« 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
souki
Profil
fikus
Proč ke konkrétnímu modelu? Ovladače se stejně většinou stahujou z internetu automaticky.
Davex
Profil
souki
U HP lze standardně objednat notebook s předinstalovanými Windows XP a s vlastní modifikovanou konfigurací. Spíš to ale využívají větší firmy. V hotových noteboocích od distributora jsou jen Visty nebo FreeDOS.

Edit: Navíc asi fikus trochu kecá, protože jsem u počítačů a notebooků HP neviděl instalační média už hodně dlouho. Bývá to i častým tématem na servisních školeních.
fikus
Profil *
Davex
Navíc asi fikus trochu kecá, protože jsem u počítačů a notebooků HP neviděl instalační média už hodně dlouho. Bývá to i častým tématem na servisních školeních.
Tak takový nesmysl slyším poprvé, samozřejmě to nejsou klasický oem instalačky, ale restore cd s se systémem a drivery nebo chceš říct, že HP notebook si nepřeinstaluješ?
souki
Proč ke konkrétnímu modelu? Ovladače se stejně většinou stahujou z internetu automaticky.
neřekl bych.
souki
Profil
fikus
Já bych řekl.
fikus
Profil *
souki
nechci se hádat, nevím jaký je standard poslední rok u většiný výrobců, ale třeba drivery pro síťovku si přes inet určitě nestáhneš, drivery pro nové intel čipsety při instalaci XP taky ne a rovněž každý nemá doma inet..., odjakživa dávali restore cd se systémem a drivery v jednom.
souki
Profil
fikus
Nevím jak ty, ale já v životě ovladače síťovky neinstaloval.

EDIT: pro systémy vyšší než 95(8)
Davex
Profil
fikus
Na Recovery (dnes už) DVDčkách je umístěný pouze systém, jehož instalace byla zvolena při prvním spuštění notebooku. Uživatel si je musí po dokončení instalace vytvořit sám. Systém se tedy obnoví do stejného stavu jako při jejich vytvoření.
fikus
Profil *
Davex
asi máš pravdu, netušil jsem: "HP computers that ship with Microsoft Windows Vista do not come with recovery CDs. Instead, they use a space (partition) on the hard disk drive to store the recovery information." http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&dlc=en&docname =c00814731 Recovery systém s Vistami už tedy nedávají na CD/DVD, ale na speciální oddíl.
Ale jak jsem psal, ten můj byl s XP.
aDAm
Profil
tak bych tu vaši mlhu o HP trošku rozpustil. Stolní PC se dodávají již s předinstalovaným systémem a to jen Windows VISTA a žádné XP!!!! Pokud najdete nějaký s XP tak se jedná o model jaro 2007 (nevím teď přesně kdy přecházeli na Vista ale každopádně je to stará model) PC příjde uživateli bez jakýchkoliv instalačních CD/DVD pro systém. Uživatel má možnost vytvořit si tzv RECOVERY MEDIUM buď na CD nebo DVD nebo DVD-DL, volba je na něm. Pomocí těchto médií potom může udělat restore systému do původního stavu jako z fabriky. Je k dispozici několik módu pro obnovu systému a je taky možnost dělat obnovu pomocí speciální partice která je na disku již z fabriky. Velikost této partice je okolo 7-9GB v závislosti na vybavenosti systému, a na počtu jazyků. Může nastat stav kdy systém nejde obnovit ani z partice ani z vyrobené recovery zálohy a v tomto případě musí zákazník kontaktovat HP ketrý mu dodá univerzální recovery DVD pomocí kterých udělá kompletní reinstal systému.

A o tomto se s nikým hádat nebudu...takhle to prostě jě!
fikus
Profil *
to se klidně nehádej, my tu taky neřešíme stolní pc;)
Měsíček
Profil
"A o tomto se s nikým hádat nebudu...takhle to prostě jě!"

Není.
aDAm
Profil
Měsíček
dokážeš to nějak? Kamaráde můžu tě ubezpečit že to tak je, nějakou dobu jsem dělal ve firmě kde se PC pro HP skládají.

fikus
pro NTB je to + - autobus stejný, akorát se dělají jinde než v Ostravě...
Davex
Profil
aDAm
Já tedy nevím kde jsi dělal, ale naše dodávky chodí z Foxconnu v Pardubicích a nahrávají nám tam dle objednávky Windows XP Professional (na PC i NB). Asi bude rozdíl, zda se montuje pro maloobchod nebo korporátní klienty.
aDAm
Profil
Davex
ano foxconn je jedna z firem co pro HP pracuje, ta vyrábí pro CZ, SK, PL a pár dalších zemí okolo...děs firma. Pokud vám od nich chodí PC s XPčkama tak je to podezřelé, leda by jste brali MSHčka ( postavena na přání klienta) a tam by byl požadavek na XP jinak je to fakt divné, HP teď všude dává Visty, pro XP už není ani podpora ( ve smyslu vývoje a aktualizací jejich aplikací ). Já sem dělal v Pegatronu ( jedna z největších celosvětových firem vyrábějící PC/NTB samozřejmě prodávající pod jinými značkami ;) )
Kolibáč
Profil
Někdo tu kdysi měl něco proti POSIX normě, takže proč by MS Windows měly splňovat tuto normu, aby se o nich šlo bavit: POSIX definuje jednotné nízkoúrovňové API, jednotné skriptovací příkazové rozhraní apod. K čemu je to dobré? Píšu relativně nízkoúrovňovou aplikaci a chci ji mít multiplatformní. Kvůli MS Windows musím řešit kraviny jako jsou zpětná lomítka v cestách k souborům atd. Nehledě k tomu, že správa POSIX-pozitivních systémů je průhledná (například oproti bordelu v systémovém adresáři MS Windows). Jednotný shell by byl též ku prospěchu a to nejen kvůli systému správy, ale též kvůli náročnějším uživatelům (ano, nejlepší textový editor je Vim).
« 1 2 3 4 5
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0