« 1 2 »
Autor Zpráva
Schmutzka
Profil
Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi DVD+R a DVD-R?
Aspoň v možnosti čtení různých přehrávačů, ceně, kvalitě, rozšíření a rychlostech vypalování. Děkuji za opověď.
Boldrik
Profil
jsou to dva ruzne vzajeme nekompatibilni standarty. dnes jsou vetsinou podporovany oba
flz
Profil
cisto komercny rozdiel
Anonymní
Profil *
A který z nich byste mi doporučili pro užívání jen na PC (ne žádné DVD-přehrávače atd.)?
Hugo
Profil
Anonymní

To je IMHO jedno, pokud mas dobrou mechaniku.
Schmutzka
Profil
anonymní = Schmutzka
Schmutzka
Profil
A cenově jsou lepší která? IMHO mínuska.
Plaváček
Profil
Základní rozdíly:

DVD-R
Tento formát je nejstarší ze všech, firma Pioneer uvedla mechaniku DVD-R již v roce 1997. Na toto medium lze provést zápis dat pouze jednou. První generace těchto nosičů nabízí paměťovou kapacitu 3,95 GB, současná, tj. druhá generace pojme až 4,7 GB dat.

DVD+R (DVD+RW)
Plusové formáty vznikly až v poslední době a uvedlo je na trh několik významných firem (např. HP, Philips a Sony), které měly pocit, že tato technologie je lepší než ty stávající (odtud znaménko plus). Tyto mechaniky nahrávají pouze disky DVD+R a DVD+RW, ne však DVD-R nebo DVD-RW. Média DVD+R a DVD+RW pojmou také 4,7 GB a vydrží až 1000 přepsání.


Jinak, pokud plánuješ používání pouze na PC, je to celkem šumák. Drtivá většina dnešních DVD mechanik (i vypalovaček) zvládá bez problémů oba formáty.
Schmutzka
Profil
A cena?
Plaváček
Profil
Pokud vím, cena vypalovaček DVD začíná někde na 2 000 Kč, ale to už se porozhlédni po netu, třeba zde http://www.pcexpert.cz/ls/?tree=347
Schmutzka
Profil
Myslel jsem DVD+ a DVD-.
Plaváček
Profil
Ted jsem přestal chápat, čeho cenu vlastně myslíš
Schmutzka
Profil
Cenu pořízení DVD medií.
Schmutzka
Profil
už jdu, čau
j_hajsl
Profil
jediny rozdíl vidím v tom, že plusovky jdou pomocí booktype vypalit jako starší dvd-rom, takže budou chodit i ve starších dvd-přehrávačích ... jinak je to naprosto stejne ... toť můj názor
rOMIK
Profil
cena prazdneho DVD je kole 20 Kc at uz se jedna o +, nebo - jenom RW stoji neco kolem 30 Kc
pyty
Profil
http://www.pctuning.cz/titulnistrana/tipyatriky/kopiecddvd/Default.asp x?CatID=195&LayId=2&ArtId=20263 - precitaj cely serial (este je cast druha, tretia a myzlim ze aj stvrta, bacha je to dost dlhe :)
http://www.cdr.cz/ - toto je dobry web o cd/dvd
AMD
Profil
rOMIK
cena prazdneho DVD je kole 20 Kc at uz se jedna o +, nebo - jenom RW stoji neco kolem 30 Kc
Cože ? Já kupuju DVD za 6Kč, jestli je to + nebo - neřeším, stolní playa vezme všechno. RWčka za dvacku
DoubleThink
Profil *
Já kupuju DVD za 6Kč, jestli je to + nebo - neřeším, stolní playa vezme všechno

Za půl roku budeš mluvit jinak

Z takových médií jsem se už vyléčil (poté co jsem musel hodit do koše 10 DVD, které jednoduše přestaly být čitelné)
AMD
Profil
DoubleThink
nebudu, tyhle média už mám 2 roky, kolikrát jsem z nich pálil, kolikrát jsem je přehrál ...
tyhle bez potisku jsou pro mě nejlepší ... no rozhodně lepší jak Verbatim, kterej byl v CDčkách tak dobrej.
Za to GigaMaster... takový ty s hrubym potiskem, s těma jsem měl problémy.
Schmutzka
Profil
A která DVD jsou nejlepší?
(Verbatim, Platinum, GigaMaster, Memorex, ...)
Schmutzka
Profil
Myslím cenově a kvalitově.
Anonymní
Profil *
A která DVD jsou nejlepší?
(Verbatim, Platinum, GigaMaster, Memorex, ...)
EDA
Profil *
Tak to se Vám musím svěřit při vaší debatě, že je lepší si koupit kvalitnější média než ty bez popisu ... zkus si pak vyhledat dalších 30 cd plných mp3 které na nekvalitních médiích prostě nejdou přečíst ... Boží mlýny melou pomalu .... a rozdíl 5 až 10 korun není takovej problém toť vše
EDA ICQ 239229047
matecham@seznam.cz
Iva
Profil *
Chci se zeptat jestli mi dvd přehrávač bude přehrávat dvd+R,když tam píšou že je kompatibilní s dvd-R a -RW.Nechtěla bych si přehrávač nějak poničit,tak to nechci zkoušet.
DoubleThink
Profil *
Nechtěla bych si přehrávač nějak poničit,tak to nechci zkoušet.

Záznam je čten opticky (bezdotykově) - poškození tedy v žádném případě nehrozí.
Daniel
Profil *
Moc dekuju clenovy Plaváček
za to ze vysvetlil jaky je rozdil mezi dvd+ a dvd- nevis ani kolik lidi to nevi.Mockrat diky.Daniel
Kodak
Profil *
Vysvětlený to zčásti je,ale nevim co bych si měl představit -měli pocit že jsou lepší. Je tam snad nějaká odlšná forma zápisu,či životnosti???
Mr.San
Profil *
dvd+ jsou dokonalejší!
když to tvrdí HP tak na tom něco bude!
nebo ne?
sandy
Profil
- je hladké jako cd
+ je zapisováno do spir. drazky
doporučuji pluska
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0