Autor Zpráva
Miguel
Profil
Zdravim. Uvažuji o koupi notebooku a nevím, s jakým procesorem. Jestli je lepší Intel nebo AMD. Uvažuji o Intel core 2 duo T5750 (2GHz), ale nevím jak je na tom AMD Turion. Dále z vašich zkušeností sem se dověděl, že Acer není dobrý, tak uvažuji o Asus. Pokud někdo má typ na nějaký model i od jiného výrobce, který by nestál víc jak 18.000 Kč, má procesor s dvěma jádry, a 2 GB RAM, tak napiště. Na HDD mi ani moc nesejde (už asi 10 let mám jenom 10 GB hardisk), ale měl by mít dobrou grafiku. Díky
Miloš
Profil
Doporučuji číst časopis Chip – v každém čísle vychází TOP 50 různých HW komponent s ohledem cena/výkon.
Nemám teď po ruce aktuální číslo, ale podle březnového jsou nejzajímavějšími mobilními procesory následující:

3) Intel Core 2 Duo T7800 2600 MHz * cena/výkon 91.1/68.0 (max. 100) * 12 500 Kč (vč. DPH)
4) Intel Core 2 Duo T7700 2400 MHz * 85.4/100 * 7 000 Kč
6) Intel Core 2 Duo T7300 2000 MHz * 74/82.6 * 5 400 Kč
8) Intel Core 2 Duo T7250 2000 MHz * 69/82 * 4 500 Kč

AMD až na 15. místě za 7 500 Kč
a tebou uvedený procesor je o příčku níž s cenou 5 500
honzalunek
Profil
Co se tyce noteboku tak dobry notebok se pozna tak ze az se ti rozbije tak ti ho firma bez reci opravi. Doporucuju koupit notebook s balickem oprava NBD - příští pracovní den. Ze zkušenosti doporučuju notebooky HP nebo Dell . Jejich servis se s vyse jmenovanymi znackami neda srovnavat. A cenove to taky neni katastrofa.
Jinak z osobni zkusenosti ti radim se u vyberu noteboku soustredit hlavne na ten disk. DualCore cpu ti bude stacit ten Intel core 2 duo T5750 co jsis vyhlednul... ale zpomalovat ho bude pomaly notebokovy disk. Takze urcite si tam dej nejaky co ma 7200 otacek a co nejvic cache pameti.
RPG
Profil
Jejich servis se s vyse jmenovanymi znackami neda srovnavat.
Něco podobného má myslím, od nedávna, i FSC.

A cenove to taky neni katastrofa.
Přesto, kupovat Dell v česku je podle mě hloupost.

Takze urcite si tam dej nejaky co ma 7200 otacek
Takové disky žerou hodně energie.

Migueli, na co notebook bude? Troufám si říct, že dnešní procesory stačí naprosto na vše. U AMD musíš počítat s větším zahříváním, to je u notebooku docela důležité. Výkonově je to, dle mého, jedno. Nejsi-li Hulán, budeš spokojený.
Miguel
Profil
Mel by nahradit stolni pocitac (pres den v praci, vecer doma), prehrat si na nem filmy, nejake starsi hry, dobra prace s fotkami, do budoucna by mel zvladat i Visty (ted tam dam XP). A mel by mit vybavu tak na 5 let. Priznam se, ze doted sem vystacil se Sempronem, 256 MB RAM, 10 GB HDD, odchazejici CD-RW.
A proc je nesmysl kupovat Dell?
RPG
Profil
Na to by měl stačit kterýkoliv dnešní notebook v ceně okolo 20-25 tisíc. A abych ti odpověděl na původní otázku; jestli budeš muset volit, vem Intel.
A proc je nesmysl kupovat Dell?
Špatně sis to vyložil; nepsal jsem, že je nesmysl kupovat Dell. Psal jsem, že je nesmysl kupovat ho v ČR – máš ořezané možnosti při sestavování (oproti USA-like Dellu) a taková mašina koupená u nás je až nechutně předražená.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0