Autor Zpráva
Eva76
Profil
Prosím o pomoc s těmito problémy.

Mám monitor Acer AL1711, už delší dobu nepoužívaný, protože nepodsvěcuje.
Z počátku byl problém ten, že občas při naběhnutí a později pravidelně, nesvítil, ale ve správný okamžik, při startu stisknutou klávesou (jakoukoliv) se probral. Nyní už ani tohle neplatí.
Zobrazuje, ale nepodsvěcuje, takže vidět něco lze jen asi ze vzdálenosti 1cm.

Včera jsem dostala jiný monitor Prestigio P179.
Počítač byl zapnutý cca 10 hodin, vše v pořádku, až do okamžiku než se objevil bluescreen, mj. začal i bzíkat disk.
Počítač jsem restartovala a po restartu se objevily na monitoru světlé (jako oranžové) lemy okolo všeho...mraky na ploše, obličej atd.
Provedla jsem....
restart, vypnutí monitoru ze zdroje, vypnutí pc vč. zdroje, vyluxování pc. Disk po té zcela ok, ale monitor stále stejný stav.

Má někdo s jedním nebo druhým zkušenost, či může poradit čím by to mohlo být?

Děkuji všem.
matlal
Profil *
mel bych podezreni na poskozene ovladace/sptane nainstalovana grafika/spatne nastavene rozliseni-barvy
Eva76
Profil
U kterého?
V případě prvního (nepodsvěcuje) je zcela jisté, že je vada v něm, jenže kde.....
U toho druhého nevím, nastavené je vše správně, grafická karta by měla být také v pořádku...
peta
Profil
Eva76
s tim prvnim souhlas, ikdyz...
Pokud jsou spatne ovladace na grafiku, tak to muze delat vselijaka kouzla.
Nicmene podstatny ukaz spravneho zobrazeni musi byt uvodni obrazovka s biosem. Pokud to tady ukazuje dobre, podsvicene, tak lze rici, ze graficka karta i monitor jsou v poradku. Pokud problem vznika az v grafickem rozliseni windows, lze rici, ze je problem v ovladaci. (samozrejme stale plati i karta, monitor, pocitac; ale prozatim bych to videl takto)

Google.com
oblacky lcd monitor
http://clanky.katalogmonitoru.cz/tipy-triky-rady-monitory/114-nokia_mo nitor_test/
- podle tohoto clanku se jedna o problem s kontrastem
- jinymi slovy, opet to vypada na problem s monitorem, tentokrat v prehratem stavu, mozna

Poradim ti. Pujc si CRT monitor, nebo LCD, o kterem vis, ze je 100% dobry. Zapoj. A bud je to ok nebo ne. V druhem pripade oba monitory reklamuj.
Eva76
Profil
peta
Děkuji za rady, zkusím provést.
Bubák
Profil
Já bych jako první vyzkoušel nouzový režim.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0