« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Railbot
Profil
spustě lidí dostačoval IE 5.5
Jen tak mimochodem, zrovna tahle verze se nikdy moc nechytila a používalo ji minimum lidí (asi proto, ze v zavesu sla 6, takze na 5.5 si malokd ovzpomnel), vedla vždy 5.0.
souki
Profil
Railbot
Střílel jsem od boku :) Šlo mi o princip
TSD
Profil
souki
Ale i v emailech, historii MSN, programech apod

Skvěle. A teď z druhé strany.
- Jak to funguje? Někde na pozadí běží asi nějaká služba, která trvale očuchává co je nového. To stojí nějaké systémové prostředky
- je ta služba tak propracovaná, že umí vlézt i do jiné pošty než MSOE a Outlook a do jiného IM než MSN?
-- pokud ano, je to na žalobu, protože v mé ne-MS poště nemá žádný spyware co dělat /EDIT: i kdyby byl součástí OS a nijak s daty dál nenakládal
-- pokud ne, je to jednak k ničemu a jednak je to manipulace, protože člověka, který to chce používat, to nutí k používání MS produktů.
- kromě toho.. jeden velký rychlý index toho, co mám v pc, je ideální zdroj pro kohokoliv, kdo má o ty informace zájem. Ať už by šlo o hackery nebo o MS samotný.
Měsíček
Profil
"To CD je tam ale asi stejně jen pro okrasu. CO já si pamatuju, tak jsem při installaci Vist (a byl jsem v jedné z těch prvních vln) nepotřeboval jediný ovladač."

Kromě ovladačů na LAN jsem také žádné nepotřeboval.

"Důvod přijde rychle, protože pro hodně nového HW už se ani nedělají ovldače pro starší systémy :)"

To není pravda, minimálně dělají vždy pro Vistu a XP (případně i Linuxové distribuce).

"Typicky k notebookům se dodávají ovladače pro visty (a visty) a na zbytek se kašle."

Tak to můj notebook a ovladače k němu patřili k té lepší vlně.
Timy
Profil
Měsíček
„To není pravda, minimálně dělají vždy pro Vistu a XP“ & „Tak to můj notebook a ovladače k němu patřili k té lepší vlně.“
Ty tvé dvě věty jsou protichůdné.

TSD
„- Jak to funguje? Někde na pozadí běží asi nějaká služba, která trvale očuchává co je nového. To stojí nějaké systémové prostředky“
A co tím chtěl básník říct? Že cokoliv, co žere systémové prostředky nemá na počítači co dělat? :-))
Měsíček
Profil
"Ty tvé dvě věty jsou protichůdné. "

V čempak se ti zdají protichůdné?

První věta ukazovala na to, že ovladače jsou stále dělány jak pro Vistu tak i pro XP a druhá věta značila ironii, protože výrobce, který dává ovladače "jen" pro Vistu si podřezává žíly a já jsem ještě takového tedy neviděl.
TSD
Profil
Timy
A co tím chtěl básník říct? Že cokoliv, co žere systémové prostředky nemá na počítači co dělat? :-))
Ne, to bylo jen intro :) Ale přesto to tak v zásadě je. Z těch ostatních bodech popisuju, co mi na tom vadí a proč to nechci.

V XP to je taky, jen je to defaultně vypnuté. Ve vistě nevím.. lze to ještě vypnout? V dalších win už to vypnout nepůjde, na to dám krk.
souki
Profil
TSD
V mém případě je všechno produkt MS, takže žádné zdržování nebude. Třeba Thunderbird používá stejné rozhraní, takže asi taky nebude problém.
A k tomu velkému indexu - u Google Desktop ti to nevadí?

Měsíček
Pár takových nb už jsem určitě viděl. Má to přece logiku - jako výrobce dodáš nb s nasintalvoanými vistami. Proč by ses měl obtěžovat s ovladači pro nějaký starší systém?
Timy
Profil
Měsíček
„První věta ukazovala na to, že ovladače jsou stále dělány jak pro Vistu tak i pro XP a druhá věta značila ironii, protože výrobce, který dává ovladače "jen" pro Vistu si podřezává žíly a já jsem ještě takového tedy neviděl.“
Ano, první věta říkala, že vždy existují ovaldače pro XP i Vistu a druhá věta připouští, že opravdu existují notebooky, které nemají ovladače pro XP. To je poměrně jasná protichůdnost.
Miloš
Profil
souki
Kouzlo je v tom, že to vyhledávání nehledá jen souborech. Ale i v emailech, historii MSN, programech apod. Zkrátka se zmáčkne win a napíše co zhruba by sis přál. Je to hodně podobné jako google desktop, ale je to integrované, takže to zákonitě musí být rychlejší a lepší.
A zase jde o ty priority – v e-mailech vyhledávám snadno v Opeře, kterou používám jako mailového klienta.
Také nevím, co je historie MSN, takže jsem to asi nikdy nepoužil. Je-li (podle slovníku zkratek) MSN totéž co MicroSoft Network, pak zřejmě žádné microsoftí sítě nepoužívám.
Timy
Profil
Miloš
MSN = Windows Live Messenger ;-)
Miloš
Profil
Timy
Aha, tak s tím jsem se pral jen proto, abych ho ze systému úplně odstřelil, on totiž snad ani pořádně nejde odinstalovat; nakonec jsem ho zlikvidoval na podzim při poslední instalaci (legalizaci) windows za pomoci nLite.
Nepoužívám ani icq; akorát z času na čas skype, který mi plně postačuje.
TSD
Profil
Miloš
MSN = Windows Live Messenger = obdoba icq. Vlastní síť, vlastní klient.
A jak to tak vypadá, na rozdíl od hloupýho icq je to "vista-spying-ready"
souki
Profil
TSD
na rozdíl od hloupýho icq je to "vista-spying-ready"
Prosím?

MSN je náhdou fajn a obvzlášť pokud toho používáte od MS víc. Je třeba hezké, když píšete mail a v hlavičce Vám svítí, že dotyčný je online. Nebo naopak píšete zprávu na MSN a on jde do offline - program vám navrhne přepnout se do emailu a pokračovat.

Přijde mi, že systém a vůbec všechny prgoramy bereš jako svého nepřítele :)
Měsíček
Profil
MSN = Microsoft Network
WLM = Windows Live Messenger
MSN Messenger = Starší verze od nového WLM
TSD
Profil
souki
:) To je asi ten zásadní rozdíl, o kterém je tato diskuse.

Tobě vyhovuje ucelené provázané řešení od jedné firmy, kdy přecházíš z IM do mailu, vyhledávání, které má přístup ke všemu, virtuální složka Dokumenty a dalších pár věcí bys jistě uměl dodat sám.

Já používám aplikace. Když píšu mail, tak píšu mail, když chci něco hledat, tak rozlišuju jestli hledám v názvu souboru nebo jeho obsahu a provázanost programů mě neskutečně vytáčí. Chci rozlišovat fyzické jednotky C: D: atd a chci vědět, kde mám dokumenty, protože je chci sám zálohovat podle vlastního uvážení.

Miloš
Psals o tom, že ses nemohl zbavit MSN. Je to jednoduché. Stačí v outlooku zatrhnout, že nechceš, aby se MSN spouštěl. EDIT: Platilo dříve a už nevím jestli to byl outlook nebo OE. Aktuální stav neznám, už jsem to nějakou dobu u nikoho neřešil.
Timy
Profil
TSD
„Chci rozlišovat fyzické jednotky C: D: atd a chci vědět, kde mám dokumenty, protože je chci sám zálohovat podle vlastního uvážení.“
c:\Users\%user%\Documents\ Tak. A teď víš, kde jsou. Největší záhada rozluštěna. A ve vlastnostech si to umístění můžeš kdykoliv jakkoliv změnit. Kolikrát to tady ještě budeme opakovat? :-)
Miloš
Profil
TSD
To bych ten outlook musel mít ;-)
Nemám ani velký outlook (nemám ani MS Office), ani Outlook-Express.
souki
Profil
Miloš
ve vistách máš windows mail, at to chceš nebo ne :)
Miloš
Profil
souki
Myslím, že pomocí nLite taky půjde odstřelit.
souki
Profil
Miloš
Když myslíš, že tě těch pár MB zabije...
TSD
Profil
Timy
Není to záhada, věděl jsem kde to je. Ale zkus si tu složku třeba zkopírovat. Z plochy to neuděláš a když chceš udělat to, že ji otevřeš a pak poskočíš o úroveň výš, tak máš smůlu. V průzkumníku nevidíš c:\Users\%user%\Documents\, ale Dokumenty a šipka Nahoru tě hodí zpátky na plochu. Jak říkám. Fyzická organizace souborů, kdy nejvyšší úrovní je disk a v něm složky, je něco, od čeho se MS uživatele všemožně snaží odříznout. Prostě muziku máš tady, nezajímej se, kde to je. Program files? Smůla, nejsi admin. Atd.
Timy
Profil
TSD
„Ale zkus si tu složku třeba zkopírovat.“
Vlezl jsem do %user%, zkopíroval jsem tam jednu složku (dokumenty ne, jsou moc velké :-)) a nakopíroval jsem to na déčko. Kde by měl být problém?

„V průzkumníku nevidíš c:\Users\%user%\Documents\, ale Dokumenty a šipka Nahoru tě hodí zpátky na plochu.“
Tak to je divný, když nadřazená složka je %user% :-)

„Prostě muziku máš tady, nezajímej se, kde to je.“
Já vím, kde je… Vím, kde se nachází ve „Windows struktuře“ a vím i, kde se nachází „opravdu“. Co víc bych ještě potřeboval vědět?

„Program files? Smůla, nejsi admin.“
To jsem nepobral. Pokud máš zapnuté UAC, nemůžeš tam bez toho otravného odkliknutí provádět žádné změny. Pokud si vypneš UAC, můžeš se tam hrabat dle libosti.
Měsíček
Profil
Nejste tak náhodou už moc mimo?
aDAm
Profil
ehm dovolím si oponovat o těch dokumentech....jak v XP které jsem používal celkem dlouho tak i ve Vistach které mi na PC běží již přes rok si umístěni složky dokumenty a všech podsložek jako je hudba, video atd řídím sám. Prostě systému řeknu že dokumenty mám na disku E a hotovo....ti co tvrdí opak to prostě a jednoduše neumí...je to otázka tak dvou kliků...
TSD
Profil
Měsíček
Asi už jsme, já už se v tom vrtat nechci.

Takže jen abych vysvětli ty Dokumenty Timymu
Otvíral jsem Dokumenty přímo z plochy

Program Files s tímhle nesouvisí, to jsem do tohoto tahat neměl, beru zpět.
souki
Profil
TSD
A hlavně jako uživatel v Program Files opravdu nemáš co dělat.

A proč je dobré používat tu windowsí strukturu? (už je jedno jestli defaultní, nebo přenastavenou) Koupím si nový počítač a chci přemigrovat. Co udělám? Odklikám průvodce a mám všechno od nastavení přes dokumenty až k obrázku na ploše převedeno na druhý PC.

Ten tvůj přístup mi trochu připomíná databázi vs. data v souborech (u webu). Víš kde máš uloženou DB na hostingu? Ikdyby, tak jeto vlastně jedno.
fikus
Profil *
souki
Typicky k notebookům se dodávají ovladače pro visty (a visty) a na zbytek se kašle.
mám měsíc starý notebook profesionálnější řady: HP Compaq 8510p a jestlipak víš co na něm bylo předinstalováno? XP :)
souki
Profil
fikus
Což tam mohl i dát prodejce, kterému se povalují instalačky na skladě. Protože u HP se u tohot modelu píše "Společnost HP doporučuje systém Windows Vista® Business."
fikus
Profil *
souki
asi by se mu měly ale povalovat na skladě instalačky právě k tomuto modelu, že? :) Mám k tomu instalačky XP i Visty, můžu si vybrat, ale možná vědí proč tam default cpou XP :) Co HP "doporučuje" bych nebral jako závazné, mají s MS smlouvu, která je k tomu "nutí".
« 1 2 3 4 5 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0