Autor Zpráva
paulos etruska
Profil
Dobrý den,
Mám film se .srt titulky se špatně se zobrazujícími znaky s diakritikou. Na počítači šlo všechno v pořádku, ale DVD přehravač (který jindy problém s titulky neměl) prostě české znaky nepřekousne. Existuje nějaký způsob jak nastavit .srt souboru kódování, tak aby to fungovalo i pro DVD přehravač? Děkuji
Bubák
Profil
Zjisti si, zda vůbec tvůj DVD přehrávač umí češtinu. Pokud ano, tak v jakém kódování.
paulos etruska
Profil
Bubák
Zatím všechny filmy zobrazovaly české titulky bez problémů. Neexistuje třeba nějaký "bezpečnější" formát titulků? Nejde .srt souboru nastavit nějaká hlavička s kódováním?
Bubák
Profil
Zatím všechny filmy zobrazovaly české titulky bez problémů.
To jsi vlastně psal a já to přehlídnul.
Tak si zjisti, v jakém kódování jsou titulky, co ti fungují a ty špatné překonvertuj, třeba v PSPadu.
Měsíček
Profil
"Nejde .srt souboru nastavit nějaká hlavička s kódováním?"

Není náhodou .srt obyčejný textový soubor stejně jako .html atd ..? Takže stačí jen v nějákém editoru změnit kódování.
Miloš
Profil
Koukal jsem na několik srt titulků a – přesně jak píše Měsíček – jde o obyčejné textové soubory.
Takže (viz Měsíček a Bubák) je otevři třeba v PSPadu a změň kódování.
paulos etruska
Profil
Tak jsem zkoušel ISO a Windows kódování, obojí dopadlo stejně jako soubor bez kódování. Při UTF-8 se čitelnost ještě snížila. Díval jsem se na filmy ve kterých kódování funguje, ale nenašel jsem žádné volně vložené soubory s titulky. Jak toho dosáhnout nevím, takže mi asi nezbyde než tituly natrvalo vrazit do jednotlivých .avi souborů.
Miloš
Profil
Tak jsem zkoušel ISO a Windows kódování, obojí dopadlo stejně jako soubor bez kódování.
1) Soubor bez kódování neexistuje. Kódování není šifra, nýbrž to, že má každé písmeno svoje pořadové číslo, např. @ je 64., \ je 92. atd.
2) Když jsi zkoušel ISO-8859-2 a Windows-1250, jak's to dělal? Když jsi ten srt soubor otevřel v PSPadu, byla diakritika správně? Byla-li, jakou kódovou stránku ti PSPad oznámil? (Najdeš ve stavovém řádku PSPadu). Změnil jsi pak (přes menu Formát) kódování, soubor uložil a opět vyzkoušel v DVD přehrávači?
3) Nebo PSPad naopak soubor načetl nekorektně (se špatnou diakritikou)?
paulos etruska
Profil
Miloš
1) Špatně jsem se vyjádřil. Nezkoumal jsem jaké kódování původní soubor měl, ale žádné české to nebylo.
2) Soubor jsem otevřel v PSPadu, změnil jsem formát, uložil jsem soubor. Před a po vypálení jsem jej ještě otevřel a zkontroloval, všechno v pořádku.
Měsíček
Profil
"1) Špatně jsem se vyjádřil. Nezkoumal jsem jaké kódování původní soubor měl, ale žádné české to nebylo. "

Jseš si jistý tím co píšeš? Jak "české nebylo"?
Miloš
Profil
Jestliže původní kódování nebylo české (ISO-8859-2, Windows-1250, UTF-8 resp. jiné Unicode), pak nemohlo obsahovat korektní češtinu; takový soubor ji nemohl obsahovat nikdy.
Miloš
Profil
paulos etruska
Soubor jsem otevřel v PSPadu, změnil jsem formát
A ověřil sis před změnou kódování, je-li diakritika správně? Protože pokud nebyla a tys ji změnil, tak jsi jen zpřeházel špatné k=odování na ještě špatnější.
paulos etruska
Profil
Měsíček
V původním souboru se čeština nezobrazovala, musel jsem cizí znaky nahradit za české.
Miloš
Několikrát jsem to kontroloval (i po vypálení) a jsem si jistý že soubory měly správné kódování. Je možné, že prostě DVD přehravač má se soubory .srt problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0