Autor Zpráva
Dranel
Profil
Otázka zní jednoduše, avšak odpověď dle mě tak jednoduchá a jasná nebude. Prostě mě zajímá, jak zapisovat názvy písniček:

1) Nějaký název písně
2) Nějaký Název Písně
3) Nějak jinak

A potom, jak to psát na webu. Taktéž s velkými? Místo mezery spojovník?
Timy
Profil
Je to název, takže velkým. To s tím spojovníkem nechápu.
Nox
Profil
Nejlíp podle toho, jak se ta píseň jmenuje (protože považuju i malý/velký písmena za součást názvu), tzn. afaik anglické písničky budou mít všechny velký, český jen první atd.
Matty
Profil
Dranel
Podle mě to záleží na autorovi. Pokud pojmenuje písničku s velkými písmeny na začátku slov nebo ne.
Miloš
Profil
Jestli jde o nadpis skladby, pak tak, jak se zapisuje na obalu CD.
Jestli jde o název souboru (např. skladba.mp3) pak je to asi jedno; jen bych se u názvů souborů držel zvyklostí, tzn. žádná diakritika a žádné mezery (místo mezer podtržítka).
Timy
Profil
No nevím jak moc bych se řídil obalem CD. Obal je spíše grafická záležitost, takže tam může mít třeba všechno kapitálkami, aby to vypadalo hezky. Nebudu přece psát MOTHER'S MILK jen proto, že grafik cítil potřebu napsat názvy na obalu kapitálkami. Stejně tak může být v rámci estetičnosti na obalu název napsán jen malými písmeny apod.

Pokud bych si nebyl jistý, že autor to chce psát s malým písmenem, napsal bych to velkým.
Dranel
Profil
Dobře, díky hoši.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0