Autor Zpráva
none
Profil
mam modem siemens nejakej made in china to je asi jedno dostal sem ho od telecomu.No ale k veci mam teda 1 modem a chci ho propojit s 2 pocitace.proste chci z výstupu modemu dat rozdvojku a napojit to na 2 PC ale nama s tim zkusenosti půjdeto?nespálím modem?nebo má to nejake záhady?
DoubleThink
Profil *
Toto nejde - jednotlivé modemy by se navzájem přebíjely.

Budeš potřebovat 2 síťové LAN karty (2x400,-Kč) a překříženou kroucenou dvojlinku (Crosswired UTP) za cca 70,-Kč.
Zapojíš telefon do modemu a spojíš ty dva počítače tím UTPčkem.
Je jasné, že aby to fungovalo, musí být puštěný ten PC s modemem.

Ve WinXP pak stačí u připojení k internetu zvolit "sdílet toto připojení" a na druhém PC vytvořit Bránu připojení (jsou tam na to průvodci - někdy se dokonce brána vytvoří sama).

Pak ještě lze nastavit práva jako třeba možnostost druhého počítače vytáčet připojení, atd..

Síťové přípojení samozřejmě mezi oběma PC stále funguje, takže mužeš takto třeba sdílet soubory nebo tiskárny - a taky hrát síťové hry ;))
none
Profil
Takze jinacim zpusobem to nejde jo?takze zacvakat cca 900Kč.a teprve surfovat.
DoubleThink
Profil *
Nemůžeš mít na jedné lince 2 modemy - to není technicky možné

Krom toho se divím, že už ty počítače nemáš dávno v síti (hodně to zjednodušuje práci)
none
Profil
?2 modemy ja budu mit 1 modem a na nem napojené 2 počítače.takze bude 1 modem na jedné lince ale budou z neho sosat 2 pocítače.
mno mam ted 2 tydny teprve notebook tak ho tam chci práve pripojit
DoubleThink
Profil *
Pokud tvůj modem (patrně externí) umí připojit 2 PC, tak to je něco jiného
none
Profil
ne já bych pouzil nejakou redukci nebo rozdvojku nebo co já vim aby tam byly 2 vstupy.
jo je extérní
DoubleThink
Profil *
To se mi nějak nezdá.
Modem se většinou k PC připojuje přes USB nebo sériový port - nedovedu si představit takovou rozdvojku
none
Profil
no myslim ze existuje ale de mi jen o to jesli by to fungovalo a jestli by to vydrzel ten modem
thingwath
Profil
No, DoubleThink to finančně dost nadhodnotil. Ty síťovky se dají s klidem sehnat i 2 stovky per kus... A kabel taky není problém (tedy, je fakt, že já si je cvakám sám a materiál mám porůznu ze zbytků či podobně ;-)) Takže si tipnu, že do pěti set se to vejde a je to myslím lepší řešení.
DoubleThink
Profil *
No dobře - je fakt, že dneska síťovka stojí skoro míň, než bageta na hlavním nádraží - ostatně je to jenom pár plošáků a kusů plastu.
Pochybuju, že si bude none sám nacvakávat UTP (bez těch kleští)
thingwath
Profil
Krimpovací kleště jsem nedávno pořídil asi taky za dvě nebo tři stovky, jestli někdo hodlá síťovat trochu víc, určitě se to vyplatí. (lehce školometsky, UTP je druh kabelu, navíc dosti obecně, ty koncovky mají označení RJ-45, já jenom, kdyby to někdo kupoval ;-))
printf
Profil
Síťovky dokonce 2 stovky per obě (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=25559), kabel koupit hotový (ačkoliv jsou šílenci, co krimplují šroubovákem a kladivem ve svěráku). Taky se dá koupit externí router aby nemusel jeden počítač pořád běžet, ale to už by hodně navýšilo rozpočet navíc ten jeden počítač asi stejně vždycky poběží.
Jaromír
Profil *
No, ale on možná nebud používat obě PC NAJEDNOU! Stačí, kdyby si jen přehodil kablík z modemu do PC / NB. Toto je nejlepší řešení, pokud chce net dostat do NB. Existuje USB přepínač - podobně jako na tiskárnu ke které přistupují dva PC. Všechno to jde i bez síťe!
Nith
Profil *
mno mam ted 2 tydny teprve notebook tak ho tam chci práve pripojit


Jestli to neni tajný, můžu se zeptat co sis koupil za notebook? Právě se po nějakym rozhlížim tak jen tak okrajově.....thx
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0