Autor Zpráva
paulos etruska
Profil
Dobrý den,
občas (převážně při větší záteži) se mi začnou z počítače ozývat zvláštní zvuky. Zní to přesně jako když se vypíná počítač, ale vždy jako by na poslední chvíli znova naskočí. Tyto zvuky se pak opakují i v 3 sekundových intervalech, většinou to vyřeší restart. Už 2x se mi ale stalo, že po tomto naskočila modrá obrazovka s KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Následně pak počítač nemohl najít žádný pevný disk. Je to tedy v pokaženém hard disku, nebo je potřeba hledat chybu jinde? Děkuji.
souki
Profil
Ten pravý čas na zálohu :)
paulos etruska
Profil
souki
Ta už samozřejmě je;)
Jen bych rád zjistil v čem je problém, protože by nebylo nic moc koupit nový hard disk a zjistit, že v tom problém nebyl.
DoubleThink
Profil *
A co hlasí SMART rozhraní?
paulos etruska
Profil
DoubleThink
Stáhnul jsem si program HDD Health 3.3 a pokud se mu dá věřit tak stav disku i teplota jsou v pořádku. Až bude mít pc zase slabší chvilku, uvidíme jestli něco ukáže.
paulos etruska
Profil
Hmm, tak počítač opět zpíval, ale program žádnou chybu nenahlásil. Napadá někoho čím by to ještě mohlo být, když ne hard diskem?
peta
Profil
paulos etruska
Pocitej s tim, ze ten disk bude nepouzivatelny. Doma mam jeden takovy ve skrini. Abych z nej dostal data, musel jsem vypnout v biosu LBA resp, prepnout z Auto na no-lba nebo, co tam mas.

Nejakou chvili mi to v nem takto lupalo (chovalo se to jako zaseknuty gramofon nebo, jak ty rikas, vypinalo), cas od casu a jednoho krasneho dne nechtel naskocit vubec. Pravdepodobne chyba v HW, mozna vydrena plotna z win. ... atd, dohady. Proste to neslo.

Jinak, jestli se to skutecne vypina, muze to byt i teplotou. Mozna mas blizko CDromku nebo jiny zdroj tepla a disk, kdyz se prehriva, ma tepelnou ochranu. Kdyz to zacne delat priste, zkus jej chladit, treba pruvanem, ventilatorem, ... Pokud s tim pri vetsi zatezi prestane, mohlo by to byt teplotou.
V pripade zapeceteneho kompu bych to reklamoval. To vetrani bych zkusil vyloupnutim ve predu krytky (cimz komp otevres pro lepsi odvetravane nebo pro prime chlazeni). Ale abys to moc neposkrabal, pak by ti nemuseli reklamaci uznat.

Tez by to mohl byt spatny kontakt (napajeni disku, ...)
paulos etruska
Profil
peta
Teplota je podle ukazatelů v pořádku. Zkoušel jsem pár prográmků, ale žádný chybu nenašel, chkdsk také nic neukázal. Zkusím ještě memtest, ale myslím, že RAMka s tím nic společného nemá. Jsem si jistý jenom tím, že chyba je v hardwaru, už jen zjistit kde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0