Na WinXP to taky stačí, takže ano. Otázka je, jestli Visty oproti nim přinesou něco navíc, v čem spočívá ten jejich "lepší výkon", kromě toho, že můžu mít animovanou plochu a rolovat si okýnkama ve 3D. Náročnější systém zákonitě zpomalí počítač a je nesmysl si ho přizovat když starý funguje stejně dobře. Rychlejší počítač přece není rychlejší proto, aby mu všechny zdroje zase sežral nový windows a ve výsledku byl zase pomalý, nebo snad je? Microsoft možná trochu zapomíná, že OS není (jen) hra. Heroes (stejně jako plno dalších) je taky taková hra, která je pořád skoro stejná, jenom má vždycky lepší efekty a nejnovější 5ka je ve 3D. (ale to asi není nejlepší příklad, v HOMM se různé věci mění a 3 je rozhodně lepší než 1 a 2 a ve je mimo grafiku 4 hodně změn, našly by se lepší).

souki
To na co seš zvyklý v XP můžeš klidně provozovat i pod Vistou.
No a? To není důvod mít Vistu, leda, že by to obráceně neplatilo (a byly by věci, které můžeš provozovat pod Vistou a nemůžeš pod WinXP).

Miloš
Chci říct, že tohle nikam nevede; opravdu se na dané téma může me akorát hádat, ale WWW se nakonec stejně musí rozhodnout sám.
Právě proto se vás asi ptá. Potřebuje vědět, v čem je Vista lepší a jestli stojí za to se kvůli tomu pro ni rozhodnout (i za cenu větší harwarové náročnosti, případně jiných nevýhod - problémy s kompatibilitou atp.).

Takže ještě jednou – Visty umí opravdové symbolické odkazy na jednotlivé soubory?
Ve Windows jsou zástupci. Nevím, co proti nim máš. Jsou to obyčejné malé soubory s příponou .lnk (tohle mi připadá jako jeden z mála případů, kdy má smysl příponu schovávat).
Miloš
Profil
imploder
Díky za dlouhé a milé čtení. Jen malá oprava na závěr:
Ve Windows jsou zástupci není odpovědí na otázku po symlincích.
Proti zástupcům mám to, že jde o textové soubory. Jsou řazeny mezi soubory (ne mezi adresáři) a nemohu do nich nic ukládat.
Například – adresář %userprofile%\dokumenty mám prázdný, není v něm vůbec nic.
Tento adresář není adresářem, nýbrž je to junction-point, který ukazuje na disk M do adresáře Dokumenty\Administrator_Dokumenty
Kdykoli chce nějaký nablblý program ukládat do %userprofile%\dokumenty, zachrochtá blahem a uloží to tam, jenže ve skutečnosti to uloží do M:\Dokumenty\Administrator_Dokumenty
Tohle pomocí zástupce nikdy neuděláš.
imploder
Profil
No tak vidím, že zástupci jsou něco jiného.

Co se týče filesystému je taky co zlepšovat. Tím, jak ve Windows funguje, se soubory musí pořád fragmentovat, a to ubírá na rychlosti (a pak zvlášť ty slavné "multimediální" věci, o kterých M$ pořád mele, nejedou jak mají). V Linuxu je to prý vyřešené líp.
Miloš
Profil
imploder
se soubory musí pořád fragmentovat,
se soubory neustále fragmentují a uživatel je musí defragmentovat.
Co je u té defragmentace tristní – prostředky od M$ není možné defragmentovat MFT. Ostuda.
A defragmentátor ve slavných Vr haf haf Vistách je naprosto nedostižný – během defragmentace zobrazuje informaci (tuším animovaně), že probíhá defragmentace. Jakékoli podrobnosti nikde nic, aby se bfu nepolekal.
TSD
Profil
imploder
Člověče, ty mi mluvíš z duše. S tebou bych chtěl zajít na pivo, mohli bychom nadávat na vistu spolu.

Podepisuju se pod to všechno.
RPG
Profil
Předem, rád bych odpověděl zakladateli tématu: Visty ano.

Jak milé vidět tolik lidí s takovým… zápalem. Je až komické, jaký Vista vyvolala boom. Ne ani tak technologický, jako spíše sociální a názorový. Je zvláštní, že na ni vždy nadávají především ti, kteří s ní v životě nepracovali déle než pár hodin. Trochu mi to připomíná módní vlny. Někteří lidé nemají rádi změny. Nechtějí je, nebo si je nemohou dovolit.

Každý nový systém je odmítán a zatracován. Pamatuji to i z dob XP, i tehdy se našlo mnoho odborníků "kterým 2k přece stačí, nemají důvod pořizovat XP."
Já osobně jsem s Vistou spokojený. A byl bych spokojený i kdyby mi dali XP. I kdyby mi dali 2k. Nepotřebuji totiž hledat problémy. Dostal jsem ji k notebooku, tak ji používám.

Problémy se vyskytovaly v každém systému. Dříve nebo později, vždy se něco "podělá", ať již přímým nebo nepřímým zásahem. U Visty je to jen mnohem víc "na ráně", protože na problémy XP jsou lidé zvyklí.
A že Vista některé programy prostě nerozjede? To samé se přece stávalo na XP. Proč by jinak vznikaly DOS emulatory a podobné programy?

Mimochodem, tohle je jedna z věcí, která mi na Vistě, potažmo Microsoftu, vadí. Nerozjedu své oblíbené, staré hry (roky 1995-2000). Ale to je nejspíš daň za moderní technologie. Ony by stejně chudinky nesežraly dvoujádrový procesor.

A ano, Vista je, oproti Linuxu či XP, pomalá. Před několika lety byl dvoujádrový procesor a 1 GB ram luxusem pro ty nejbohatší. Nevěřil bych, že na takové sestavě někdy pojede pomalu pouhý operační systém.
Vždy jsem měl za to, že operační systém je tady pro hardware, ne že budu muset vybírat hardware pro systém.

Abych to uzavřel; vše má své pro a proti. Vista není ani zdaleka tak špatná, jak někteří lidé říkají, ani zdaleka tak dobrá, jak tvrdí ta druhá skupina.
Když někomu vyhovují 2k, ať je používá. Když někomu vyhovuje Vista, ať ji používá. Extrémní jedinci mohou nahodit 3.11, či, v druhém případě, utíkat číst Hulána.
Já říkám: neřešte to.

Ad.
Total Commander používám a Babičku jsem nečet.
Měsíček
Profil
Také dobrý příspěvek RPG :) aji bych se pod něj podepsal.
Railbot
Profil
A že Vista některé programy prostě nerozjede? To samé se přece stávalo na XP. Proč by jinak vznikaly DOS emulatory a podobné programy?
Přesně tak. Pokud si vzpomínám, svého času vznikaly sáhodlouhé seznamy her i jiného softwaru, který pod XP nešel, bylo z toho velké haló, ale zase na jednu stranu to byl fakt, proč hodně lidé včetně mě se zuby nehty až do poslední chvíle drželo například Win98 (dnes vím, že to bylo šílené). Stejná situace teď panuje ohledně Vist až na ten podstatný detail, že v dnešní době XP nemají s ničím problém a jsou téměř neotřesitelně stabilní, takže důvod přejít je minimální. Tak jako tak, doba kráčí kupředu a já na podzim plánuji nový počítač a k němu i Visty, ačkoli mi na XP nic nechybí.
Timy
Profil
imploder
„To je samo o sobě dost hloupý důvod. Že něco počítač utáhne je důvod, proč to na něm mít?“
Vzhledem k tomu, že udal konfiguraci notebooku a zeptal se Visty ano nebo ne, bylo pravděpodné, že Vistu chce, ale neví, jestli to ten notebook utáhne. Kdyby ji vůbec nechtěl, asi by se ani neptal. Pokud chtěl znát názor na Vistu obecně (což se nakonec také stalo), měl se lépe zeptat.

„Ale proč mi to neumožní určit, kde to chci mít? Je to naprosto primitivní a pokud je nad možnosti Windows mít takový "systémový" adresář mimo vlastní systém, tak ať to radši nechají být.“
Pravý klik na dokumenty → Vlastnosti → Umístění.

„V průzkumníkovi nebo v okýnkách na výběr souboru by měla být možnost určit si záložky, a to jakékoliv. Ve WinXP tam nově dali ten šedý pruh vlevo, tak ať je tam na výběr i něco jiného než ty nešikovné "Dokumenty"“
Nevím, jestli si rozumíme, ale jestli těmi záložkami myslíš jakési odkazy na složky, tak stačí vlézt do user → odkazy a tam si nadefinuješ zástupců kolik chceš a jaké chceš (Vista).

„V průzkumníkovi jsou oproti TCMD náhledy, měli by tam ale dodělat možnost vytvářet záložky a tak a FTP pokud chtějí, aby to byl kvalitní, univerzálně použitelný program“
TCMD umí náhledy a Explorer umí FTP.

„Taky není úplně šikovné, že programy v nabídce Start jsou všechny až v jedné z podnabídek. Je to tak důležitá věc, že by si zasloužily vlastní menu rovnou na liště. Ve WinXP jich mám asi 20 nacpaných v QuickStartu (3 jsou vidět, zbytek je dostupný přes » ), ale je to takové náhradní řešení.“
Ve Vistě stačí stisknout win klávesu, napsat název programu (nebo část) a dát enter. Do výpisu programů prakticky vůbec nechodím.
TSD
Profil
Railbot
já na podzim plánuji nový počítač a k němu i Visty, ačkoli mi na XP nic nechybí.

Nepřipadá ti to ani trochu šíleně?
Máš něco co funguje, nemáš sebemenší důvod měnit a ty si půjdeš pro nový HW, který z větší části potřebuješ jen proto, abys na něm mohl používat nový OS, který ti funkčně nepřinese nic nového.
Timy
Profil
TSD
„…který ti funkčně nepřinese nic nového.“
To je trochu přehnaná ptákovina, nemyslíš? srovnávací tabulka
TSD
Profil
Timy
Nemám sílu teď uvažovat o každé z těch položek, ale od bojovníků za Vistu jsem už většinu slyšel. Většina mě pobavila (třeba Windows Sidebar), něco mě vytočilo (Průzkumník), jen minimum z toho považuji za přínos (teď si nemůžu vzpomenout, nemyslím to ironicky).

Víc k tomu nemám co dodat, ale jako někdo, kdo používá PC k práci, ne ke kochání se poloprůhlednými okny, zůstanu na XP ještě hodně dlouho.
Timy
Profil
TSD
Klidně si mysli co chceš, ale netvrď tady, že Vista nepřinesla funkčně nic nového, to je prostě lež. Ta tabulka u Hulána není natolik krátká, aby se o ní dalo říct, že to je nic.
Railbot
Profil
TSD
HW bych si nový kupoval tak jako tak, patřím mezi hráče počítačových her. Být to jen kvůli OS, tak bych na nové železo ani nepomyslel, tolik pro pořádek.

No podívej, na Visty stejně jednou bude nutné přejít. Bude to za nějaká léta, ale stane se to. Tak já si trošku pospíším a půjdu s dobou už teď, nemám žádný důvod proti. Užitečných funkcí mají Visty něco navíc, po SP už opadly problémy s kompatibilitou některých aplikací a Aero používat nemusím, pro práci je to také ok. Takže já na tom nic šíleného nevidím.
Miloš
Profil
TSD: OS, který ti funkčně nepřinese nic nového.
Timy: netvrď tady, že Vista nepřinesla funkčně nic nového, to je prostě lež
Koukal jsem se na tu my-ego-tabulku. Inovací je sice dost, ale pokud bych ji měl rozdělit na využil bych/nevyužil bych/nerozumím, k čemu to slouží, pak je Vista opravdu systémem, který mi nepřinese nic nového; přesněji – kdy je pro mě osobně užitná hodnota nového zanedbatelná.
fikus
Profil *
hezký flame :)

jestli můžu napsat svůj názor:
Visty - vypadají hezky, grafika je o kus dál, aero, gadgety (sidebar) jsou hezky interaktivní, ale žerou mi cca 300MB paměti, takže je bez milosti vypínám... Pro obyčejného uživatele požadujícího jen základní funkce Visty nejsou problém. Problém nastává když potřebuju něco nestandardního - zobrazit systémové soubory, zobrazit koncovky souborů, nastavit síť, nainstalovat nepodepsaný certifikát nebo ActiveX prvek..., obyčejný uživatel o těchto funkcích ani netuší, ale mě jako pokročilému uživateli/správci chybí nebo mě rozčiluje dlouze hledat kde a co zapnout a proč už to není na těch místech kde jsem na to zvyklý už od w2k a proč musím udělat ještě 3x více operací abych něco povolil?
Visty jsou prostě stavěny příliš uživatelsky a nutí uživatele k určité filozofii ovládání, nedávají mu moc na výběr. Optimální by bylo, kdyby existoval jakýsi user mod a expert (správcovský) mód, mezi kterými by šlo volně přepínat. Teď mají pouze user mod, který je nastaven dost paranoidně vůči útokum zvenčí (viry, trojany, atd...) i zevnitř (nezkušení uživatelé schopní mazat systémové soubory), pokročilému uživateli tak ale hází spoustu klacků pod nohy.
souki
Profil
imploder
Nemáš vůbec přehled. Není problém systému říct (a to už někdo od 98), že Dokumenty chceš mít jinde. Klidně na jiném disku klidně na síťovém, je to fuk. Logika ale zůstává - řekneš systému, kde dokumenty máš a on se podle toho přizpůsobí, aby se s tím dalo lépe pracovat.

Proč je zbytečná koncovka? Protože není jednoznačná. Systém pozná o jaký jde soubor i podle mimetypu a vedle ti to napíše srozumitelnou řečí.

Co se týče startu - tu podnabídku Všechny rpgoramy jsem použil snad 2x. Všechno co používám, tak mám hned na očích ve startu vlevo. Co používám méně, tak nelovím někde v nabídce. Zmáčknu Win, napíšu pár písmenek, enter a letím.

A jenom abychom si to ujasnili - tvrdíš, že pokud něco funguje, tak není třeba to měnit. XPčka jsou stará 7 let. Bylo vnich objeveno velkém množství děr. Za 7 let je vývoj zase někde úplně jinde.
Klasická situace když někam přijdu s notebookem např. prezentovat je - připojím kabel, vyskočí mi nabídka, vyberu co mi vyhovuje a dělám dál co potřebuju. Přijde někdo jiný, začne lovti v TTCMD, nastavovat rozlišení, konfigurovat a paradoxně je s tím naprsoto spokojený, protože má ten systém úžasně pod kontrolou. To je sice hezké, ale já bych ho radši používal než ho "měl pod kontrolou".
Zkrátka kdo se drží staršího systému je pro mě brzda.

(doufám, že už jsem to tu už nespal) A ještě jedna výhoda na závěr - zkoušeli jste někdy administrovat síť složenou z xpček a z vist? Máme teď linuxový server a přes VPN klienty na vistách. Dělat nějaké úpravy je prostě nádhera. Ať už jde o Vzdálenou pomoc, automatické zálohy nebo práva uživatelů.
souki
Profil
fikus
Takový mód tam v postatě exituje. Třeba fw - standardně jde akorát vypnout, zapnout a nastavit vyjímky. Má ale i druhý režim, kde se dá maximálně do podrobna nastavit kdy se má ptát, co má blokovat (a to nejden podle portu či aplikace, ale i podle módu sítě). Takhle jde nastavit prakticky všechno, ale obvykle se to vyplatí nechat vše v defaultu.

A mě třeba v ramce žere 1.5GB. Proč je to víc než tobě? Protože mám asi větší ramku a tak používá větší "swap". Ničemu to ale nebrání. Když nějaká aplikace potřebuje víc ramky, tak visty couvnou. Mít prázdnou ramku je přece hovadina - disk je pomalý, takže co může, ať je v ramce.
Měsíček
Profil
"Zkrátka kdo se drží staršího systému je pro mě brzda. "

Takže pokud se držím XP proto, protože mi nové funkce "Vist" připadají zbytečné a nikdy je nepoužiji, tak jsem brzda?
Miloš
Profil
fikus
Visty … nutí uživatele k určité filozofii ovládání,
Je-li filosofie láskou k moudrosti, pak mi „filozofie Visty“ filosofická nepřipadá ;-)
TSD
Profil
Timy
OK, opravím se. Je na zvážení každého, jestli si myslí, že mu vista něco přinese. Mně přinesla jen problémy díky tomu, že píšu software (nejen weby). Pozitivní efekt žádný.
Nevyžívám se v grafických efektech, nepotřebuju virtualizaci složek, která de facto znamená, že člověk pracuje se soubory a neví kde jsou, z WMP mám vyrážku jen když o něm píšu a kdybych chtěl Sidebar, tak bych si před dvěma roky neodinstaloval Samurize.

Tvrdím, že vista má jediný skutečný účel: prodávat vistu. Někoho láká na kýčovitý design a ovládání hlasem, někoho tlačí ke zdi tím, že directx 10 nefunguje pod XP.

To všechno je irelevantní, pokud máš pc na práci.

A jsem tam kde jsem nechtěl být. Dohaduju se o nesmyslech.
Timy
Profil
Miloš
Fakt ne? :-) Ok, zkusíme:

Třeba ten SuperFetch a přednačítání často používaných programů. Je to navíc opravdu vidět, takový Photoshop spouštím poměrně často a startuje asi pětkrát rychleji než InDesign nebo Illustrator, což jsou programy z jedné rodiny a měly by být zhruba stejně náročné.

Dále „Memory management - lepší správa paměti a cache, hardwarová DEP ochrana“. Nevím, jestli to spadá pod tento bod, ale já si nepamatuji, že by se mi někdy povedlo mít XP po roce používání stejně rychlá a stejně použitelná jako na začátku. Visty mi po téměř roce používání fičí jako na začátku. Tohle osobně beru za jednu z největších výhod, která je vidět až dlouhodobě. Když teď sednu k notebooku, kde mám XP asi rok, tak je to fakt za trest (ne oproti Vistě, ale oproti stavu tak ještě před půl rokem). XP se mi vždycky časem zaneřádily, ačkoliv jsem se o ně snažil starat. O Visty se nestarám a přesto nejsou zaneřáděné prakticky vůbec.

Pak „Shadow copy - automatické zálohování a ochrana souborů, jejich verzí, včetně systémových nastavení“ už mi jednou docela pomohlo.

„MultiCPU / MultiCore - přepsaný kernel pro lepší podporu vícejádrových dualcore / quadcore procesorů, lepší scheduler a priority aplikací“ Nedokážu posoudit, jak moc je to znát. Pokud hodně, tak je to velice důležitý bod, pokud neznatelně, tak je to zanedbatelný bod.

Taky se mi nechce věřit tomu, že by sis nezvykl na integrované vyhledávání a s tím spojené jednoduché spouštění programů, které nemáš v panelu rychlého spuštění. Stejně tak je rychejší samotné vyhledávání, protože systém už pokaždé tupě neprohledává disk jako v XP, ale má vše indexované. Samozřejmě toto lze nasimulovat pomocí Google desktop search a třeba pomocí Launchy.

Dalo by se určitě vymyslet ještě něco dalšího, ale opravdu nic z tohohle by pro tebe nebyl přínos?
fikus
Profil *
souki
Takový mód tam v postatě exituje.
Mám na mysli trochu propracovanější mod než jen to, že user má naproti administratorovi spoustu funkcí a povolení neaktivních.
Mít prázdnou ramku je přece hovadina - disk je pomalý, takže co může, ať je v ramce.
Mám 2GB RAM a mám takový blbý zvyk, mít otevřených 30 oken IE, plus x dalších a restartuju jednou za půl roku, když už není zbytí, a samotný sidebar mi žere cenných 300MB, a po jeho zavření je nárust výkonu citelný:) Záleží asi taky na tom, jaké jsou v něm Gadgety, některé se chovají skoro jako vir :)
Timy
Profil
TSD
„Mně přinesla jen problémy díky tomu, že píšu software (nejen weby). Pozitivní efekt žádný.“
Tak samozřejmě občas člověk na nějaký problém narazí, neříkám, že se jedná o dokonalý systém. Třeba před Service Packem jsem na Vistě nerozchodil žádný Céčkový kompilátor, jenom C++. Teď už to jede v pohodě. Jinak jsem se softwarem pro tvorbu webů neměl problémy, stejně tak jsem po SP rozchodil jakékoli vývojové prostředí. Čímž neříkám, že se nenajde takové, které člověk nerozjede.

„…že člověk pracuje se soubory a neví kde jsou…“
To už se tu řešilo. Umístění složky dokumenty (a všech ostatních) jde jednoduše změnit. Klidně si to dej do D:\dokumenty, když chceš.

„…z WMP mám vyrážku jen když o něm píšu…“
Tak ho nepoužívej… V XP je WMP taky a jsou snad kvůli tomu XP špatná…?
Miloš
Profil
Timy
Tak třeba ta svižnost/postupné zaneřádění – protože v <=XP to je tryzna, začal jsem používat TrueImage od Acronisu.
Jistě je pohodlnější, když systém drží pohromadě sám od sebe, ale těmito prostředky ho uvedu do původního stavu během pár minut.

ad automatické zálohování
Vždycky jsem zálohoval ručně. Body obnovy nevedu, nepotřebuju je. Data mám na externím disku a systém viz výše. Zvyk a naprostá spokojenost.

Taky se mi nechce věřit tomu, že by sis nezvykl na integrované vyhledávání
Nikdy jsem nic takového nepoužil, indexaci souborů jsem zakázal. Když něco hledám, +- vím, kde to je a najdu to TotalCommanderem, který mám spuštěný takřka permanentně. Nehledám zas tak často, abych ocenil výhody indexace (na její režii beztak taky padnou nějaké ty prostředky).
Timy
Profil
Miloš
Ok, seš zvyklý si moc věcí dělat sám, to by mě nebavilo.
souki
Profil
Miloš
Kouzlo je v tom, že to vyhledávání nehledá jen souborech. Ale i v emailech, historii MSN, programech apod. Zkrátka se zmáčkne win a napíše co zhruba by sis přál. Je to hodně podobné jako google desktop, ale je to integrované, takže to zákonitě musí být rychlejší a lepší.

fikus
Nepřijde mi, že by sidebar nějak brzdil. já v něm mám třeba jen hodiny MSN. Není ale vůbec problém ho nechat vypnutý.

Měsíček
Ano, jako uživatel staršího systému jsi pro mě brzda. To máš podobné jako s prohlížeči - spustě lidí dostačoval IE 5.5, ale asi by si nebyl rád, kdyby jeho zastoupení bylo 40%
Zkrátka je to nové, lepší, tak budu rád, když na to houfně všichni přejdou, aby se nemusela řešit kompabilita se všemi brzdami.
Měsíček
Profil
"spustě lidí dostačoval IE 5.5, ale asi by si nebyl rád, kdyby jeho zastoupení bylo 40% "

To není zrovna šťastně vybraný argument, všichni přešli na IE6 - IE7, protože bylo naprosto jasné a zřejmé, že nová verze má více funkcí, je opraveno mnoho chyb a je větší podpora, což se u Vist říci nedá, podporu má ve srovnání s XP mizivou, kolik chyb opravili tolik zase ve Vistě přidali a plno funkcí, kterými Vista oplývá může mít s trochou snahy i XP, ale OK, myslím, že budu i já nucen přejít na Vistu, ale zatím to nespěchá, protože není důvod.
souki
Profil
Měsíček
Důvod přijde rychle, protože pro hodně nového HW už se ani nedělají ovldače pro starší systémy :) Typicky k notebookům se dodávají ovladače pro visty (a visty) a na zbytek se kašle. To CD je tam ale asi stejně jen pro okrasu. CO já si pamatuju, tak jsem při installaci Vist (a byl jsem v jedné z těch prvních vln) nepotřeboval jediný ovladač.
« 1 2 3 4 5 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0