Autor Zpráva
Tin
Profil
Moje hypotetická situace z blízké budoucnosti:
Před sebou mám počítač (nový, nově přeinstalovaný, opravený po havárii apod.), v ruce harddisk, na kterém mám zálohy. Mým cílem pochopitelně je dostat data z toho disku do počítače. A co se nestane -- než ten disk připojím, musím ho zformátovat... ;-(

Co s tím diskem mám udělat teď, než ty data na něj nahraju, aby se tohle nestalo?

Ten disk je kapitola sama pro sebe: 20 GB (8 let starý), původně to byl disk v počítači. Rozdělený na dvě části (+-7 a 13 GB). Před pár lety jsem dostal nový harddisk, tak ten starý letěl do skříně.

Teď jsem ho připojil do počítače, inicializoval, naformátoval, označil jako Z, velikost odpovídá, 20 GB, nahrál si tam data... OK

Pak zkusil ho dát do šuplíku (nebo jak to pojmenovat; dělávalo se šuple vepředu na bedně, třeba abych mohl něco nahrát na disk, odnést to ke kamarádovi, tam to stáhnout, aniž bychom rozebírali počítače), a voila, nefunguje. Hlásí se to jako místní disk F, hardvarově se jmenuje jinak (místo QUANTUM... -> PU@MSTL... (v podstatě posunutý o jedno písmeno)), chce ho to formátovat, má velikost 7 GB..

Co mám s tím kusem šrotu udělat?
warman
Profil
me se to taky stalo se suplikem (ze to ten hdd detekovalo jinak :) ), tedka nevim jak jsem to vyresil, ale tusim ze tam byl vydnej nejakej kabl...
Tin
Profil
Kabely tam mám oba dva (k základovce i k napájení). Ale koukám koukám, jeden kontakt je zelenej...

Co to formátování?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0