Autor Zpráva
Karelll
Profil *
Prosím Vás o radu: v PC s dvou jádrovým procesorem dochází při přehrávání (pouze) video souborů i různými přehrávači nepravidelně k restartu počítače (W-XP) RAM jsem již vyměnit zkusil. Na starém PC (jedno jádro)se stejnými programy k problému nedocházelo.

Jedná se o nově sestavený počítač. Zavirovaný určitě není.

Předem díky za rady včem by mohla být chyba popř. jak co otestovat
Měsíček
Profil
Zdroj, .. kontakty a nebo (IMHO si myslím, že to bude tím), že jsou staré dráty ve zdi :) komunisti se činili, taky mi to dělá a je zajímavé, že jenom v těch nejstarších místnostech v nově přistavěných už ne.
Karelll
Profil *
Zdroj, nedocházelo by k restartu kdykoli? Vedení, prodlužovák s ochranou (přepětí, stabylizátor).
Dranel
Profil
Karelll
Měl jsem to samé. Interní problém v OS (tuším). Reklamovat.
Karelll
Profil *
Dranel
co myslíš reklamovat? Operační systém? To se dá taky reklamovat? :-) nebo je zkratka OS neco jiného
Davex
Profil
Karelll
Tipuji to na problém s ovladačem grafické karty. Problikne před restartem BSOD? Pokud ano, tak by se z chybové hlášky STOP 0x00... nebo analýzou dumpu paměti dala zjistit příčina.
xy125
Profil
Měl jsem podobný problém, měl jsem nedostatečný zdroj. Měl jsem tam 450W a kupodivu byl horší, než značková 300W se kterým to šlape.
Karelll
Profil *
Davex
BSOD problikne, velice krátce. Další info již nad mé znalosti. Jak vyvolám a kdy znovu BSOD? Ovladač karty zkusím změnit 175.16_geforce_winxp_32bit - používám. Dále bych požádal o bližší info. Dík.
Karelll
Profil *
xy125
Používám zdroj HEDY 400W, řekl bych, že výkon a kvalita dostatečná.?
Davex
Profil
Karelll
1. Nainstaluješ program WinDbg
2. V menu File / Symbol File Path... nakonfiguruješ kam a odkud se mají stahovat popisné soubory se symboly - např. SRV*C:\Temp\DebugSymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
3. V menu File / Open Crash Dump vybereš po havárii vytvořený dump paměti. Buďto v C:\Windows\MEMORY.DMP nebo C:\Windows\Minidump\*.DMP - podle toho, co máš nastaveno v Start / Ovládací panely / Systém - Upřesnit - Spuštění a zotavení systému - Nastavení... - Zapsat ladící informace
4. Po krátké chvíli se crash dump zanalyzuje a výstupem je log se jménem souboru, ve kterém došlo k chybě. Pro představu to vypadá asi takto.
5. Pokud se havárie opakují, tak je dobré si dumpy schovávat a postupnou analýzou zjišťovat, zda k chybě dochází na stejném místě nebo pokaždé jinde.
Dranel
Profil
Karelll
Reklamovat PC jako celek, troubo :). Oni se ti na to už podívají. Jestli ne, stěžuj si a už nikdy u nich nic nekupuj :)
xaver
Profil *
skus jenom přeinstalovat windows.......to bude jenom chyba softwaru
Railbot
Profil
xaver
Mlčeti zlato.
Ice
Profil
Možná projet disk na vadné sektory. Taky samovolné restarty. Jak jsem chtěl data z určité oblasti na disku, tak restart. Pri tom jelo vse normalne. Ale chtel jsem jeden soubor na disku a bylo to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0